Fot. BMC

Kuzyni postarają się wykorzystać podjazdy, by zaskoczyć szybszych kolarzy.

W jeździe indywidualnej na czas wystartuje tylko Nicolas Roche. Zaskakuje brak Ryana Mullena, który zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy. Najprawdopodobniej trenerzy uznali, że młody specjalista od czasówek nie powalczy na ciężkim podjeździe na metę (3km, 9%) i zostawili go tylko na wyścig ze startu wspólnego.

W “masówce” na czele “koniczynek” będą Roche i Daniel Martin. Chociaż obaj są specjalistami od wspinaczek, to na dość płaskiej, klasycznej trasie powinni mieć szansę na walkę z rywalami. Na każdej rundzie czekają krótkie, ale dość sztywne podjazdy, na których kuzyni postarają się o zerwanie sprinterów. Do pomocy będą mieli czasowców Conora Dunne’a i Ryana Mullena oraz “allrounderów” (radzących sobie w każdym terenie) Damiena Shawa i Seana McKenna.

W wyścigach elity kobiet zielone stroje przywdzieją dwie reprezentantki – na czas pojedzie Elieen Burns, a w starcie wspólnym Lydia Boylan.

Przez cały tydzień nasi dziennikarze będą na miejscu w Bergen, skąd będą przekazywać najważniejsze informacje dotyczące mistrzostw. Już dziś zapraszamy na relacje, wywiady, galerie zdjęć!

Reprezentacja Irlandii na wyścigi elity mężczyzn:

Conor Dunne, Daniel Martin, Ryan Mullen, Nicolas Roche (czasówka i wspólny), Damien Shaw, Sean McKenna

Reprezentacja Irlandii na wyścigi elity kobiet:

Elieen Burns (czasówka), Lydia Boylan (start wspólny)