Tirreno-Adriatico/ANSA

Pierwszy sierpnia to już tradycyjnie dzień, w którym karuzela transferowych informacji kręci się najszybciej, a Daniel Oss i Peter Kennaugh należą do pierwszych zawodników, których nowe drużyny oficjalnie potwierdziły podpisanie kontraktów na przyszły sezon. Włoch i Brytyjczyk znacząco wzmocnią skład ekipy Bora-hansgrohe na wyścigi klasyczne i etapowe.

Obdarzony bujną czupryną Włoch ścigał się z Peterem Saganem w Liquigasie, a od 2013 roku pełnił rolę kluczowego pomocnika Grega Van Avermaeta na wyścigi jednodniowe jako członek BMC Racing. Wydaje się zatem, że w postaci imponująco silnego i walecznego Ossa, Mistrz Świata w końcu otrzyma korespondujące z ogromnymi ambicjami wsparcie na najbardziej prestiżowe klasyki.

Oss zawsze znajdował się na naszej liście. Można na nim polegać i utrzymuje wysoką dyspozycję przez cały sezon. Poza tym pracował już w przeszłości dla silnych liderów, a w naszej drużynie pełnić będzie rolę kluczowego pomocnika na wiosenne klasyki u boku Petera Sagana,

– powiedział menedżer ekipy Bora-hansgrohe, Ralph Denk.

„Cieszę się, że ponownie znajdę się w jednej drużynie z Peterem i Marcusem [Burghardtem]. Jeździ w niej również mój dobry przyjaciel i kolarz z Tyrolu, Cesare Benedetti, dlatego jestem przekonany, że będzie nam razem wesoło. Bora-hansgrohe stawia sobie bardzo ambitne cele, a ja potrzebowałem odmiany po pięciu latach w barwach BMC Racing. Cała drużyna bardzo szybko ewoluuje wokół postaci Ralpha Denka i spodziewam się, że będzie to fascynująca podróż – cieszę się, że sam stanę się jej częścią,

– powiedział Daniel Oss.

Do niemieckiej ekipy po siedmiu latach w barwach Team Sky dołączy również Peter Kennaugh i można się spodziewać, że stanie się jednym z kluczowych pomocników Rafała Majki na wyścigi etapowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments