Hayley Simmonds (Team WNT Pro Cycling) wygrała trzeci etap LOTTO Thüringen. Z peletonu najszybciej finiszowały Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) i Katarzyna Pawłowska (Polska)!

Trzecia odsłona wyścigu Lotto Thüringen Ladies Tour to etap wokół Weimar. Na wymagającej trasie panie miały do pokonania łącznie 124 kilometry.

Na pierwszej lotnej premii 3 sekundy zgarnęła Eugenia Bujak (BTC City Ljublana), a druga Amy Pieters (Holandia) w tym momencie w generalce traciła do prowadzącej Lisy Brennauer (Canyon – SRAM) tylko jedną sekundę. Każdy z ataków kasowała ekipa z Ljubljany.

Pierwszy podjazd na atak wykorzystały: Roos Hoogeboom (Bizkaia-Durango), Aafke Soet (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team), Silvia Valsecchi (Bepink Cogeas), Lauren Hall (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), Ingrid Drexel (Team TIBCO -SVB), Hannah Arensman (USA) i Shannon Malseed (Australia).

Na kolejnych hopkach czołówka oraz peleton uległy podzieleniu. Kolejne dwa lotne finisze wygrywała Amerykanka Hall. 15 kilometrów przed metą do ucieczki dojechała Alison Jackson (Bepink Cogeas). Peleton mocno przyspieszył i wszystko zjechało się 10 kilometrów przed metą.

Na ostatnim podjeździe na samotny atak zdecydowała się Hayley Simmonds (Team WNT Pro Cycling). Brytyjka dość szybko wypracowała sobie przewagę i pięć kilometrów przed metą peleton tracił już do niej minutę.

Brytyjka nie dała się doścignąć i mogła cieszyć się ze wspaniałego zwycięstwa! Z peletonu najszybciej finiszowały dwie Polki: Eugenia Bujak i Katarzyna Pawłowska!

Nową liderką została Hayley Simmonds (Team WNT Pro Cycling).

Wyniki trzeciego etapu:

1 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 3:21:28
2 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:53
3 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:00:53
4 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:00:53
5 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:53
6 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:00:53
7 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 0:00:53
8 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:53
9 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:53
10 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:53
11 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:00:53
12 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:53
13 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:00:53
14 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:00:53
15 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:53
16 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:00:53
17 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 0:00:53
18 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:53
19 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:00:53
20 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:00:53
21 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:00:53
22 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:00:53
23 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:53
24 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:53
25 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:53
26 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:00:53
27 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:53
28 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:00:53
29 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:53
30 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:53
31 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:53
32 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:53
33 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:00:53
34 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:53
35 RITTER Martina (DROPS) 0:00:53
36 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:53
37 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:53
38 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:53
39 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:53
40 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:00:53
41 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:53
42 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:00:53
43 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:00:53
44 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:00:53
45 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:00:53
46 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:53
47 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:00:53
48 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:53
49 MASSEY Laura (DROPS) 0:00:53
50 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:00:53
51 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:00:53
52 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:00:53
53 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:00:53
54 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:53
55 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:53
56 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:00:53
57 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:00:53
58 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:53
59 PAYTON Hannah (DROPS) 0:00:53
60 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:53
61 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:53
62 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:53
63 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:00:53
64 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:53
65 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:01:12
66 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:53
67 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:03:12
68 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:03:12
69 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:03:12
70 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:03:12
71 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:03:12
72 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:03:12
73 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:03:12
74 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:03:12
75 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:03:12
76 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:03:12
77 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:03:12
78 SCHNEIDER Skylar (Nationalteam USA) 0:03:12
79 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:03:12
80 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:04:35
81 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:04:41
82 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:05:08
83 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:05:09
84 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:05:09
85 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:05:09
86 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:05:09
87 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:05:09
88 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:05:09
89 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:05:13
90 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:05:13
91 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:06:28
92 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:07:29
93 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:07:29
94 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:07:29
95 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:08:59
96 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:11:01
97 BRECK Holly (Nationalteam USA) 0:20:11
DNF FLATAAS Marie (Nationalteam Norwegen)
DNF FON Martine (Nationalteam Norwegen)

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 9:49:50
2 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 0:00:18
3 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:00:19
4 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:00:25
5 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:27
6 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:31
7 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:32
8 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:34
9 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:00:36
10 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:00:39
11 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:41
12 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:00:47
13 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:50
14 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:53
15 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:00:57
16 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:59
17 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:02
18 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:01:02
19 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:01:03
20 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:01:04
21 RITTER Martina (DROPS) 0:01:04
22 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:07
23 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 0:01:07
24 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:01:10
25 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:13
26 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:01:14
27 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:01:15
28 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:01:15
29 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:01:16
30 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:01:16
31 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:01:17
32 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:01:20
33 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:01:22
34 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:01:23
35 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:25
36 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:01:28
37 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:01:29
38 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:01:45
39 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:46
40 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:01:47
41 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:48
42 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:01:48
43 MASSEY Laura (DROPS) 0:01:49
44 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:54
45 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:56
46 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:02:01
47 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:02:04
48 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:02:08
49 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:02:14
50 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:02:23
51 PAYTON Hannah (DROPS) 0:02:24
52 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:02:25
53 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:02:31
54 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:02:41
55 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:03:37
56 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:04:01
57 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:07:21
58 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:07:24
59 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:07:38
60 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:08:08
61 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:08:11
62 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:08:16
63 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:08:20
64 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:09:20
65 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:09:37
66 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:09:50
67 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:10:33
68 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:10:36
69 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:10:55
70 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:10:57
71 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:11:29
72 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:12:48
73 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:12:49
74 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:13:04
75 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:13:17
76 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:13:18
77 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:13:32
78 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:13:39
79 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:14:00
80 SCHNEIDER Skylar (Nationalteam USA) 0:14:21
81 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:14:34
82 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:14:48
83 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:14:53
84 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:14:55
85 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:15:07
86 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:15:48
87 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:15:52
88 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:16:13
89 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:16:47
90 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:17:00
91 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:18:02
92 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:18:28
93 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:20:19
94 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:23:55
95 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:25:40
96 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:41:50
97 BRECK Holly (Nationalteam USA) 0:44:40