Fot. Team Sky

Miguel Angel Lopez z kazachskiej drużyny Astana dał jej zwycięstwo w Dniu Konstytucji tego kraju. Lider wyścigu Chris Froome (Team Sky) powiększył natomiast swoją przewagę nad rywalami, która wynosi już minutę i dziewiętnaście sekund. Oto, jak obaj kolarze podsumowali zmagania na jedenastym etapie. 

Miguel Angel Lopez: 

Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa, ponieważ zdobyłem je po trudnym dla mnie okresie, w którym zmagałem się z kontuzjami. Etap był trudny z uwagi na chłód i deszcz, ale na ostatnim podjeździe wciąż miałem energię i czekałem tylko na odpowiedni moment, by zaatakować.

To nasze drugie etapowe zwycięstwo w tej Vuelcie, a dodatkowo dziś jest ważny dzień dla Kazachstanu – mając koszulkę z napisem Astana i przekroczyć metę jako pierwszy w Dniu Konstytucji to coś specjalnego

– powiedział niezwykle szczęśliwy Miguel Angel Lopez oficjalnej stronie internetowej drużyny Astana.

Chris Froome:

Jestem bardzo zadowolony z rozstrzygnięć na dzisiejszym etapie. To dzień, w którym niektórzy moi rywale stracili czas w klasyfikacji generalnej, zatem jedyne, czego mógłbym dziś chcieć to etapowe zwycięstwo, ale [Miguel Angel] Lopez był dziś bardzo mocny.

Najważniejsze było dla mnie to, by trzymać się Vincenzo Nibaliego oraz innych faworytów. Skoncentrowałem się na tym zadaniu i widziałem, że [Esteban] Chaves traci, a Alberto Contador jedzie na limicie swoich możliwości

– powiedział Chris Froome w oficjalnej depeszy prasowej Team Sky.

W czwartek zostanie rozegrany dwunasty etap z Motril do Antequera Los Dolmenes (160,1 km), który powinni rozstrzygnąć uciekinierzy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments