Tour de l'Avenir

Rosjanin zregenerował się po słabszych dniach i zwyciężył na kończącym rywalizację etapie. W klasyfikacji końcowej najlepszy był Egan Bernal (Kolumbia).

Trzeci z górskich etapów Tour de l’Avenir miał tylko 106km długości. Mimo tego było bardzo ciężko – do pokonania były dwa potężne podjazdy – Col de la Madeleine i Albiez-Montrond.

Na pierwszych kilometrach prowadzących w dół nikomu nie udawało się oderwać od peletonu. Wreszcie, po około 20km, odjechało dziewięciu zawodników, ale czołówka mocno się rozerwała na początku Col de la Madeleine. Z przodu jechali Yahor Shpakouski (Białoruś), Mark Stewart (Wielka Brytania), Pascal Eenkhorn (Holandia), Florian Cam (Bretagne), Neilson Powless (USA), Giovanni Carboni i Edoardo Affini (Włochy), Hugo Nunes (Portugalia) i Aleksandr Vlasov (Rosja).

Na podjeździe zaatakował Cam, do którego po chwili dojechał Powless. W międzyczasie ze zbliżającego się peletonu kontratakował Pavel Sivakov (Rosja), który dogonił Eenkhorna, Carboniego i Vlasova. Po chwili grupa doszła też do dwóch liderów. Jeszcze przed szczytem mocne tempo Sivakova wytrzymał tylko Powless – nowa para zostawiła rywali i razem ruszyła na zjazdy.

Dość zaskakująco podjazd prowadzący na metę nie wprowadził większych zmian – najważniejsza nastąpiła na czele – Sivakov dość łatwo odjechał od Powlessa i pojechał na metę po piękny triumf. Drugi, ze stratą ponad 2 minut, przyjechał reprezentant Stanów Zjednoczonych, a już o trzecią lokatę walczyli członkowie grupy lidera – Dmitriy Strakhov (Rosja) wyprzedził Egana Bernala (Kolumbia), który mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całej imprezie.

Wyniki:

1 SIVAKOV Pavel Russia RUS les 106 km en 3h03’27” (moy. 34,669 km/h)
2 POWLESS Neilson USA USA 02’31”
3 STRAKHOV Dmitrii Russia RUS 03’01”
4 BERNAL GOMEZ Egan Arley Colombia COL ‘
5 WILSLY Jonas Gregaard Denmark DEN ‘
6 LAMBRECHT Bjørg Belgium BEL ‘
7 HAMILTON Lucas Australia AUS ‘
8 EG Niklas Denmark DEN ‘
9 FABBRO Matteo Italy ITA ‘
10 FOSS Tobias S. Norway NOR ‘
11 CRAS Steff Belgium BEL ‘
12 SCHLEGEL Michal Czech Republic CZE ‘
13 STORER Michael Australia AUS 03’07”
14 HINDLEY Jai Australia AUS 03’09”
15 RIES Michel Luxembourg LUX 03’36”
16 NYCH Artem Russia RUS 04’00”
17 KNOX James Great Britain GBR 04’05”
18 MÄDER Gino Switzerland SUI 04’30”
19 HIRSCHI Marc Switzerland SUI 04’49”
20 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe Colombia COL 04’51”
21 MADOUAS Valentin France FRA 05’04”
22 SCHINNAGEL Johannes Germany GER 05’43”
23 EENKHOORN Pascal Netherlands NED 06’35”
24 SCHULTZ Jesper Denmark DEN ‘
25 SZELAG Gracjan Poland POL 06’39”
26 LAFAY Victor France FRA 07’24”
27 SKAARSETH Anders Norway NOR 07’40”
28 BENNETT Sean USA USA ‘
29 PARET-PEINTRE Aurélien France FRA 07’53”
30 GENIETS Kevin Luxembourg LUX 08’13”
31 MÜLLER Patrick Switzerland SUI 08’47”
32 VLASOV Aleksandr Russia RUS 09’43”
33 RAPPO Anthony Switzerland SUI ‘
34 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Colombia COL 11’28”
35 SOSA CUERVO Ivan Ramiro Colombia COL 11’29”
36 CARVALHO Andre Portugal POR 13’05”
37 ABRAHAMSEN Jonas Norway NOR 13’35”
38 RIABUSHENKO Aleksandr Belarus BLR 14’17”
39 NEUHAUSER Marcel Austria AUT ‘
40 TEGGART Matthew Ireland IRL ‘
41 CHERKASOV Nikolai Russia RUS ‘
42 VALVASORI Larry Luxembourg LUX ‘
43 SCHÄPPI Martin Switzerland SUI ‘
44 OTRUBA Jakub Czech Republic CZE ‘
45 PEDERSEN Casper Denmark DEN ‘
46 AFFINI Edoardo Italy ITA 15’53”
47 WIRTGEN Tom Luxembourg LUX 17’45”
48 GUGLIELMI Simon Auvergne-Rhône-Alpes FRA ‘
49 CAM Florian Bretagne FRA ‘
50 MAAS Jan Netherlands NED 18’41”
51 HALLER Patrick Germany GER 19’15”
52 ASGREEN Kasper Denmark DEN 20’21”
53 NUNES Hugo Portugal POR ‘
54 O’MAHONY Darragh Ireland IRL ‘
55 FERNANDES José Portugal POR ‘
56 NEUMAN Dominik Czech Republic CZE ‘
57 ANTUNES Tiago Portugal POR ‘
58 GUERNALEC Thibault Bretagne FRA ‘
59 ROGER Maxime Auvergne-Rhône-Alpes FRA ‘
60 SCOTSON Callum Australia AUS ‘
61 ROMANO Francesco Italy ITA 21’42”
62 PETELIN Jan Luxembourg LUX ‘
63 GARRISON Ian USA USA 24’10”
64 BARTAWilliam USA USA ‘
65 RIKUNOV Petr Russia RUS 26’33”
66 VOLKAU Ilya Belarus BLR ‘
67 ELKOURAJI Mohcine Morocco MAR ‘
68 SCHLEMMER Lukas Austria AUT ‘
69 HALVORSEN Kristoffer Norway NOR ‘
70 LAWLESS Christopher Great Britain GBR ‘
71 SABBAHI Lahcen Morocco MAR ‘
72 GAMPER Patrick Austria AUT ‘
73 MALLE Nicolas Bretagne FRA ‘
74 PALUTA Michal Poland POL ‘
75 DANES Léo Auvergne-Rhône-Alpes FRA ‘
76 NIEUWENHUIS Joris Netherlands NED ‘
77 TILLER Rasmus Fossum Norway NOR ‘
78 VAN DEN BERG Lars Netherlands NED ‘
79 LEHKÝ Roman Czech Republic CZE ‘
80 DAVIES Scott Great Britain GBR ‘
81 JENNER Samuel Australia AUS ‘
82 TRACZ Szymon Poland POL ‘
83 MORIN Emmanuel Bretagne FRA ‘
84 STANNARD Robert Australia AUS ‘
85 SELLIER Simon France FRA ‘
86 WÆRSTED Syver Norway NOR ‘
87 RIOU Alan Bretagne FRA ‘
88 OKAMOTO Hayato Japan JPN ‘
89 PLANCKAERT Emiel Belgium BEL ‘
90 VERWILST Aaron Belgium BEL ‘
91 JOURNIAUX Axel France FRA ‘
92 BASSETT Stephen USA USA ‘
93 CIMA Imerio Italy ITA ‘
94 NOWAK Florian Germany GER ‘
95 SHPAKOUSKI Yahor Belarus BLR ‘
96 OIEN Justin USA USA ‘
97 DEWULF Stan Belgium BEL ‘
98 FEELEY Daire Ireland IRL ‘
99 HARAKHAVIK Uladzimir Belarus BLR ‘
100 OKA Atsushi Japan JPN ‘
101 BROZYNA Piotr Poland POL ‘
102 GALL Felix Austria AUT ‘
103 AMEZAWA Takeaki Japan JPN ‘
104 ISHIGAMI Masahiro Japan JPN ‘
105 VAN DEN BERG Julius Netherlands NED ‘
106 STEWART Mark Great Britain GBR 26’41”
107 WOOD Oliver Great Britain GBR ‘Klasyfikacja generalna:

1 BERNAL GOMEZ Egan Arley Colombia COL les 1221.3 km en 29h56’33” (moy. 40,946 km/h)
2 LAMBRECHT Bjørg Belgium BEL 01’09”
3 EG Niklas Denmark DEN 01’12”
4 HAMILTON Lucas Australia AUS 01’28”
5 CRAS Steff Belgium BEL 02’03”
6 SCHLEGEL Michal Czech Republic CZE 02’06”
7 FOSS Tobias S. Norway NOR 02’11”
8 KNOX James Great Britain GBR 02’38”
9 STORER Michael Australia AUS 03’14”
10 HINDLEY Jai Australia AUS 04’10”
11 STRAKHOV Dmitrii Russia RUS 05’04”
12 NYCH Artem Russia RUS 06’07”
13 WILSLY Jonas Gregaard Denmark DEN 06’59”
14 HIRSCHI Marc Switzerland SUI 07’12”
15 MADOUAS Valentin France FRA 07’37”
16 MÄDER Gino Switzerland SUI ‘
17 FABBRO Matteo Italy ITA 07’38”
18 PARET-PEINTRE Aurélien France FRA 12’27”
19 RIES Michel Luxembourg LUX 13’18”
20 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe Colombia COL 13’20”
21 SCHULTZ Jesper Denmark DEN 18’07”
22 POWLESS Neilson USA USA 18’12”
23 MÜLLER Patrick Switzerland SUI 19’45”
24 SIVAKOV Pavel Russia RUS 20’19”
25 SZELAG Gracjan Poland POL 23’35”
26 SCHINNAGEL Johannes Germany GER 27’45”
27 SKAARSETH Anders Norway NOR 28’45”
28 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Colombia COL 30’26”
29 SCOTSON Callum Australia AUS 30’37”
30 ANTUNES Tiago Portugal POR 30’41”
31 LAFAY Victor France FRA ‘
32 GENIETS Kevin Luxembourg LUX 31’41”
33 NEUHAUSER Marcel Austria AUT 31’55”
34 RIABUSHENKO Aleksandr Belarus BLR 32’38”
35 VLASOV Aleksandr Russia RUS 33’06”
36 BENNETT Sean USA USA 33’24”
37 RAPPO Anthony Switzerland SUI 36’22”
38 SOSA CUERVO Ivan Ramiro Colombia COL 40’05”
39 AMEZAWA Takeaki Japan JPN 40’33”
40 EENKHOORN Pascal Netherlands NED 40’39”
41 NUNES Hugo Portugal POR 40’40”
42 TEGGART Matthew Ireland IRL 40’49”
43 SCHÄPPI Martin Switzerland SUI 40’58”
44 DAVIES Scott Great Britain GBR 41’58”
45 VALVASORI Larry Luxembourg LUX 42’08”
46 ABRAHAMSEN Jonas Norway NOR 42’18”
47 STANNARD Robert Australia AUS 42’35”
48 BARTAWilliam USA USA 44’00”
49 FERNANDES José Portugal POR 45’11”
50 OTRUBA Jakub Czech Republic CZE 45’49”
51 VAN DEN BERG Lars Netherlands NED 47’28”
52 GUGLIELMI Simon Auvergne-Rhône-Alpes FRA 47’53”
53 CAM Florian Bretagne FRA 48’03”
54 ROGER Maxime Auvergne-Rhône-Alpes FRA 48’42”
55 AFFINI Edoardo Italy ITA 49’00”
56 CHERKASOV Nikolai Russia RUS 50’08”
57 HALLER Patrick Germany GER 50’47”
58 RIKUNOV Petr Russia RUS 51’45”
59 CARVALHO Andre Portugal POR 52’15”
60 PETELIN Jan Luxembourg LUX 52’20”
61 WIRTGEN Tom Luxembourg LUX 54’15”
62 BROZYNA Piotr Poland POL 54’35”
63 NOWAK Florian Germany GER 55’57”
64 GUERNALEC Thibault Bretagne FRA 56’22”
65 VERWILST Aaron Belgium BEL 56’30”
66 MAAS Jan Netherlands NED 57’36”
67 LEHKÝ Roman Czech Republic CZE 59’19”
68 DEWULF Stan Belgium BEL 59’29”
69 RIOU Alan Bretagne FRA 01h00’52”
70 PALUTA Michal Poland POL 01h02’20”
71 ASGREEN Kasper Denmark DEN 01h03’32”
72 NEUMAN Dominik Czech Republic CZE 01h03’36”
73 ROMANO Francesco Italy ITA 01h04’57”
74 PEDERSEN Casper Denmark DEN 01h05’18”
75 ELKOURAJI Mohcine Morocco MAR 01h05’31”
76 LAWLESS Christopher Great Britain GBR 01h07’03”
77 OKA Atsushi Japan JPN 01h08’41”
78 NIEUWENHUIS Joris Netherlands NED 01h09’48”
79 SELLIER Simon France FRA ‘
80 VOLKAU Ilya Belarus BLR 01h10’00”
81 OIEN Justin USA USA 01h11’52”
82 DANES Léo Auvergne-Rhône-Alpes FRA 01h13’09”
83 ISHIGAMI Masahiro Japan JPN 01h13’21”
84 GAMPER Patrick Austria AUT 01h13’45”
85 TRACZ Szymon Poland POL 01h14’34”
86 PLANCKAERT Emiel Belgium BEL 01h14’37”
87 JENNER Samuel Australia AUS ‘
88 SHPAKOUSKI Yahor Belarus BLR 01h15’04”
89 HALVORSEN Kristoffer Norway NOR 01h17’34”
90 CIMA Imerio Italy ITA ‘
91 VAN DEN BERG Julius Netherlands NED ‘
92 WOOD Oliver Great Britain GBR 01h17’42”
93 GALL Felix Austria AUT 01h18’01”
94 JOURNIAUX Axel France FRA 01h19’58”
95 GARRISON Ian USA USA 01h20’39”
96 O’MAHONY Darragh Ireland IRL 01h21’13”
97 FEELEY Daire Ireland IRL 01h21’22”
98 STEWART Mark Great Britain GBR 01h21’47”
99 OKAMOTO Hayato Japan JPN 01h22’33”
100 BASSETT Stephen USA USA 01h22’58”
101 TILLER Rasmus Fossum Norway NOR 01h26’02”
102 HARAKHAVIK Uladzimir Belarus BLR 01h26’54”
103 SCHLEMMER Lukas Austria AUT 01h27’08”
104 MORIN Emmanuel Bretagne FRA 01h29’15”
105 WÆRSTED Syver Norway NOR 01h36’44”
106 MALLE Nicolas Bretagne FRA 01h44’31”
107 SABBAHI Lahcen Morocco MAR 02h19’36”