fot. Szymon Gruchalski / naszosie.pl

Podobnie jak w ostatnich latach, ze wszystkich etapów Tour de Pologne przeprowadzimy tekstowe relacje “na żywo” od pierwszego do ostatniego kilometra ścigania.

Tour de France wjechało już na ostatnią prostą, a to oznacza, że za horyzontem pojawia się 74. Tour de Pologne. Nasz narodowy tour rozpocznie się w Krakowie 29 lipca, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

W kolumnie wyścigu pojawi się dwóch dziennikarzy naszosie.pl – Michał Kapusta i Marek Bala. Z każdego etapu przekażemy tekstową relację “na żywo” w dwóch językach: polskim i angielskim. Startujemy i finiszujemy razem z kolarzami – od kilometra zero do samej “kreski”. Dodatkowo na każdym odcinku postaramy się o przygotowanie galerii zdjęć. Będziemy też dla Was zbierać wypowiedzi, ciekawostki i informacje których nie przeczytacie nigdzie indziej.

74. Tour de Pologne 2017 składa się z siedmiu etapów:

29 lipca – etap 1 – Kraków-Kraków (137km)
30 lipca – etap 2 – Tarnowskie Góry-Katowice (142km)
31 lipca – etap 3 – Jaworzno-Szczyrk (161km)
1 sierpnia – etap 4 – Zawiercie-Zabrze (238km)
2 sierpnia – etap 5 – Olimp Nagawczyna-Rzeszów (130km)
3 sierpnia – etap 6 – Wieliczka-Zakopane (199km)
4 sierpnia – etap 7 – Bukowina Tatrzańska-Bukowina Tatrzańska (132km)

Oficjalna lista startowa zostanie opublikowana dopiero dzień przed startem imprezy, ale swoją obecność zapowiadają największe gwiazdy polskiego i światowego peletonu – Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Peter Sagan (BORA-hansgrohe), Rui Costa (UAE Abu Dhabi), Simon Spilak i Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) czy Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal). Na starcie stanie też reprezentacja Polski i CCC Sprandi Polkowice.

Do usłyszenia!