Tour du Limousin

Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale) wygrał 50. edycję Tour du Limousin. Ostatni etap dla Guillaume Martina (Wanty-Groupe Gobert).

Ostatni etap jubileuszowej edycji francuskiego wyścigu prowadził z Saint-Junien do Limoges. Do przejechania było prawie 169 kilometrów, a po drodze kolarze musieli zmierzyć się z trzema górskimi premiami. Dodatkowo rundy wokół Limoges także nie należały do łatwych.

Na pierwszej lotnej premii do walki włączył się drugi w generalce Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale) i wywalczył jedną sekundę. Francuz ponownie atakował na drugiej premii, którą wygrał i zrównał się czasowo z liderem, Elie Gesbertem (Fortuneo – Oscaro). Obaj mieli po jednym wygranym etapie, a suma miejsc była na korzyść Vuillermoza (16-25).

Dopiero po drugim finiszu zawiązała się dwuosobowa ucieczka w składzie Guillaume Martin i Jérôme Baugnies (obaj Wanty-Groupe Gobert). Martin miał tylko dwie minuty straty do lidera, więc peleton starał się cały czas kontrolować sytuację. Na 20 kilometrów przed metą przewaga oscylowała wokół 90 sekund.

Dwójka jednak nie dała za wygraną, peleton zbytnio się na siebie oglądał i nie zdołał dogonić uciekinierów. Wygrał Martin, ale kolarze Wanty praktycznie równo wjechali na metą.

Na siódmym miejscu finiszował Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale) i to on ostatecznie został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wyniki ostatniego etapu:

1 * MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA les 168,9 km en 4h05’25” (moy. 41,293 km/h) (b : 13”)
2 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL (b : 8”)
3 * VAN DER POEL Mathieu Beobank – Corendon NED 19” (b : 7”)
4 * TOUZE Damien HP BTP – Auber 93 FRA ‘
5 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
6 * VAN DER POEL David Beobank – Corendon NED ‘
7 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale FRA ‘ (b : 4”)
8 * RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
9 * ROTA Lorenzo Bardiani CSF ITA ‘
10 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
11 * CICCONE Giulio Bardiani CSF ITA ‘
12 VANTOMME Maxime WB Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
13 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
14 * VELASCO Simone Bardiani CSF ITA ‘
15 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED ‘ (b : 1”)
16 PRADES REVERTER Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
17 JULES Justin WB Veranclassic Aquality Prote FRA ‘
18 * LE ROUX Romain Armée de Terre FRA ‘
19 * CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA ‘
20 SIMON Julien Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
21 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
22 * GESBERT Elie Fortuneo – Oscaro FRA ‘
23 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA ‘
24 SOLOMENNIKOV Andrei Gazprom – Rusvelo RUS 04h05’44” ‘
25 * VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
26 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale FRA ‘
27 * MORTIER Julien WB Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
28 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM ITA ‘
29 * KOBERNYAK Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS ‘
30 * VERMEERSCH Gianni Beobank – Corendon BEL ‘
31 * TOUPALIK Adam Beobank – Corendon CZE ‘
32 SICARD Romain Direct Energie FRA ‘
33 * ARANBURU DEBA Alex Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
34 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA ‘
35 * AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Selle Italia ESP ‘
36 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA ‘
37 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
38 * SEIGLE Romain FDJ FRA ‘
39 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h05’44” ‘
40 MEISEN Marcel Beobank – Corendon GER ‘
41 * SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS ‘
42 * LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
43 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
44 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 29”
45 * COQUARD Bryan Direct Energie FRA 34” (b : 3”)
46 GAUTIER Cyril AG2R La Mondiale FRA 19”
47 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA 01’08”
48 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
49 * BALLERINI Davide Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 01’20”
50 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
51 MEEUSEN Tom Beobank – Corendon BEL ‘
52 * MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 01’33”
53 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 01’36”
54 * VENTURINI Clement Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
55 * BARCELO ARAGON Fernando Cofidis, Solutions Credits ESP ‘
56 WALSLEBEN Philipp Beobank – Corendon GER 01’53”
57 * LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ESP 19”
58 HARDY Romain Fortuneo – Oscaro FRA 02’17”
59 * IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros RGA ESP 03’36”
60 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA 05’47”
61 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
62 GUILLEMOIS Romain Direct Energie FRA 06’22”
63 * BONUSI Raffaello Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 06’38”
64 ERSHOV Artur Gazprom – Rusvelo RUS ‘
65 GERARD Arnaud Fortuneo – Oscaro FRA ‘
66 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
67 * BIDARD François AG2R La Mondiale FRA 08’08”
68 * ZABALA LOPEZ Josu Caja Rural – Seguros RGA ESP 08’43”
69 * PELEGRI FERRANDIS Oscar Caja Rural – Seguros RGA ESP 11’30”
70 * FRAPPORTI Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 11’47”
71 * ROBEET Ludovic WB Veranclassic Aquality Prote BEL 12’20”
72 * SIMION Paolo Bardiani CSF ITA ‘

Nie wystartował:

TULIK Angelo Direct Energie

Wycofali się:
PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia
BERARD Julien AG2R La Mondiale
COSNEFROY Benoit AG2R La Mondiale
ARMIRAIL Bruno FDJ
KONOVALOVAS Ignatas FDJ
REZA Kevin FDJ
ALBANESE Vincenzo Bardiani CSF
ANDREETTA Simone Bardiani CSF
STERBINI Simone Bardiani CSF
WACKERMANN Luca Bardiani CSF
BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Credits
MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM
GENE Yohann Direct Energie
QUEMENEUR Perrig Direct Energie
FONSECA Armindo Fortuneo – Oscaro
JARRIER Benoit Fortuneo – Oscaro
LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro
DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro
VACHON Florian Fortuneo – Oscaro
MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo
LAGUTIN Sergey Gazprom – Rusvelo
BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij
VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij
POLS Ruben – Sport Vlaanderen – Baloise
VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise
DERUETTE Thomas WB Veranclassic Aquality Protect
HABEAUX Gregory WB Veranclassic Aquality Protect
WARNIER Antoine WB Veranclassic Aquality Protect
CECCHIN Alberto Wilier Triestina – Selle Italia
MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia
POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia
CAMPISTROUS Romain Armée de Terre
HOEYBERGHS Daan Beobank – Corendon
BARRENETXEA URIARTE Ander Euskadi Basque Country – Murias
BALDO Nicolas HP BTP – Auber 93
BESCOND Jeremy HP BTP – Auber 93
DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber 93
FEILLU Romain HP BTP – Auber 93
GOUAULT Pierre HP BTP – Auber 93
CABOT Jeremy Roubaix – Lille Metropole
LEVEAU Jérémy Roubaix – Lille Metropole

Końcowa klasyfikacja generalna:
1 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale FRA les 707,4 km en 17h26’42” (moy. 40,614 km/h)
2 * GESBERT Elie Fortuneo – Oscaro FRA
3 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 19”
4 SIMON Julien Cofidis, Solutions Credits FRA 28”
5 * ROTA Lorenzo Bardiani CSF ITA 29”
6 * CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA 35”
7 SICARD Romain Direct Energie FRA 40”
8 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM ITA 47”
9 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 50”
10 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale FRA ‘
11 * VERMEERSCH Gianni Beobank – Corendon BEL 55”
12 * VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij NED 58”
13 * CICCONE Giulio Bardiani CSF ITA 01’00”
14 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 01’01”
15 * ARANBURU DEBA Alex Caja Rural – Seguros RGA ESP 01’04”
16 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA 01’05”
17 * LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Credits FRA 01’30”
18 * MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA 01’32”
19 * VAN DER POEL Mathieu Beobank – Corendon NED 01’48”
20 PRADES REVERTER Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP 01’56”
21 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA 01’57”
22 * MORTIER Julien WB Veranclassic Aquality Protect BEL 02’00”
23 * LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ESP 02’03”
24 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA 02’53”
25 GAUTIER Cyril AG2R La Mondiale FRA 02’59”
26 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Credits FRA 03’57”
27 * TOUPALIK Adam Beobank – Corendon CZE 06’15”
28 * KOBERNYAK Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 07’44”
29 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA 09’00”
30 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise BEL 09’16”
31 * ZABALA LOPEZ Josu Caja Rural – Seguros RGA ESP 09’48”
32 * BARCELO ARAGON Fernando Cofidis, Solutions Credits ESP 10’17”
33 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 10’31”
34 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 10’47”
35 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Murias ESP 11’31”
36 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 11’52”
37 * LE ROUX Romain Armée de Terre FRA 12’37”
38 * BIDARD François AG2R La Mondiale FRA 15’40”
39 * VELASCO Simone Bardiani CSF ITA 16’37”
40 WALSLEBEN Philipp Beobank – Corendon GER 17’01”
41 JULES Justin WB Veranclassic Aquality Protect FRA 17’17”
42 VANTOMME Maxime WB Veranclassic Aquality Protect BEL 17’32”
43 * VENTURINI Clement Cofidis, Solutions Credits FRA 19’19”
44 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 19’26”
45 * IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros RGA ESP 21’05”
46 SOLOMENNIKOV Andrei Gazprom – Rusvelo RUS 21’57”
47 * TOUZE Damien HP BTP – Auber 93 FRA 23’45”
48 * SEIGLE Romain FDJ FRA 24’26”
49 * SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 24’28”
50 GUILLEMOIS Romain Direct Energie FRA 26’30”
51 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA 26’38”
52 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Murias ESP 27’39”
53 * RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED 28’48”
54 MEEUSEN Tom Beobank – Corendon BEL 30’34”
55 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Selle Italia ITA 30’44”
56 * FRAPPORTI Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 31’36”
57 * COQUARD Bryan Direct Energie FRA 33’14”
58 * MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 34’40”
59 GERARD Arnaud Fortuneo – Oscaro FRA 34’43”
60 * VAN DER POEL David Beobank – Corendon NED 34’46”
61 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA 35’40”
62 MEISEN Marcel Beobank – Corendon GER 38’35”
63 * BALLERINI Davide Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 38’58”
64 * AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Selle Italia ESP 41’24”
65 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias ESP 44’36”
66 HARDY Romain Fortuneo – Oscaro FRA 48’06”
67 * PELEGRI FERRANDIS Oscar Caja Rural – Seguros RGA ESP 49’10”
68 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL 49’36”
69 ERSHOV Artur Gazprom – Rusvelo RUS 50’27”
70 * SIMION Paolo Bardiani CSF ITA 51’45”
71 * BONUSI Raffaello Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 53’47”
72 * ROBEET Ludovic WB Veranclassic Aquality Protect BEL 01h00’01”