Fot. Movistar

Ojciec kolarza Movistaru Nairo Quintany – Luis – insynuował w hiszpańskojęzycznych mediach, że jego syn został zmuszony do podjęcia wyzwania ustrzelenia dubletu Giro-Tour. Jego zdaniem Eusebio Unzué i spółka niepotrzebnie wycieńczają Nairo. 

My jako Kolumbijczycy protestujemy, ponieważ oni wycieńczają Nairo. On nie powinien startować w Giro, jeśli zamierzał walczyć o zwycięstwo w Tourze

– powiedział Luis Quintana.

Nairo Quintana wygrał Giro d`Italia w 2014 roku. W Tour de France startował w 2015 i 2016 roku, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Tegoroczny występ w Wielkiej Pętli zapowiada się na najgorszy w historii w karierze Kolumbijczyka.

Sam kolarz przyznał mediom po czwartkowym etapie, że nie jest tak silny, jak zazwyczaj bywał, oraz że pomysł z dubletem Giro-Tour nie wypalił. Quintana zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą dwóch minut i dwudziestu dwóch sekund do lidera Chrisa Froome`a (Team Sky).

To kwestia braku organizacji w Movistarze. Wydaje się, jakby dopiero się uczyli [jak przygotować lidera drużyny do Tour de France]. Zazwyczaj jedzie się na obóz treningowy, o czym Eusebio Unzué chyba zapomniał

– dodał Luis Quintana.