Lotto Thüringen Ladies Tour

Tiffany Cromwell (Canyon SRAM Racing) wygrała pierwszy etap Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour. Na czwartym miejscu finiszowała Katarzyna Pawłowska (Polska).

Po wczorajszym prologu dzisiaj na panie walczące o prymat w LOTTO Ladies Tour czekał etap ze startem i metą w Schleiz. Do przejechania było prawie 125 kilometrów po dość wymagającej trasie. Po drodze dwie górskie i trzy lotne premie.

Na lotnych premiach bonusowe sekundy kolekcjonowała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która finiszowała trzecia i pierwsza. Trzy sekundy zgarnęła także Kasia Pawłowska. Mimo wielu ataków peleton cały czas kontrolował sytuację i doprowadził do sprinterskiego finiszu.

Tam najszybsza okazała się Tiffany Cromwell (Canyon SRAM Racing). Kolejne miejsca zajęły Anna Zita Maria Stricker (BTC City Ljubljana) i Amy Pieters (Holandia).

Świetne czwarte miejsce wywalczyła Pawłowska, a Gienia Bujak dzięki bonusowym sekundom jest już trzecia w generalce. Prowadzi triumfatorka prologu – Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing).

Wyniki pierwszego etapu:

1 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 3:34:05
2 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:03
3 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:00:03
4 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:00:03
5 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:03
6 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:03
7 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:03
8 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 0:00:03
9 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:00:03
10 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:03
11 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:00:03
12 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:00:03
13 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:03
14 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:03
15 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:03
16 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:00:03
17 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:03
18 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:00:03
19 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:00:03
20 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:03
21 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:03
22 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:03
23 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:00:03
24 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:00:03
25 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:03
26 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:00:03
27 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:00:03
28 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:03
29 MASSEY Laura (DROPS) 0:00:03
30 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:03
31 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:03
32 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:00:03
33 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:00:03
34 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:03
35 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:03
36 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:00:03
37 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:00:03
38 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:03
39 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:00:03
40 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:03
41 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:00:03
42 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:03
43 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:00:03
44 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:03
45 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:03
46 RITTER artina (DROPS) 0:00:03
47 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:00:03
48 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:03
49 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:03
50 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:00:03
51 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:00:14
52 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:14
53 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:14
54 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:00:14
55 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:14
56 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:00:14
57 PAYTON Hannah (DROPS) 0:00:17
58 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:05:56
59 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:05:56
60 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:05:56
61 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:05:56
62 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:05:56
63 RIFFEL Christa (Nationalteam Deutschland) 0:05:56
64 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:05:56
65 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:05:56
66 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:05:56
67 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:06:02
68 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:06:04
69 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:08:29
70 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:08:29
71 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:08:29
72 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:08:29
73 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:08:29
74 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:08:29
75 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:08:29
76 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:08:29
77 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:08:29
78 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:08:29
79 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:08:29
80 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:08:29
81 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:08:29
82 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:08:29
83 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:08:29
84 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:08:29
85 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:08:29
86 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:08:29
87 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:08:29
88 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:08:29
89 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:08:29
90 PIKULIK Daria (Nationalteam Polen) 0:08:29
91 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:08:29
92 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:08:29
93 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:08:29
94 SCHNEIDER kylar (Nationalteam USA) 0:08:29
95 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:08:29
96 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:08:29
97 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:08:29
98 RODIECK Inga (d.velop – cycle cafe ladies) 0:13:22
99 FON Martine (Nationalteam Norwegen) 0:13:22
100 BRECK Holly (Nationalteam USA) 0:13:22
101 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:29:00
102 FLATAAS Marie (Nationalteam Norwegen) 0:38:13
103 DEW Monica (TEAM STOREY RACING) 0:39:37
104 VENJAKOB Katharina (d.velop – cycle cafe ladies) 0:42:38
DNF MUNOZ Paola (Bizkaia Durango)
DNS SCHNEIDER Samantha (Nationalteam USA)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 3:42:57
2 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:00:04
3 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:16
4 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:00:17
5 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:19
6 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:00:20
7 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:22
8 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:00:23
9 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:23
10 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:00:24
11 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:00:25
12 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:28
13 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:29
14 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:31
15 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:31
16 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 0:00:33
17 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:35
18 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:00:36
19 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:00:36
20 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:37
21 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:38
22 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:38
23 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:39
24 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:40
25 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:00:40
26 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:00:42
27 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:00:42
28 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:42
29 RITTER artina (DROPS) 0:00:42
30 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:47
31 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:00:47
32 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:00:47
33 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:49
34 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:00:53
35 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:00:53
36 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:00:53
37 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:00:56
38 MASSEY Laura (DROPS) 0:00:57
39 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:00:57
40 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:00:57
41 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:00:58
42 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:00:58
43 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:00:59
44 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:01
45 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:02
46 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:06
47 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:01:07
48 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:09
49 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:01:16
50 PAYTON Hannah (DROPS) 0:01:17
51 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:17
52 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:01:26
53 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:01:26
54 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:01:26
55 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:01:28
56 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:01:39
57 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:02:10
58 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:06:11
59 RIFFEL Christa (Nationalteam Deutschland) 0:06:25
60 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:06:29
61 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:06:38
62 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:06:46
63 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:07:01
64 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:07:09
65 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:07:12
66 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:07:13
67 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:07:15
68 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:07:24
69 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:08:49
70 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:08:52
71 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:08:58
72 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:09:07
73 PIKULIK Daria (Nationalteam Polen) 0:09:08
74 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:09:11
75 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:09:19
76 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:09:23
77 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:09:23
78 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:09:26
79 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:09:26
80 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:09:31
81 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:09:32
82 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:09:34
83 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:09:34
84 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:09:37
85 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:09:38
86 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:09:40
87 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:09:40
88 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:09:45
89 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:09:47
90 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:09:50
91 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:09:54
92 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:09:57
93 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:09:58
94 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:10:01
95 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:10:06
96 SCHNEIDER kylar (Nationalteam USA) 0:10:06
97 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:10:08
98 BRECK Holly (Nationalteam USA) 0:14:32
99 RODIECK Inga (d.velop – cycle cafe ladies) 0:14:46
100 FON Martine (Nationalteam Norwegen) 0:15:11
101 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:30:24
102 FLATAAS Marie (Nationalteam Norwegen) 0:40:13
103 DEW Monica (TEAM STOREY RACING) 0:41:04
104 VENJAKOB Katharina (d.velop – cycle cafe ladies) 0:44:12