Trójka młodych Francuzów od 1. sierpnia będzie odbywała staż w drużynie Marca Madiot.

Jak co roku od 1. sierpnia ekipy mogą zatrudniać stażystów, którzy przez kilka miesięcy będą się starali przekonać do swoich umiejętności włodarzy poszczególnych drużyn. Do FDJ dołączą: Valentin Madouas, Romain Seigle i Bruno Armirail.

Valentin Madouas (Team U Nantes Atlantique) jest najmłodszy z tej trójki. 20. letni kolarz to mistrz Francji amatorów z ubiegłego roku, zwycięzca etapu na Kreiz Breizh Elites i siódmy zawodnik Paryż – Roubaix dla orlików. Według portalu procyclingstats Madouas w przyszłym sezonie będzie już „pełnoprawnym” członkiem FDJ.

Romain Seigle (CC Etupes) to czwarty zawodnik Circuit des Ardennes International. 22. letni kolarz na tym wyścigu wywalczył także trzecie miejsce na przedostatnim etapie. Na tegorocznych mistrzostwach Francji amatorów zajął piątą pozycję.

Bruno Armirail (Occitane CF) – najbardziej doświadczony z tej trójki zawodnik przegrał medal mistrzostw kraju w jeździe na czas tylko o 13 sekund. Za to w rywalizacji amatorów ze startu wspólnego wywalczył srebrny medal. Przez ostatnie dwa sezony był kolarzem Equipe Cycliste Armée de Terre.

Poprzedni artykułMatija Kvasina zawieszony
Następny artykułTour de France 2017: Kulisy ofensywnej jazdy Richie Porte`a w Longwy