greenedgecycling.com

Niesamowicie utalentowany góral z Australii po spędzonym roku w ekipie Mitchelton – Scott przenosi się do World Touru.

Tegoroczny sezon jest wyjątkowo udany dla Hamiltona. Młody Australijczyk był drugi w młodzieżowym Giro, wygrał Tour de Alscace oraz zajął 4. miejsce w Tour de l’Avenir.

Bardzo się cieszę, że dołączę do tak fantastycznej drużyny jak Orica – Scott. Zawsze marzyłem o tym, by dołączyć do ekipy z World Tour i nie mogło być lepiej, że akurat zrobię ten krok  z australijską grupą. To niesamowite, że mogę kontynuować swój rozwój w grupie pełnej doświadczonych zawodników, którzy osiągają sukcesy Nie mogę się doczekać co przyniesie przyszłość.”

Hamilton jest kolejnym orlikiem, który przechodzi do pierwszej drużyny Oriki. Szlak wcześniej przetarli Jack Haig oraz Rob Power. Innymi zawodnikami, którzy przeszli z ekipy Mitchelton – Scott do World Touru są Jai Hindley i Michael Storer – obaj podpisali kontrakty z grupą Sunweb.

Zadowolenia z nowego zawodnika nie krył Matt White, dyrektor sportowy Orica – Scott:

“Lucas to zasługa naszej młodzieżowej ekipy. Szkolą ogromną liczbę talentów przez ostatnie lata – najpierw wielu torowców przechodziło przez tę grupę, a teraz tacy zawodnicy jak Robert Power i Jack Haig. Hamilton to czołówka wśród orlików i to niesamowite, że ktoś taki jak on przeszedł do nas z naszej młodzieżowej grupy. Znamy jego wyniki z tego sezonu i cieszę się, że dołączy do nas, bo to ogromny talent. Dokąd to go zaprowadzi to nasze wyzwanie i odpowiedzialność, bo musimy wybrać dla niego odpowiednią ścieżkę rozwoju tak, by wykonał kolejny krok w zawodowym peletonie.

Oprócz Hamiltona australijska grupa zatrudniła na przyszły rok także: Mikela Nieve (Team Sky), Camerona Meyera (Mitchelton-Scott), Matteo Trentina oraz Jacka Bauera (Quick-Step Floors).