Orica - Scott / TDWsport

Australijczyk Caleb Ewan z drużyny Orica-Scott wygrał trzeci etap w tegorocznej edycji wyścigu Tour of Britain. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Lars Boom (LottoNL-Jumbo). Miejsce w top dziesięć zajął Michał Kwiatkowski (Team Sky). 

Szósty etap wyścigu Tour of Britain prowadził z Newmarket do Aldeburgh i liczył 187 kilometrów. Tylko raz z czterech wizyt tej imprezy w tym regionie etap zdobył uciekinier – było to w 2011 roku, gdy Gediminas Bagdonas przyjechał osiemdziesiąt sekund przed peletonem.

Ucieczkę dnia stworzyło siedmiu kolarzy: Connor Swift (Madison), James Shaw (Lotto- Soudal), Harry Tanfield (BIKE Channel), Enrico Barbin (Bardiani), Regan Gough (An Post), Jacob Hennessy (Great Britain) oraz Hayden McCormick (ONE Pro).

Harcownicy rozstrzygnęli między sobą wszystkie lotne premie, a także górską. 20 kilometrów przed metą różnica między nimi a peletonem wynosiła półtorej minuty, co dawało szansę na utarcie nosa sprinterom.

Szansa jednak zniknęła, gdy sprinter z drużyny Sky Elia Viviani oddelegował do pracy swoich kolegów, którzy błyskawicznie dogonili prowadzącą siódemkę.

Na ostatnich trzech kilometrach nieudany atak z peletonu przypuścił Alex Dowsett z drużyny Movistar. Gdy rozpędzeni kolarze wjechali na flamme rouge wydawało się, że to Fernando Gaviria dysponował najlepszym rozprowadzeniem, ale ostatni ostry zakręt w prawo wyrzucił Zdenka Stybara na zewnętrzną, przez co rozsypał się pociąg ekipy Quick-Step Floors. W tych okolicznościach pewne zwycięstwo zanotował Caleb Ewan.

Dziesiąte miejsce zajął Michał Kwiatkowski, który według pierwotnego planu pracował dla Elii Vivianiego, który nie brał udziału w walce o etapowe zwycięstwo.

Wyniki szóstego etapu:

1 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 4:13:06
2 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:00:00
3 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
5 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
6 Brenton Jones (Aus) JLT – Condor 0:00:00
7 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
8 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:00
9 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
10 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:00
11 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
12 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
13 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
14 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:00
15 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
16 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
17 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:00
18 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:00:00
19 Kamil Gradek (Pol) ONE Pro Cycling 0:00:00
20 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
21 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:00:00
22 Oliver Wood (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
23 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
24 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
25 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
26 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:00
27 Rory Townsend (GBr) Bike Channel – Canyon 0:00:00
28 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
29 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
30 Matthew Teggart (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:00
31 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
32 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:00
33 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
34 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:00:00
35 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
36 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:00
37 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
38 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
39 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:08
40 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:08
41 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:08
42 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:08
43 Thomas Gibbons (USA) Wanty – Groupe Gobert 0:00:08
44 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:08
45 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:00:08
46 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:08
47 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:08
48 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:00:08
49 Alexandre Blain (Fra) Madison – Genesis 0:00:08
50 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:00:08
51 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:08
52 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:08
53 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:00:08
54 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:08
55 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:08
56 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:08
57 Senne Leysen (Bel) Lotto – Soudal 0:00:08
58 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:08
59 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:08
60 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:00:08
61 James Knox (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:08
62 Connor Swift (GBr) Madison – Genesis 0:00:08
63 Daniel Martin (Irl) Quick Step Floors 0:00:08
64 Mark Stewart (GBr) An Post – Chainreaction 0:00:08
65 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:08
66 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:00:08
67 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:08
68 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:00:08
69 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:00:08
70 Hugh John Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:08
71 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:08
72 Russell Downing (GBr) JLT – Condor 0:00:17
73 Alistair Slater (GBr) JLT – Condor 0:00:27
74 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:00:37
75 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:00:37
76 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:00:40
77 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:00:40
78 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:00:45
79 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:00:47
80 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:00:57
81 Regan Gough (NZl) An Post – Chainreaction 0:01:17
82 Luke Durbridge (Aus) Orica – Scott 0:01:29
83 Jacob Hennessy (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:34
84 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:02:51
85 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:03:05
86 Eric Marcotte (USA) Cylance Pro Cycling 0:03:08
87 Dexter Gardias (GBr) Bike Channel – Canyon 0:03:48
88 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:00
89 Harry Tanfield (GBr) Bike Channel – Canyon 0:04:00
90 Robert Partridge (GBr) Bike Channel – Canyon 0:05:11
91 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:11
92 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:05:11
93 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:05:11
94 Andres Miguel Diaz Corrales (Col) Cylance Pro Cycling 0:05:11
95 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison – Genesis 0:05:11
96 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:05:11
97 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:13
98 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:05:13
99 Rob Power (Aus) Orica – Scott 0:05:13
100 James Gullen (GBr) JLT – Condor 0:05:13
101 Ian Bibby (GBr) JLT – Condor 0:05:13
102 Sean McKenna (Irl) An Post – Chainreaction 0:05:13
103 Richard Handley (GBr) Madison – Genesis 0:05:13
104 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:06:01
105 Kyle Murphy (USA) Cylance Pro Cycling 0:07:36
106 Jonathan McEvoy (GBr) Madison – Genesis 0:09:25
107 Chris Opie (GBr) Bike Channel – Canyon 0:09:25
108 Adam Hartley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:25
109 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:25
110 Graham Briggs (GBr) JLT – Condor 0:09:25
111 Damien Shaw (Irl) An Post – Chainreaction 0:11:05
DNF Orlando Trinidad Garibay Contreras (Mex) Cylance Pro Cycling
DNF Christopher Lawless (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Matthew Holmes (GBr) Madison – Genesis

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 22:10:31
2 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
3 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:09
4 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:10
5 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:13
6 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:14
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:19
8 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:19
9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:19
10 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:27
11 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:28
12 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:31
13 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:00:39
14 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:50
15 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:51
16 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:51
17 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:51
18 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:53
19 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:54
20 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:54
21 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:55
22 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:56
23 Kamil Gradek (Pol) ONE Pro Cycling 0:00:57
24 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:04
25 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:01:04
26 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:01:05
27 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:01:10
28 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:01:12
29 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:01:16
30 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:01:19
31 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:01:20
32 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:21
33 Hugh John Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:23
34 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:01:25
35 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:01:28
36 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:01:28
37 Daniel Martin (Irl) Quick Step Floors 0:01:33
38 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:01:34
39 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:37
40 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:01:39
41 Mark Stewart (GBr) An Post – Chainreaction 0:01:40
42 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:01:41
43 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:01:48
44 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:01:57
45 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:01:58
46 Oliver Wood (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:01:59
47 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:02:03
48 Brenton Jones (Aus) JLT – Condor 0:02:04
49 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:02:15
50 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:02:15
51 James Knox (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:18
52 Russell Downing (GBr) JLT – Condor 0:02:21
53 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:33
54 Matthew Teggart (Irl) An Post – Chainreaction 0:02:40
55 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:02:41
56 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:23
57 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:03:29
58 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:54
59 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:03:58
60 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:04:14
61 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:04:15
62 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:27
63 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:04:39
64 Regan Gough (NZl) An Post – Chainreaction 0:04:49
65 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:04:53
66 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:05:22
67 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:05:38
68 Rory Townsend (GBr) Bike Channel – Canyon 0:06:02
69 Luke Durbridge (Aus) Orica – Scott 0:06:05
70 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:06:34
71 Dexter Gardias (GBr) Bike Channel – Canyon 0:06:35
72 Eric Marcotte (USA) Cylance Pro Cycling 0:07:39
73 Alistair Slater (GBr) JLT – Condor 0:07:41
74 Connor Swift (GBr) Madison – Genesis 0:07:53
75 Richard Handley (GBr) Madison – Genesis 0:07:55
76 Senne Leysen (Bel) Lotto – Soudal 0:08:05
77 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:08:08
78 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:35
79 James Gullen (GBr) JLT – Condor 0:08:58
80 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:09:05
81 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:48
82 Thomas Gibbons (USA) Wanty – Groupe Gobert 0:09:49
83 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:09:53
84 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:09:56
85 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:10:02
86 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:10:13
87 Alexandre Blain (Fra) Madison – Genesis 0:10:25
88 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:10:56
89 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:11:20
90 Harry Tanfield (GBr) Bike Channel – Canyon 0:11:52
91 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:13:59
92 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:14:23
93 Jacob Hennessy (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:14:40
94 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison – Genesis 0:14:41
95 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:15:38
96 Sean McKenna (Irl) An Post – Chainreaction 0:15:39
97 Andres Miguel Diaz Corrales (Col) Cylance Pro Cycling 0:15:51
98 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:16:17
99 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:16:30
100 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:18:32
101 Kyle Murphy (USA) Cylance Pro Cycling 0:18:58
102 Jonathan McEvoy (GBr) Madison – Genesis 0:19:31
103 Ian Bibby (GBr) JLT – Condor 0:19:42
104 Rob Power (Aus) Orica – Scott 0:19:44
105 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:20:20
106 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:20:48
107 Damien Shaw (Irl) An Post – Chainreaction 0:21:25
108 Robert Partridge (GBr) Bike Channel – Canyon 0:22:28
109 Chris Opie (GBr) Bike Channel – Canyon 0:28:10
110 Adam Hartley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:29:23
111 Graham Briggs (GBr) JLT – Condor 0:41:06

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments