fot. Tour de Yorkshire/SWpix.com

Nacer Bouhanni (Cofidis) triumfował na drugim etapie Tour de l’Ain 2017. Francuz został także nowym liderem wyścigu.

Drugi etap francuskiego wyścigu to kolejna gratka dla sprinterów. W pierwszej części były trzy górskie premie, ale nie mogły one decydować o przebiegu rywalizacji. Łącznie do pokonania było 145 kilometrów z Ambérieu-en-Bugey do Saint-Vulbas.

Pierwszą górską premię wygrał lider tej klasyfikacji, Félix Pouilly (Roubaix Lille Métropole). Po tym podjeździe utworzyła się ucieczka w składzie:  Ryan Anderson (Direct Energie), Jérémy Lecroq (Roubaix-Lille Métropole) i Robert Kessler (reprezentacja Niemiec). Kolejne dwie premie wygrał Lecroq i Francuzi zrównali się w liczbie punktów.

Peleton prowadzony przez LottoNL – Jumbo skasował ucieczkę na cztery kilometry przed metą. Na finiszu najszybszy okazał się Nacer Bouhanni (Cofidis), który dzięki bonusowi na mecie został nowym liderem wyścigu. Drugi był Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale), a trzeci Maxime Daniel (Fortuneo – Oscaro).

Wyniki drugiego etapu:

1 BOUHANNI Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h19’36”
2 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE
3 DANIEL Maxime FORTUNEO – OSCARO
4 BENFATTO Marco ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
5 LOBATO DEL VALLE Juan Jose TEAM LOTTO NL – JUMBO
6 GIRAUD Benjamin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
7 SOUPE Geoffrey COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
8 NAPOLITANO Danilo WANTY – GROUPE GOBERT
9 STÜSSI Colin Chris ROTH – AKROS
10 VERMEULEN Emiel ROUBAIX – LILLE METROPOLE
11 LE ROUX Romain ARMEE DE TERRE
12 HALLER Patrick ALLEMAGNE ESPOIRS
13 NIEUWENHUIS Joris DEVELOPMENT TEAM SUNWEB
14 JAUN Lukas ROTH – AKROS
15 TRONET Steven ARMEE DE TERRE
16 JANSEN Amund Grøndahl TEAM LOTTO NL – JUMBO
17 SELLIER Simon EQUIPE DE FRANCE
18 LEDANOIS Kevin FORTUNEO – OSCARO
19 GAUDU David FDJ
20 PARET PEINTRE Aurélien EQUIPE DE FRANCE
21 PERICHON Pierre Luc FORTUNEO – OSCARO
22 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE ESPOIRS
23 NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE
24 DOUBEY Fabien WANTY – GROUPE GOBERT
25 FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
26 AKHMETOV Galym ASTANA CITY
27 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT
28 COURTEILLE Arnaud FDJ
29 PINOT Thibaut FDJ
30 FEILLU Brice FORTUNEO – OSCARO
31 LUCHSHENKO Sergey ASTANA CITY
32 MADOUAS Valentin FDJ
33 PALINI Andrea ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
34 MARTIN Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT
35 DELAPLACE Anthony FORTUNEO – OSCARO
36 LÜSCHER Damian ROTH – AKROS
37 MADRAZO RUIZ Angel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
38 VEREECKEN Nicolas ROUBAIX – LILLE METROPOLE
39 MAURELET Flavien EQUIPE DE FRANCE
40 LEVARLET Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT
41 LE CUNFF Kevin HP BTP – AUBER 93
42 KOCH Christian Maximilian ALLEMAGNE ESPOIRS
43 TSOY Vladimir ASTANA CITY
44 SISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
45 BESCOND Jeremy HP BTP – AUBER 93
46 THALMANN Roland ROTH – AKROS
47 CATTANEO Mattia ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
48 BAILLIFARD Valentin ROTH – AKROS
49 CHEVRIER Clement AG2R LA MONDIALE
50 BOUET Maxime FORTUNEO – OSCARO
51 GAVAZZI Francesco ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
52 DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT
53 REUTIMANN Matthias ROTH – AKROS
54 GOUAULT Pierre HP BTP – AUBER 93
55 TURGIS Jimmy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
56 KRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO
57 GENIEZ Alexandre AG2R LA MONDIALE
58 ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
59 JOURNIAUX Axel EQUIPE DE FRANCE
60 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
61 DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE
62 CORNU Jeremy DIRECT ENERGIE
63 LE BON Johan FDJ
64 BRUN Frédéric EQUIPE DE FRANCE
65 BALDO Nicolas HP BTP – AUBER 93
66 CLEMENT Stef TEAM LOTTO NL – JUMBO
67 ANTOMARCHI Julien ROUBAIX – LILLE METROPOLE
68 LECROQ Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE
69 BURGAUDEAU Mathieu DIRECT ENERGIE
70 NOWAK Florian ALLEMAGNE ESPOIRS
71 COMBAUD Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
72 OURSELIN Paul DIRECT ENERGIE
73 CANAL Fabien ARMEE DE TERRE
74 RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
75 NIKITIN Matvey ASTANA CITY
76 LAFAY Victor EQUIPE DE FRANCE
77 BERARD Julien AG2R LA MONDIALE
78 TURGIS Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
79 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE ESPOIRS
80 RUSSO Clement AG2R LA MONDIALE
81 ARMIRAIL Bruno FDJ
82 GALL Felix DEVELOPMENT TEAM SUNWEB
83 KUZMIN Anton ASTANA CITY
84 FERASSE Thibault ARMEE DE TERRE
85 STORK Florian DEVELOPMENT TEAM SUNWEB
86 CAMPISTROUS Romain ARMEE DE TERRE
87 PIJOURLET Louis ROUBAIX – LILLE METROPOLE
88 PRONSKIY Vadim ASTANA CITY
89 ANDERSON Ryan DIRECT ENERGIE
90 JEANDESBOZ Fabrice DIRECT ENERGIE
91 FRAPPORTI Marco ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
92 KESSLER Robert William ALLEMAGNE ESPOIRS
93 VERMEULEN Alexey TEAM LOTTO NL – JUMBO
94 POUILLY Félix ROUBAIX – LILLE METROPOLE
95 LOUBET Julien ARMEE DE TERRE 00’28”
96 MENUT David HP BTP – AUBER 93 01’24”
97 TURGIS Tanguy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01’45”
98 MENUT David (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:00
99 TURGIS Tanguy (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:45
100 SALMON Martin Alexander (GER) DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 0:09:56
101 MALDONADO Anthony (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:00

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 BOUHANNI Nacer (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 6:35:08
2 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:04
3 LE BON Johan (FRA) FDJ 0:00:10
4 DANIEL Maxime (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:11
5 GENIEZ Alexandre (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:12
6 DUMOULIN Samuel (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:12
7 PINOT Thibaut (FRA) FDJ 0:00:13
8 ROSSETTO Stéphane (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:15
9 MADOUAS Valentin (FRA) FDJ 0:00:16
10 BOUET Maxime (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:16
11 KRUIJSWIJK Steven (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:17
12 VERMEULEN Alexey (USA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:17
13 PERICHON Pierre Luc (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:17
14 GAUDU David (FRA) FDJ 0:00:18
15 MOBACH Jarno (NED) DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 0:00:18
16 RUSSO Clement (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:18
17 BESCOND Jeremy (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:19
18 THALMANN Roland (SUI) ROTH – AKROS 0:00:19
19 CLEMENT Stef (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:19
20 HALLER Patrick (GER) GERMANY 0:00:19
21 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:20
22 LEDANOIS Kevin (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:20
23 JANSEN Amund Grøndahl (NOR) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:20
24 DELAPLACE Anthony (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:20
25 CANAL Fabien (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:20
26 NIEUWENHUIS Joris (NED) DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 0:00:21
27 PALINI Andrea (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:21
28 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:21
29 VERMEULEN Emiel (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:22
30 FEILLU Brice (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:22
31 BERARD Julien (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:23
32 NAULEAU Bryan (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:23
33 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:24
34 VEREECKEN Nicolas (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:25
35 STÜSSI Colin Chris (SUI) ROTH – AKROS 0:00:25
36 ANDERSON Ryan (CAN) DIRECT ENERGIE 0:00:25
37 MARTIN Guillaume (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:25
38 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ 0:00:26
39 BRUN Frédéric (FRA) FRANCE 0:00:26
40 CORNU Jeremy (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:26
41 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:26
42 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:26
43 DEGAND Thomas (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:27
44 LE CUNFF Kevin (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:27
45 MINNAARD Marco (NED) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:28
46 LAFAY Victor (FRA) FRANCE 0:00:28
47 DUPONT Hubert (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:28
48 LE ROUX Romain (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:28
49 NIKITIN Matvey (KAZ) ASTANA CITY 0:00:29
50 MAURELET Flavien (FRA) FRANCE 0:00:29
51 DOUBEY Fabien (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:30
52 BALDO Nicolas (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:30
53 SELLIER Simon (FRA) FRANCE 0:00:30
54 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:30
55 TRONET Steven (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:30
56 MENUT David (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:30
57 CHEVRIER Clement (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:31
58 BAILLIFARD Valentin (SUI) ROTH – AKROS 0:00:32
59 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres (COL) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:33
60 LUCHSHENKO Sergey (KAZ) ASTANA CITY 0:00:34
61 GOUAULT Pierre (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:34
62 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:34
63 GIRAUD Benjamin (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:34
64 BENFATTO Marco (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:35
65 JAUN Lukas (SUI) ROTH – AKROS 0:00:37
66 MALDONADO Anthony (FRA) HP BTP – AUBER 93 0:00:39
67 CAMPISTROUS Romain (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:39
68 LEVARLET Guillaume (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:39
69 PIJOURLET Louis (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:40
70 AKHMETOV Galym (KAZ) ASTANA CITY 0:00:42
71 ZIMMERMANN Georg (GER) GERMANY 0:00:43
72 OURSELIN Paul (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:46
73 STORK Florian (GER) DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 0:00:46
74 PARET PEINTRE Aurélien (FRA) FRANCE 0:00:53
75 SCHINNAGEL Johannes (GER) GERMANY 0:00:55
76 SOUPE Geoffrey (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:57
77 KESSLER Robert William (GER) GERMANY 0:01:01
78 TURGIS Anthony (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:02
79 NAPOLITANO Danilo (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:03
80 POUILLY Félix (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:01:11
81 PRONSKIY Vadim (KAZ) ASTANA CITY 0:01:20
82 KUZMIN Anton (KAZ) ASTANA CITY 0:01:22
83 NOWAK Florian (GER) GERMANY 0:01:23
84 LOUBET Julien (FRA) ARMEE DE TERRE 0:01:24
85 BURGAUDEAU Mathieu (FRA) DIRECT ENERGIE 0:03:39
86 ANTOMARCHI Julien (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:03:40
87 LÜSCHER Damian (SUI) ROTH – AKROS 0:03:41
88 TSOY Vladimir (KAZ) ASTANA CITY 0:03:45
89 LECROQ Jérémy (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:03:46
90 COMBAUD Romain (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:03:51
91 GALL Felix (AUT) DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 0:03:52
92 RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson (COL) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:03:57
93 EEKHOFF Nils (NED) DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 0:04:26
94 FERASSE Thibault (FRA) ARMEE DE TERRE 0:05:28
95 ARMIRAIL Bruno (FRA) FDJ 0:06:10
96 TURGIS Jimmy (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:20
97 JOURNIAUX Axel (FRA) FRANCE 0:06:26
98 REUTIMANN Matthias (SUI) ROTH – AKROS 0:06:29
99 KOCH Christian Maximilian (GER) GERMANY 0:06:38
100 TURGIS Tanguy (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:08:05
101 SALMON Martin Alexander (GER) DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 0:13:53