Fot. Tomasz Jendrzejczyk

Już w dniach 12-13 lipca, na drogach Nowego Dworu Mazowieckiego, rozstrzygnie się rywalizacja o tytuły mistrzów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategoriach juniora młodszego i juniorki młodszej!

Wyścigi organizowane przez Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski, Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji, będą się odbywały przez dwa dni – w środę zawodnicy staną na starcie jazdy indywidualnej na czas, a w czwartek wyścigów ze startu wspólnego. O medale Olimpiady Młodzieży powalczą kolarze i kolarki, którzy uzyskali prawo rywalizacji na podstawie eliminacji rozgrywanych od początku sezonu. Dla najlepszych, podobnie jak w starszych kategoriach, przewidziane są oczywiście koszulki i medale.

Jazda indywidualna na czas odbędzie się w środę, 12 lipca. Zarówno juniorki młodsze jak i juniorzy młodsi będą mieli do pokonania 10km ze startem i metą przy Twierdzy Modlin oraz nawrotem w Zakroczymiu.

W czwartek, 13 lipca, kolarze pojawią się już na wyścigach ze startu wspólnego. Walka będzie miała miejsce na pętlach o długości 36.4km – panie będą miały dwie, a panowie trzy rundy. Start i meta przy restauracji Borodino w Nowym Dworze Mazowieckim, trasa przebiegnie m.in. przez Zakroczyn, Janowo, Błędowo i Pomiechówek.

Wbrew pozorom nie będzie łatwo – na każdym okrążeniu przewyższenie przekracza 200m i sprinterzy nastawiający się na finisz z peletonu mocno się napracują zanim doprowadzą do grupowej potyczki.

Z czwartkowych wyścigów przygotujemy relację “na żywo” znaną już m.in. z mistrzostw Polski seniorów czy Tour de Pologne. Zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments