Fot. Tour of Hainan

Chiński Związek Kolarski (CCA) wykluczył ze startów Wang Xina i jego drużynę Keyi Look za to, że podczas wyścigu Tour of Hainan bił i kopał dwóch członków szwajcarskiej ekipy. 

Wszystko to, co spowodowało karę dla Xina i jego drużyny wydarzyło się podczas siódmego etapu. Chiński kolarz miał kraksę, o którą obwinił dyrektorów sportowych prowadzących samochód szwajcarskiej reprezentacji. Jednak menedżer „Helwetów” Danilo Hondo zaprzeczył temu i jako przyczynę upadku Xina podał najechanie na tylne koło innego zawodnika.

Wang Xin wiedział jednak swoje i postanowił wymierzyć karę Szwajcarom. Nagranie video poniżej pokazuje, jak Chińczyk kopie ich i bije, a po chwili sięga dodatkowo po rowerową pompkę, którą na szczęście zdążył zabrać mu policjant.

My nigdy w niego nie uderzyliśmy. On po prostu najechał na tylne koło innego zawodnika i się przewrócił. Był oczywiście tym faktem bardzo zawiedziony i wyładował swoją złość na nas. Po etapie czekaliśmy na niego 45 minut, aby wszystko wyjaśnić, pokazać, że szanujemy jego samego oraz jego drużynę. Ale oni podeszli do nas ze złością, a potem nastąpiła eskalacja złych emocji

– powiedział Danilo Hondo telewizji Eurosport.

CCA nałożyła również kary na menedżera drużyny Keyi Look Hana Fenga, lekarza Zhanga Ya oraz masażystę Fana Yunlonga. Mimo że Han Feng nie był bezpośrednio zaangażowany w atak, Chiński Związek Kolarski postanowił ukarać go za brak odpowiedniej kontroli nad swoim podopiecznym.

Drużyna Keyi Look zamieściła przeprosiny w mediach społecznościowych.

Poprzedni artykułPanie i panowie z drużyny Orica-Scott gotowi do sezonu 2018
Następny artykuł„Andre Greipel i przyjaciele” – wspólny trening na ZWIFT już 12 listopada!
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments