fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

“Pomarańczowi” wyszli na prowadzenie we wszystkich czterech klasyfikacjach prowadzonych w Pro Lidze.

Dotychczas najlepiej spisywali się kolarze Wibatech 7R Fuji – w klasyfikacji indywidualnej prowadził Marek Rutkiewicz, a dzięki połączeniu wyników Rutka, Grzegorza Stępniaka i Sylwestra Janiszewskiego, drużyna liderowała również wśród zespołów.

W weekend rozegrano XXVII Memoriał Grundmanna i Wizowskiego – Grand Prix Doliny Baryczy oraz Koronę Kocich Gór. W obu triumfowali kolarze CCC Sprandi Polkowice – Alan Banaszek w sobotę i Łukasz Owsian w niedzielę. Trzeci w Kocich Górach był Maciej Paterski, który otrzymał za to osiągnięcie 25 punktów – przy zerowej zdobyczy Marka Rutkiewicza, to Pater został nowym liderem o 9 “oczek” przed Rutkiem. Trzeci jest Kamil Zieliński (Domin Sport) walczący o najniższy stopień podium ze swoim kolegą z zespołu – Pawłem Bernasem. Piąty jest lider klasyfikacji do lat 23 Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Sobota i niedziela przyniosły CCC Sprandi aż 125 punktów, o 100 więcej niż Wibatech 7R Fuji. Dzięki temu “Pomarańczowi” wyprzedzili rywali o 75 “oczek”. Wśród ekip U23 zespół z Polkowic nie ma większej konkurencji – uzbierał 127 punktów przy… 1 punkcie KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Klasyfikacja Orlen Pro Liga czerwiec 2017 – tutaj