LottoNL Jumbo

Juan Jose Lobato (LottoNL – Jumbo) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour de l’Ain i został nowym liderem wyścigu.

Po wczorajszym krótkim prologu dzisiaj na kolarzy walczących o prymat we francuskim wyścigu czekał odcinek z Polliat do Trévoux. Do pokonania mieli ponad 141 kilometrów po dość pagórkowatej trasie.

Od samego startu ostrego utworzyła się ucieczka w składzie: Paul Ourselin (Direct Energie), Florian Stork (Development Team Sunweb), Félix Pouilly (Roubaix-Lille Métropole), Johannes Schinnagel (Allemagne) i Sergey Luchshenko (Astana City).

Po wczorajszym prologu różnice w generalce były małe i peleton cały czas kontrolował odjazd. Na przodzie dużej grupy kręcili przed wszystkim kolarze Cofidisu i FDJ. Jeszcze 20 kilometrów przed metą piątka miała jeszcze 90 sekund przewagi.

Ucieczka przeżyła wielkie rozczarowanie, ponieważ została doścignięta… na ostatnim kilometrze. Najszybszy w sprincie okazał się Juan Jose Lobato (LottoNL – Jumbo). Tuż za nim finiszował Nacer Bouhanni (Cofidis). Podium etapowe uzupełnił Steven Tronet (Armée de Terre).

Wyniki pierwszego etapu:

1 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Team Lotto Nl – Jumbo ESP les 141,1 km en 3h11’10” (moy. 44,286 km/h) (b : 10”)
2 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Credits FRA (b : 6”)
3 TRONET Steven Armee De Terre FRA (b : 4”)
4 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA
5 * RUSSO Clement Ag2r La Mondiale FRA
6 DANIEL Maxime Fortuneo – Oscaro FRA
7 MALDONADO Anthony Hp Btp – Auber 93 FRA
8 * NIEUWENHUIS Joris Development Team Sunweb NED
9 MENUT David Hp Btp – Auber 93 FRA
10 GIRAUD Benjamin Delko Marseille Provence Ktm FRA
11 VEREECKEN Nicolas Roubaix – Lille Metropole BEL
12 STÜSSI Colin Chris Roth – Akros SUI
13 LE ROUX Romain Armee De Terre FRA
14 BENFATTO Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA
15 LE CUNFF Kevin Hp Btp – Auber 93 FRA
16 JANSEN Amund Grøndahl Team Lotto Nl – Jumbo NOR
17 * SELLIER Simon Equipe de France FRA
18 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED
19 * ZIMMERMANN Georg Allemagne Espoirs GER
20 JAUN Lukas Roth – Akros SUI
21 * LAFAY Victor Equipe de France FRA
22 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA
23 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU
24 PINOT Thibaut Fdj FRA
25 LEVARLET Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA
26 CANAL Fabien Armee De Terre FRA
27 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA
28 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro FRA
29 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA
30 CATTANEO Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA
31 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL
32 BOUET Maxime Fortuneo – Oscaro FRA
33 VERMEULEN Emiel Roubaix – Lille Metropole BEL
34 DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA
35 * MOBACH Jarno Development Team Sunweb NED
36 GOUAULT Pierre Hp Btp – Auber 93 FRA
37 CHEVRIER Clement Ag2r La Mondiale FRA
38 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale FRA
39 LEBON Johan Fdj FRA
40 ANDERSON Ryan Direct Energie CAN
41 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence Ktm ESP
42 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni – Sidermec – Bottecchia COL
43 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA
44 NIKITIN Matvey Astana City KAZ
45 * PARET-PEINTRE Aurélien Equipe de France FRA
46 LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro FRA
47 MAURELET Flavien Equipe de France FRA
48 * HALLER Patrick Allemagne Espoirs GER
49 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ
50 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm ESP
51 COURTEILLE Arnaud Fdj FRA
52 CORNU Jeremy Direct Energie FRA
53 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto Nl – Jumbo NED
54 * GAUDU David Fdj FRA
55 CLEMENT Stef Team Lotto Nl – Jumbo NED
56 BAILLIFARD Valentin Roth – Akros SUI
57 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ
58 * MADOUAS Valentin Fdj FRA
59 FEILLU Brice Fortuneo – Oscaro FRA
60 BALDO Nicolas Hp Btp – Auber 93 FRA
61 BESCOND Jeremy Hp Btp – Auber 93 FRA
62 BRUN Frédéric Equipe de France FRA
63 BERARD Julien Ag2r La Mondiale FRA
64 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Credits FRA
65 JEANDESBOZ Fabrice Direct Energie FRA
66 VERMEULEN Alexey Team Lotto Nl – Jumbo USA
67 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA
68 THALMANN Roland Roth – Akros SUI
69 PERICHON Pierre Luc Fortuneo – Oscaro FRA
70 PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ITA
71 CAMPISTROUS Romain Armee De Terre FRA
72 * STORK Florian Development Team Sunweb GER 20”
73 * PIJOURLET Louis Roubaix – Lille Metropole FRA ‘
74 OURSELIN Paul Direct Energie FRA 21”
75 * SCHINNAGEL Johannes Allemagne Espoirs GER 28”
76 * KESSLER Robert William Allemagne Espoirs GER ‘
77 LOUBET Julien Armee De Terre FRA 30”
78 POUILLY Félix Roubaix – Lille Metropole FRA 33”
79 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA 34”
80 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA 36”
81 * NOWAK Florian Allemagne Espoirs GER 39”
82 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA 50”
83 * PRONSKIY Vadim Astana City KAZ ‘
84 * KUZMIN Anton Astana City KAZ ‘
85 * LECROQ Jérémy Roubaix – Lille Metropole FRA 03’16”
86 * BURGAUDEAU Mathieu Direct Energie FRA ‘
87 * TSOY Vladimir Astana City KAZ ‘
88 * LÜSCHER Damian Roth – Akros SUI ‘
89 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA ‘
90 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA ‘
91 * RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson Delko Marseille Provence Ktm COL ‘
92 * SALMON Martin Alexander Development Team Sunweb GER ‘
93 * GALL Felix Development Team Sunweb AUT ‘
94 * EEKHOFF Nils Development Team Sunweb NED 04’04”
95 FERASSE Thibault Armee De Terre FRA 05’03”
96 ARMIRAIL Bruno Fdj FRA 05’50”
97 * KOCH Christian Maximilian Allemagne Espoirs GER ‘
98 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
99 REUTIMANN Matthias Roth – Akros SUI ‘
100 * TURGIS Tanguy Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
101 * JOURNIAUX Axel Equipe de France FRA ‘

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Team Lotto Nl – Jumbo ESP les 144,9 km en 3h15’36” (moy. 44.425 km/h)
2 LEBON Johan Fdj FRA 06”
3 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
4 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA 08”
5 PINOT Thibaut Fdj FRA 09”
6 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Credits FRA 11”
7 DANIEL Maxime Fortuneo – Oscaro FRA ‘
8 * MADOUAS Valentin Fdj FRA 12”
9 BOUET Maxime Fortuneo – Oscaro FRA ‘
10 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto Nl – Jumbo NED 13”
11 VERMEULEN Alexey Team Lotto Nl – Jumbo USA ‘
12 PERICHON Pierre Luc Fortuneo – Oscaro FRA ‘
13 * GAUDU David Fdj FRA 14”
14 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale FRA ‘
15 * MOBACH Jarno Development Team Sunweb NED ‘
16 * RUSSO Clement Ag2r La Mondiale FRA ‘
17 BESCOND Jeremy Hp Btp – Auber 93 FRA 15”
18 CLEMENT Stef Team Lotto Nl – Jumbo NED ‘
19 THALMANN Roland Roth – Akros SUI ‘
20 * HALLER Patrick Allemagne Espoirs GER ‘
21 CATTANEO Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 16”
22 LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro FRA ‘
23 JANSEN Amund Grøndahl Team Lotto Nl – Jumbo NOR ‘
24 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro FRA ‘
25 CANAL Fabien Armee De Terre FRA ‘
26 * NIEUWENHUIS Joris Development Team Sunweb NED 17”
27 PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
28 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
29 VERMEULEN Emiel Roubaix – Lille Metropole BEL 18”
30 FEILLU Brice Fortuneo – Oscaro FRA ‘
31 BERARD Julien Ag2r La Mondiale FRA 19”
32 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA ‘
33 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 20”
34 VEREECKEN Nicolas Roubaix – Lille Metropole BEL 21”
35 STÜSSI Colin Chris Roth – Akros SUI ‘
36 ANDERSON Ryan Direct Energie CAN ‘
37 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA ‘
38 COURTEILLE Arnaud Fdj FRA 22”
39 BRUN Frédéric Equipe de France FRA ‘
40 CORNU Jeremy Direct Energie FRA ‘
41 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence Ktm ESP ‘
42 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
43 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 23”
44 LE CUNFF Kevin Hp Btp – Auber 93 FRA ‘
45 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 24”
46 * LAFAY Victor Equipe de France FRA ‘
47 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA ‘
48 LE ROUX Romain Armee De Terre FRA ‘
49 NIKITIN Matvey Astana City KAZ 25”
50 MAURELET Flavien Equipe de France FRA ‘
51 DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 26”
52 BALDO Nicolas Hp Btp – Auber 93 FRA ‘
53 * SELLIER Simon Equipe de France FRA ‘
54 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm ESP ‘
55 TRONET Steven Armee De Terre FRA ‘
56 MENUT David Hp Btp – Auber 93 FRA ‘
57 CHEVRIER Clement Ag2r La Mondiale FRA 27”
58 BAILLIFARD Valentin Roth – Akros SUI 28”
59 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni – Sidermec – Bottecchia COL 29”
60 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ 30”
61 GOUAULT Pierre Hp Btp – Auber 93 FRA ‘
62 JEANDESBOZ Fabrice Direct Energie FRA ‘
63 GIRAUD Benjamin Delko Marseille Provence Ktm FRA ‘
64 BENFATTO Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 31”
65 JAUN Lukas Roth – Akros SUI 33”
66 MALDONADO Anthony Hp Btp – Auber 93 FRA 35”
67 CAMPISTROUS Romain Armee De Terre FRA ‘
68 LEVARLET Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA ‘
69 * PIJOURLET Louis Roubaix – Lille Metropole FRA 36”
70 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ 38”
71 * ZIMMERMANN Georg Allemagne Espoirs GER 39”
72 OURSELIN Paul Direct Energie FRA 42”
73 * STORK Florian Development Team Sunweb GER ‘
74 * PARET-PEINTRE Aurélien Equipe de France FRA 49”
75 * SCHINNAGEL Johannes Allemagne Espoirs GER 51”
76 LOUBET Julien Armee De Terre FRA 52”
77 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA 53”
78 * KESSLER Robert William Allemagne Espoirs GER 57”
79 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA 58”
80 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA 59”
81 POUILLY Félix Roubaix – Lille Metropole FRA 01’07”
82 * PRONSKIY Vadim Astana City KAZ 01’16”
83 * KUZMIN Anton Astana City KAZ 01’18”
84 * NOWAK Florian Allemagne Espoirs GER 01’19”
85 * BURGAUDEAU Mathieu Direct Energie FRA 03’35”
86 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA 03’36”
87 * LÜSCHER Damian Roth – Akros SUI 03’37”
88 * TSOY Vladimir Astana City KAZ 03’41”
89 * LECROQ Jérémy Roubaix – Lille Metropole FRA 03’42”
90 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 03’47”
91 * GALL Felix Development Team Sunweb AUT 03’48”
92 * SALMON Martin Alexander Development Team Sunweb GER 03’53”
93 * RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson Delko Marseille Provence Ktm COL ‘
94 * EEKHOFF Nils Development Team Sunweb NED 04’22”
95 FERASSE Thibault Armee De Terre FRA 05’24”
96 ARMIRAIL Bruno Fdj FRA 06’06”
97 * TURGIS Tanguy Cofidis, Solutions Credits FRA 06’16”
98 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
99 * JOURNIAUX Axel Equipe de France FRA 06’22”
100 REUTIMANN Matthias Roth – Akros SUI 06’25”
101 * KOCH Christian Maximilian Allemagne Espoirs GER 06’34”