Fot. Armee de Terre

Dziennik “Le Parisien” donosi, że ministerstwo obrony nie chce kontynuować finansowania kontynentalnej drużyny kolarskiej Armee de Terre, złożonej wyłącznie z żołnierzy francuskiej armii. 1 listopada minął termin rejestracji, którego “Wojskowi” nie spełnili.  

Według francuskiej gazety kłopoty podopiecznych Davida Limy Da Costy mają charakter polityczny. W czerwcu br. Florence Parly zastąpiła na stanowisku ministra obrony Jeana-Yvesa Le Driana, pasjonata kolarstwa, pełniącego to stanowisko za czasów prezydentury Francoisa Hollande`a.

David Lima Da Costa, menedżer Armee de Terre, planował na 2019 rok awans do poziomu Pro Continental. Informacji podawanych przez “Le Parisien” ani nie potwierdził, ani im nie zaprzeczył.

Ekipa Armee de Terre liczy dwudziestu kolarzy. Wśród nich jest czterokrotny mistrz świata w kolarstwie torowym Morgan Kneisky oraz mistrz Francji w kolarstwie szosowym z 2015 roku Steven Tronet.

W ostatnich dniach trzech członków zespołu zanotowało sukcesy. Fabien Canal był drugi w Pucharze Francji w kolarstwie przełajowym, a para Benjamin Thomas i Morgan Kneisky zdobyła srebrny medal w madisonie podczas drugiej rundy Pucharu Świata w kolarstwie torowym rozgrywanej w Manchesterze.