Giro Ciclistico Valle d'Aosta

Pavel Sivakov (BMC Development Team) triumfował w generalce Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc. Ostatni etap wygrał Alessandro Fedeli (Team Colpack). 

Ostatni etap Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc liczył niespełna 104 kilometry. Kolarze startowali w Aosta, a po trzech ciężkich podjazdach walczyli o zwycięstwo w Valgrisenche.

Bardzo szybko wykrystalizowała się spora ucieczka w składzie: Matteo Fabbro (Cycling Team Friuli), Eugene Richardot i Jeremy Defaye (obaj Bourgone Franche – Comte), Alexandre Delettre (VC La Pomme Marseille), Jonas Wilsly (Dania), Edoardo Affini i Hartthijs De Vries (obaj SEG Racing Academy), Kent Main (Dimension Data for Qhubeka), Sergio Samitier (Team Lizarte), Gabriele Giannelli i Andrea Caciotti (obaj Team Hoppla Petroli Firenze), Scott Davies (Team Wiggins), Joan Bou Company (Polartec Fundacion Contador), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal U23) i Alessandro Fedeli (Team Colpack).

Nikt z zawodników ucieczki nie był groźny w klasyfikacji generalnej dla Pavla Sivakova, ale mimo to ekipa BMC Development Team kontrolowała peleton. Na podjeździe La Palud pierwszy zameldował się Affini, a drugą górską premię wygrał Vanhoucke. Jednak w klasyfikacji na najlepszego górala nikt nie był w stanie już wyprzedzić Massimo Rosy (Team Hoppla Petroli Firenze).

30 kilometrów przed metą ucieczka miała niespełna trzy minuty przewagi. Na finałowym podjeździe czołowa grupa zaczęła się rozpadać, a kolejni kolarze próbowali to wykorzystać. Atakowali Davies, Vanhoucke, Fedeli czy Fabbro. Ostatnią górską premię wygrał Fedeli, ale do pokonania było jeszcze osiem kilometrów pod górę.

4 kilometry przed metą na czele kręcił Fabbro, a za nim kilkanaście sekund tracili Fedeli i Vanhoucke. Trójka zjechała się, a atak po zwycięstwo przeprowadził Fedeli. Włoch nie dał się doścignąć do mety i mógł cieszyć się z etapowego triumfu.

Drugi był Vanhoucke, a trzeci Davies. W generalce zdecydowanie wygrał Pavel Sivakov (BMC Development Team).

Wyniki ostatniego etapu.

Końcowa klasyfikacja generalna.

Poprzedni artykułOjciec Nairo Quintany uważa, że Movistar zmusił jego syna do celowania w dublet Giro-Tour
Następny artykułGreg LeMond: „Gdybym był Sky, to ruszyłbym od samego startu”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments