Foto LaPresse - Fabio Ferrari

Gospodarze następnych mistrzostw wysyłają do Norwegii trzyosobowy skład raczej stawiający na sprint.

W wyścigu ze startu wspólnego w składzie Austrii znaleźli się Marco Haller (Team Katusha-Alpecin) oraz Lukas Postlberger i Gregor Muhlberger z BORA-hansgrohe. Rezerwowym został Stefan Denifl (Aqua Blue Sport), zwycięzca etapu Vuelta a Espana kończącego się na Los Machucos.

Haller w swoim klubie pełni rolę jednego z najważniejszych członków pociągu Alexandra Kristoffa. 26-latek w tym sezonie nie miał okazji jechać “na siebie”, ale zajmował miejsca w czołowych “10” etapów Paryż-Nicea i Vuelta a Espana. Postlberger był sprawcą sensacji na Giro d’Italia – Austriak rozpoczął setną edycję włoskiego wyścigu od długiego finiszu i zdobycia pierwszego etapu wraz z koszulką lidera. Muhlberger jest aktualnym mistrzem kraju oraz triumfatorem Rund um Koln.

W jeździe indywidualnej na czas wystartują Postlberger i Riccardo Zoidl (Felbermayr Simplon Wells). Do reprezentacji nie załapał się Matthias Brandle (Trek-Segafredo). Były mistrz w jeździe godzinnej został pominięty ze względu na zbyt ciężkie podjazdy.

Reprezentacja Austrii na mistrzostwa świata w Bergen 2017:

Marco Haller, Gregor Muhlberger, Lukas Postlberger, Riccardo Zoidl