ASO / Le Tour de France

Brytyjczyk po finiszu z dwuosobowej grupki pokonał Rigoberto Urana (Cannondale-Drapac). Karierę oficjalnie zakończył Alberto Contador (Trek-Segafredo).

Ściganie na kryterium w Szanghaju poświęcone było promocji Tour de France, dlatego zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji jechali w koszulkach liderów – Chris Froome (Team Sky) na żółto, a Warren Barguil (Team Sunweb) w “grochy”. Na starcie stanęli m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś (Team Sky) i kończący karierę Alberto Contador (Trek-Segafredo).

Tradycyjnie już imprezie towarzyszyła bardzo dobra zabawa. I tak – Froome siłował się z Marcelem Kittelem na rękę:

Alberto Contador (Trek-Segafredo) żegnał się z kibicami:

A gwiazdy peletonu ćwiczyły Tai-Chi:

Samo ściganie rozpoczęło się od ataku… Alberto Contadora. Hiszpan pokazał agresywny styl jazdy i odjechał razem z Simonem Geschke (Team Sunweb), Bernardem Eiselem (Dimension Data) i Michałem Gołasiem (Team Sky). W peletonie mocno pracował zespół Cannondale-Drapac.

Gdy zespół Jonathana Vaughtersa dopiął swego, po wygraną odjechała “śmietanka” – Froome, Contador, Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) i Warren Barguil (Team Sunweb). Czwórka zgodnie współpracowała, a kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w samej końcówce. Zmęczony wcześniejszym atakiem Contador osłabł, a na “kresce” najszybszy był Froome, który pokonał Urana i Barguila.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments