GP General Patton

Michele Gazzoli (Włochy) wygrał pierwszy etap juniorskiego GP Général Patton. Dawid Burczak finiszował na 18. miejscu. 

Juniorski wyścig w Luksemburgu GP Général Patton rozpoczął się dzisiaj w Ettelbrücku. Kolarze poniżej 19. roku życia mieli do przejechania 102 kilometry po dość wymagającej trasie.

W wyścigu jechała reprezentacja Polski w składzie: Antoni Gańko, Dawid Migas, Filip Maciejuk, Dawid Burczak, Szymon Drobny i Mateusz Kostański.

Pierwszą górską premię wygrał nasz utalentowany Filip Maciejuk, ale na kolejnych brylował Szwajcar Mauro Schmid i to on do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce dla najlepszego górala.

Na ostatniej rundzie zaatakowali Misch Leyder (Luksemburg), Karel Vacek (Czechy) i wspomniany Mauro Schmid. Jednak goniąca grupa nie dała za wygraną i o zwycięstwie zadecydował finisz z mocno naciągniętego peletonu, który liczył około 50 zawodników. Długi sprint zaprezentował Michele Gazzoli (Włochy), który nadrobił sekundę nad Słowakiem Matejem Blasko i Szwajcarem Mauro Schmidem.

Najlepszym z Polaków był Dawid Burczak, który był 18. ze stratą 9. sekund. W tej samej grupce przyjechali jeszcze Filip Maciejuk, Dawid Migas i Mateusz Kostański.

Wyniki pierwszego etapu.

Poprzedni artykułPeter Sagan wystartuje w MTB?
Następny artykułGreipel apeluje do kibiców o szacunek dla kolarzy
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments