Fot. Team Sunweb

Wirus jelitowy panujący w peletonie hiszpańskiej Vuelty dotknął kolarzy Team Sunweb. Obecnie niemiecka drużyna liczy tylko sześciu kolarzy, a w najbliższych dniach może stracić kolejnych dwóch, którzy cierpią z powodu choroby.

Sam Oomen wycofał się podczas czternastego etapu, a Chad Haga oraz Sören Kragh Andersen przyjechali do mety pięć minut za grupetto.

Sören czuł się bardzo źle. Chad również nie był w dobrym stanie, ale jest szansa, że poradzi sobie z tym. Nie byłoby dobrze, gdybyśmy stracili kolejnych dwóch zawodników

– powiedział dyrektor sportowy Team Sunweb Arthur van Dongen portalowi telesport.nl.

Przypomnijmy, że 26 sierpnia Team Sunweb wycofał z wyścigu Warrena Barguila, ponieważ Francuz nie chciał realizować taktyki drużyny, a na dwunastym etapie z dalszej jazdy zrezygnował Lennerd Hofstede.

Team Sunweb nie jest jedyną drużyną, która odczuła skutki szalejącego w peletonie wirusa jelitowego, którego popularnie nazywa się grypą żołądkową. Drużyna Dimension Data jedzie już tylko w trzyosobowym składzie. Z tego samego powodu kolarzy straciły także drużyny BORA-hansgrohe (dwóch) oraz LottoNL-Jumbo (jednego).

Z problemami zdrowotnymi tego samego rodzaju zmagali się także zwycięzca czternastego etapu Rafał Majka oraz Paweł Poljański, ale na szczęście Polacy mają je już za sobą.

Lider Team Sunweb Wilco Kelderman zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a do lidera wyścigu Chrisa Froome`a (Team Sky) traci dwie minuty i siedemnaście sekund [stan przed zakończeniem 15. etapu].