TT @Lotto Soudal Ladies

Ekipa będzie liczyć 13 zawodniczek wśród których znalazło się sześć nowych nazwisk.

Wśród zawodniczek które podpisały kontrakty na przyszły sezon znalazły się Alana Castrique, Demi de Jong, Valerie Demey, Annabelle Dréville, Kelly Van den Steen oraz Marjolein van ’t Geloof. Najważniejszą informacją jest to, że w ekipie pozostaje Lotte Kopecky. 21-letnia Belgijka błysnęła wiosną, kiedy to zajęła 5. miejsce w kobiecym Ronde van Vlaanderen, a następnie zdobyła dwa medale podczas szosowych mistrzostw Belgii – złoto wśród orliczek w jeździe indywidualnej na czas oraz srebro w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii elity.

Nasza drużyna jest pełna młodych i ambitnych zawodniczek. Każda z nich indywidualnie jest świetna, ale dotąd jeździły w różnych ekipach, a dzięki temu, że udało nam się je zebrać wszystkie razem w jednej ekipie będziemy mieć więcej możliwości do rozgrywania końcówek wyścigu. Naszym głównym celem było wzmocnienie grupy i to udało się osiągnąć, a młodym zawodniczkom chcemy pomóc w rozwoju i odpowiednio poprowadzić ich kariery. Oczywiście także bardzo cieszymy się, że Lotte Kopecky pozostała z nami na kolejny rok.

-opowiada menedżer kobiecego Lotto – Soudal Dany Schoonbaer.

Pełen skład Lotto-Soudal Ladies na sezon 2018: Isabelle Beckers, Alana Castrique, Demi de Jong, Valerie Demey, Annelies Dom, Annabelle Dréville, Chantal Hoffmann, Lotte Kopecky, Puck Moonen, Julie Van De Velde, Kelly Van den Steen, Marjolein van ’t Geloof, Fenna Vanhoutte.