Fot. Polandbike

Starachowice dołączają do kolarskiej mapy Polski z kolejną imprezą dla amatorów. Już 8. Lipca odbędzie się historyczna, pierwsza Starachowicka Strzała!

Lipcowa sobota będzie wielkim kolarskim świętem dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Kolarskie miasteczko będzie mieścić się przy hotelu Europa Starachowice Business & Spa, gdzie zlokalizowany będzie także start i meta oraz biuro zawodów.

Szosowcy będą mierzyć swoje siły na dwóch dystansach – MAX (86 km) i MINI (69 km), czyli na trzech lub dwóch rundach. Organizatorzy zaplanowali również wyścig dla miłośników mtb.

Według pierwszych ustaleń wyścig miał przebiegać ulicami miasta, ale przed kilkoma dniami wprowadzono zmiany w trasie, które mają sprawić, że impreza będzie mniej uciążliwa dla mieszkańców Starachowic. W samym mieście odbędzie się start honorowy, a następnie kolarze ruszą na rundy w okolicach osiedla Łazy, Dziurowie, Brodach, Rudzie i Adamowie.

Szykujemy również niespodzianki dla rodzin, które kochają wspólne wycieczki rowerowe. Podczas oficjalnej rundy honorowej ulicami miasta wraz z kolarzami przejadą uczestnicy Rodzinnej Parady Rowerowej. Liczymy na to, że nie zabraknie chętnych i lista kolarskich rodzin będzie zawierała kilkadziesiąt pozycji

– zapowiadają organizatorzy.

Wyniki uzyskane w poszczególnych wyścigach I Starachowickiej Strzały (zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich) zostaną zaliczone do klasyfikacji Omnium Poland Bike 2017, podobnie jak rozgrywany dzień później (9 lipca) LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku.

Szczegóły dotyczące I Starachowickiej Strzały znajdziecie >> TUTAJ

Źródło: własne + www.starachowice.eu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments