fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Lex Albrecht (Team TIBCO -SVB) triumfowała na drugim etapie Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour. Druga finiszowała Marta Lach (Polska)!

Cztery wymagające rundy wokół Dörtendorf miały do pokonania panie na drugim etapie niemieckiej etapówki. Łącznie do przejechania były prawie 103 kilometry.

Dopiero w połowie dystansu na czoło wysforowała się kilkunastoosobowa grupka, w której były między innymi dwie reprezentantki Polski: Katarzyna Pawłowska i Marta Lach.

Z tyłu mocno pracował peleton, ale ucieczka cały czas miała niewielką przewagę i spore szanse na etapowy triumf. Długi sprint najlepiej rozegrała Kanadyjka Lex Albrecht (Team TIBCO -SVB). Tuż za jej plecami finiszowała nasza młodziutka Marta Lach (Polska)! Trzecia była Niemka Romy Kasper. Katarzyna Pawłowska zajęła dziesiątą pozycję.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Lisa Brennauer (Canyon SRAM). Pawłowska jest dziewiąta, a Eugenia Bujak (BTC City Ljublana) dziesiąta.

Wyniki drugiego etapu:

1 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 2:44:26
2 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:00:02
3 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:00:06
4 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:11
5 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:00:11
6 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:00:18
7 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:18
8 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:23
9 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:26
10 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:00:28
11 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 0:00:28
12 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:28
13 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:00:28
14 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:00:28
15 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:28
16 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:28
17 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:28
18 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:00:28
19 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:00:28
20 RITTER artina (DROPS) 0:00:28
21 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:28
22 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:28
23 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:28
24 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:00:28
25 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:00:28
26 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:34
27 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:34
28 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:00:34
29 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:34
30 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:34
31 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:00:37
32 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:37
33 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:40
34 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 0:00:40
35 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:00:41
36 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:00:42
37 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:00:44
38 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:00:44
39 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:44
40 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:46
41 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:00:46
42 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:46
43 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:50
44 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:52
45 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:00:52
46 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:00:52
47 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:00:52
48 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:54
49 MASSEY Laura (DROPS) 0:00:58
50 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:58
51 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:58
52 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:58
53 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:00:58
54 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:58
55 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:01
56 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:02
57 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:01:05
58 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:01:05
59 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:01:07
60 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:01:07
61 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:01:07
62 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:01:11
63 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:01:13
64 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:01:13
65 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:13
66 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:01:13
67 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:13
68 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:01:13
69 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:01:13
70 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:01:13
71 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:01:13
72 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:01:13
73 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:01:13
74 PAYTON Hannah (DROPS) 0:01:13
75 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:01:13
76 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:13
77 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:01:21
78 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:01:24
79 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:29
80 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:01:32
81 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:43
82 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:43
83 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:50
84 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:01:52
85 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:01:57
86 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:57
87 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:02:02
88 SCHNEIDER kylar (Nationalteam USA) 0:02:02
89 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:02:27
90 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:02:27
91 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:02:27
92 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:02:02
93 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:07:17
94 FON Martine (Nationalteam Norwegen) 0:07:17
95 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:07:17
96 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:07:17
97 FLATAAS Marie (Nationalteam Norwegen) 0:07:17
98 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:10:37
99 BRECK Holly (Nationalteam USA) 0:10:56
DNF DEW Monica (TEAM STOREY RACING)
DNF RODIECK Inga (d.velop – cycle cafe ladies)
DNF VENJAKOB Katharina (d.velop – cycle cafe ladies)
DNF PIKULIK Daria (Nationalteam Polen)
DNS RIFFEL Christa (Nationalteam Deutschland)

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 6:27:47
2 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:00:03
3 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:00:07
4 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:09
5 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:13
6 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:14
7 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:00:18
8 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:23
9 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:00:25
10 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:25
11 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:00:29
12 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:32
13 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:35
14 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:00:39
15 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:00:39
16 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:41
17 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:44
18 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:00:44
19 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:45
20 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:45
21 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:46
22 RITTER artina (DROPS) 0:00:46
23 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:49
24 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 0:00:49
25 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:00:52
26 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:55
27 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:00:56
28 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:57
29 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:00:57
30 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:58
31 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:59
32 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:01:00
33 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:01:02
34 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:01:04
35 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:01:05
36 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:08
37 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:01:10
38 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:01:11
39 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:01:25
40 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:01:27
41 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:28
42 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:01:29
43 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:30
44 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:01:30
45 MASSEY Laura (DROPS) 0:01:31
46 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:36
47 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:38
48 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:43
49 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:01:46
50 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:50
51 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:58
52 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:02:05
53 PAYTON Hannah (DROPS) 0:02:06
54 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:02:07
55 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:02:13
56 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:02:23
57 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:03:06
58 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:07:00
59 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:07:03
60 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:07:06
61 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:07:20
62 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:07:50
63 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:07:53
64 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:07:58
65 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:07:59
66 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:08:02
67 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:08:52
68 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:09:02
69 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:09:32
70 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:09:38
71 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:09:56
72 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:10:06
73 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:10:11
74 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:10:12
75 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:10:15
76 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:10:19
77 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:10:21
78 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:10:27
79 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:10:36
80 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:10:37
81 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:10:40
82 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:10:41
83 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:10:42
84 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:10:45
85 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:11:02
86 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:11:14
87 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:11:18
88 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:11:23
89 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:11:34
90 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:11:39
91 SCHNEIDER kylar (Nationalteam USA) 0:11:44
92 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:12:09
93 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:16:19
94 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:17:01
95 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:19:47
96 FON Martine (Nationalteam Norwegen) 0:22:04
97 BRECK Holly (Nationalteam USA) 0:25:04
98 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:37:17
99 FLATAAS Marie (Nationalteam Norwegen) 0:47:06