fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Po emocjach związanych z Tour de Pologne, oczy wielu polskich kibiców zwracają się w kierunku hiszpańskiej Vuelty. Wiemy już, że wystartuje w niej także Tomasz Marczyński, a Adam Hansen zakończy swoją serię!

Dla popularnego “Mańka” będzie to powrót na trasę wyścigu, który z pewnością zapadł mu w pamięć. To właśnie podczas Vuelty udało mu się wywalczyć 13 miejsce w klasyfikacji generalnej, które przez wielu uznawane jest za najlepszy rezultat w jego karierze. Niewykluczone, że również w tym roku Marczyński postara się o podobny rezultat, gdyż w jego zespole na próżno szukać zawodnika celującego w generalkę.

Większym wydarzeniem jest jednak brak w składzie Adama Hansena, który nie został powołany przez swoich dyrektorów sportowych. Jak sam mówi, sam z ogromną chęcią wystartowałby we Vuelcie, lecz kierownictwo zespołu podjęło decyzję o daniu szansy innym, jednocześnie kończąc jego wielkotourowe wojaże, rozpoczęte w 2011 roku.

Skład Lotto Soudal na Vuelta a Espana 2017: Sander Armee, Bart de Clerq, Thomas De Gendt, Jens Debusschere, Tomasz Marczyński, Remy Mertz, Maxime Monfort, Rafael Valls, Jellye Vallays.