Michał Kapusta / naszosie.pl

Moreno Moser i Luis Leon Sanchez w Astanie, a Enrico Battaglin oraz Bert-Jan Lindeman w LottoNL-Jumbo – to najciekawsze nazwiska w składach zgłoszonych przez obie ekipy.

Grupa Alexandre Vinokurova wysyła do Polski mocny skład, który może namieszać w klasyfikacji generalnej. Najbardziej w oczy rzuca się nazwisko Moreno Mosera, który jest jednym trzech byłych triumfatorów Tour de Pologne w tegorocznym wyścigu (poza Włochem są to Rafał Majka oraz Peter Sagan). W tym sezonie Moser jednak nie zanotował jednak żadnego wartościowego rezultatu, ale ekipa musi wierzyć, że w miejscu gdzie odniósł swój największy sukces w karierze Włoch odnajdzie dobrą formę.

W składzie znaleźli się także uznane nazwiska światowego peletonu: Matti Breschel, Oscar Gatto oraz Luis Leon Sanchez. Siódemkę desygnowaną do walki w Polsce uzupełnia duet Kazachów: Danil Fominykh i Ruslan Tleubayes, a także młody Włoch Riccardo Minali.

Pełen skład Astany na Tour de Pologne 2017: Matti Breschel, Oscar Gatto, Daniil Fominykh, Riccardo Minali, Moreno Moser, Ruslan Tleubayev i Luis Leon Sanchez.

Skład holenderskiego LottoNL-Jumbo pozbawiony jest największych gwiazd tej ekipy, ale uwagę należy zwrócić przede wszystkim na Enrico Battaglina, który bardzo dobrze radzi sobie w pagórkowatym terenie i może się świetnie odnaleźć na polskich podjazdach. Podobnie można scharakteryzować Bert-Jana Lindemana, którego również można określić niezłym “klasykowcem”. Pozostali zawodnicy zapewne będą walczyć o to by zabierać się w ucieczki i starać się aktywną jazdą zaprezentować sponsorów ekipy, a być może przy odrobinie szczęścia któremuś z nich uda się powalczyć o etapowy triumf.

Pełen skład LottoNL-Jumbo na Tour de Pologne: Enrico Battaglin, Koen Bouwman, Floris de Tier, Martijn Keizer, Bert-Jan Lindeman, Daan Olivier oraz Antwan Tolhoek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments