CCC Sprandi Polkowice / cccsport.eu

Słoweniec z ekipy CCC Sprandi Polkowice – Jan Tratnik uzyskał najlepszy czas podczas prologu w wyścigu Tour de Slovaquie i został pierwszym liderem wyścigu.

Wyścig dookoła Słowacji rozpoczął się prologiem o długości 3,7 km. Kolarze jeździli po ulicach miasta Levoca. Na starcie stanęło 150 zawodników, w tym 4 Polaków. Wśród 26 ekip znalazła się też jedna polska – CCC Sprandi Polkowice.

Start etapu odbył się punktualnie o godzinie 16:30. Jednym z pierwszych zawodników, który utrzymał się dość długo na prowadzeniu był Timothy Rugg (Bike Aid) z czasem 5:09. Kolarzem, który wykręcił lepszy czas od Amerykanina okazał się Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice). Polak z czasem 5:03 był na prowadzeniu przez ponad godzinę, aż do momentu kiedy linię mety przekroczył Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli). Włoch poprawił czas Brożyny o 5 sekund i jako pierwszy uzyskał wynik poniżej pięciu minut.

Josef Cerny (Elkov-Author) zdołał wykręcić jeszcze lepszy czas od Cattaneo i zepchnął Włocha na drugą pozycję. Nie trwało to jednak długo, bo na mecie zameldował się Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) i z czasem 4:43, to on usiadł na fotelu lidera. Słoweniec z polskiej ekipy pojechał lepiej od Cernego, aż o 7 sekund. Jak się później okazało, żaden inny zawodnik nie dał już rady poprawić tego rezultatu i to zawodnik CCC Sprandi Polkowice mógł cieszyć się z końcowego triumfu. Drugie miejsce trafiło do Josefa Cernego, a trzecie do Mattia Cattaneo. “Pomarańczowi” zdominowali prolog – Piotr Brożyna był piąty, Marcin Białobłocki siódmy, a Frantisek Sisr dziewiąty!

1 Jan Tratnik (SLO) CCC – Sprandi – Polkowice 04:43:00
2 Josef Cerný (CZE) Elkov – Author 00:07:00
3 Mattia Cattaneo (ITA) Androni Giocattoli – Sidermec 00:15:00
4 Matej Mugerli (SLO) Amplatz – BMC 00:19:00
5 Piotr Brozyna (POL) CCC – Sprandi – Polkowice 00:19:00
6 Ricardo Augusto Vilela (POR) Manzana – Postobon 00:20:00
7 Marcin Bialoblocki (POL) CCC – Sprandi – Polkowice 00:20:00
8 Tomás Buchácek (CZE) Elkov – Author 00:20:00
9 Frantisek Sisr (CZE) CCC – Sprandi – Polkowice 00:20:00
10 Marco Frapporti (ITA) Androni Giocattoli – Sidermec 00:21:00
11 Eli Iserbyt (BEL) Marlux – Napoleon Games 00:21:00
12 Bernardo Albeiro Suaza Arango (COL) Manzana – Postobon 00:22:00
13 Jhojan Orlando García Sosa (COL) Manzana – Postobon 00:22:00
14 Krists Neilands (LAT) Israel Cycling Academy 00:22:00
15 Jirí Polnický (CZE) Elkov Author 00:23:00
16 Tomás Okrouhlický (CZE) 00:23:00
17 Thomas Joseph (BEL) Marlux – Napoleon Games 00:24:00
18 Patrik Tybor (SVK) Dukla Banska Bystrica 00:25:00
19 Andriy Vasylyuk (UKR) Kolls 00:25:00
20 Timothy Rugg (USA) Bike Aid 00:26:00
21 Michael Kukrle (CZE) Elkov – Author 00:26:00
22 János Pelikán (HUN) Amplatz – BMC 00:26:00
23 Rodolfo Andrés Torres Agudelo (COL) Androni Giocattoli – Sidermec 00:26:00
24 Nikolay Trusov (RUS) Gazprom – RusVelo 00:26:00
25 Rok Korosec (SLO) Amplatz – BMC 00:27:00
26 Marco Bernardinetti (ITA) Amore & Vita – Selle SMP 00:27:00
27 Martin Haring (SVK) Dukla Banska Bystrica 00:28:00
28 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 00:28:00
29 Ivan Savitsky (RUS) Gazprom – RusVelo 00:28:00
30 Grigoriy Shtein (KAZ) Astana City 00:28:00
31 Marco Zamparella (ITA) Amore & Vita – Selle SMP 00:28:00
32 Dennis Van Winden (NED) Israel Cycling Academy 00:28:00
33 Peeter Pruus (EST) Rietumu Banka – Riga 00:28:00
34 Zakkari Dempster (AUS) Israel Cycling Academy 00:29:00
35 Juraj Bellan (SVK) Dukla Banska Bystrica 00:29:00
36 Egan Arley Bernal Gomez (COL) Androni Giocattoli – Sidermec 00:29:00
37 Artem Ovechkin (RUS) Gazprom – RusVelo 00:29:00
38 Emils Liepins (LAT) Rietumu Banka – Riga 00:29:00
39 Karel Hník (CZE) Reprezentacja Czech 00:30:00
40 Mateusz Taciak (POL) CCC – Sprandi – Polkowice 00:30:00
41 Mihkel Räim (EST) Israel Cycling Academy 00:30:00
42 Sergio Andres Higuita Garcia (COL) Manzana – Postobon 00:30:00
43 Sergiy Lagkuti (UKR) Kolls 00:31:00
44 Anton Vorobev (RUS) Gazprom – RusVelo 00:31:00
45 Nikolai Mihailov (BUL) CCC – Sprandi – Polkowice 00:31:00
46 Josip Rumac (CRO) Synergy Baku Cycling Project 00:31:00
47 Pawel Cieslik (POL) Elkov-Author 00:31:00
48 Péter Kusztor (HUN) Amplatz – BMC 00:31:00
49 Dieter Vanthourenhout (BEL) Marlux – Napoleon Games 00:32:00
50 Kevin Pauwels (BEL) Marlux – Napoleon Games 00:32:00
51 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 00:33:00
52 Andi Bajc (SLO) Amplatz – BMC 00:33:00
53 Matvey Nikitin (KAZ) Astana City 00:33:00
54 Ilar Arslanov (RUS) Gazprom – RusVelo 00:34:00
55 Marek Canecky (SVK) Amplatz – BMC 00:35:00
56 Oleksandr Polivoda (UKR) Kolls 00:36:00
57 Vladimir Tsoy (KAZ) Astana City 00:37:00
58 Michael Vanthourenhout (BEL) Marlux – Napoleon Games 00:37:00
59 Maris Bogdanovics (LAT) Rietumu Banka – Riga 00:37:00
60 Jose Daniel Viejo Redondo (ESP) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 00:37:00
61 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 00:38:00
62 Moritz Fußnegger (GER) 0711/Cycling 00:38:00
63 Redi Halilaj (ALB) Amore & Vita – Selle SMP 00:39:00
64 Markus Kopfauf (AUT) WSA – Greenlife 00:39:00
65 Antonio Santoro (ITA) Monkey Town 00:39:00
66 Sergey Luchshenko (KAZ) Astana City 00:39:00
67 Deins Kanepejs (LAT) Rietumu Banka – Riga 00:40:00
68 Vitaliy Buts (UKR) Kolls 00:40:00
69 Yecid Arturo Sierra Sanchez (COL) Manzana – Postobon 00:41:00
70 Pierpaolo Ficara (ITA) Amore & Vita – Selle SMP 00:41:00
71 Kobe Goossens (BEL) Marlux – Napoleon Games 00:41:00
72 Stephan Bakker (NED) Monkey Town 00:41:00
73 Nicolas Pietrula (CZE) 00:41:00
74 Daniel Turek (CZE) Israel Cycling Academy 00:42:00
75 Oleksandr Prevar (UKR) Kolls 00:42:00
76 Sergei Rostovcev (RUS) 00:42:00
77 Viesturs Luksevics (LAT) 00:42:00
78 Jan Andrej Cully (SVK) Dukla Banska Bystrica 00:42:00
79 Joschka Beck (GER) Bike Aid 00:42:00
80 Kristian Hynek (CZE) 00:42:00
81 Nicola Toffali (ITA) 00:43:00
82 Timon Loderer (GER) 00:43:00
83 Davide Mucelli (ITA) Meridiana – Kamen 00:43:00
84 Nikita Panassenko (KAZ) Astana City 00:44:00
85 Stefan Pöll (AUT) WSA – Greenlife 00:45:00
86 Bruno Maltar (CRO) Meridiana – Kamen 00:46:00
87 Denis Nekrasov (RUS) 00:46:00
88 Nikolay Ilichev (RUS) 00:46:00
89 Adne Van Engelen (NED) 00:46:00
90 Ismayil Ilyasov (AZE) Synergy Baku Cycling Project 00:46:00
91 Juan José Amador Castaño (COL) Manzana – Postobon 00:46:00
92 Besmir Banushi (ALB) Amore & Vita – Selle SMP 00:47:00
93 Matteo Rabottini (ITA) Meridiana – Kamen 00:47:00
94 Jonas Engel (GER) 0711/Cycling 00:47:00
95 Andriy Kulyk (UKR) Kolls – BDC 00:47:00
96 Marco Benfatto (ITA) Androni Giocattoli – Sidermec 00:47:00
97 Andrey Prostokshin (RUS) 00:48:00
98 Attila Valter (HUN) 00:48:00
99 Roy Goldstein (ISR) Israel Cycling Academy 00:48:00
100 Johann Schwabik (SVK) 00:48:00
101 Uri Martins Sandoval (MEX) Amore & Vita – Selle SMP 00:49:00
102 Marco Zanotti (ITA) Monkey Town 00:49:00
103 Martin Hunal (CZE) Elkov – Author 00:49:00
104 Uros Repse (SLO) Meridiana – Kamen 00:50:00
105 Samir Jabrayilov (AZE) Synergy Baku Cycling Project 00:50:00
106 Michal Malík (CZE) 00:50:00
107 Roman Bronis (SVK) 00:50:00
108 Maksim Piskunov (RUS) 00:50:00
109 Mihail Mihailov (BUL) 00:50:00
110 Sergey Mosin (RUS) 00:51:00
111 Rick Van Breda (NED) Monkey Town 00:52:00
112 Emanuel Kiserlovski (CRO) Meridiana – Kamen 00:52:00
113 Kévin Sebastián Sepúlveda Hernandez (COL) Massi – Kuwait Cycling Project 00:52:00
114 Stanimir Cholakov (BUL) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 00:52:00
115 Matteo Malucelli (ITA) Androni Giocattoli – Sidermec 00:52:00
116 Sven Van Luijk (NED) Monkey Town 00:53:00
117 Henrik Hamm (GER) 0711/Cycling 00:53:00
118 Michal Hloza (SVK) 00:53:00
119 Viktor Filutás (HUN) 00:54:00
120 Yannick Mayer (GER) 0711/Cycling 00:54:00
121 Riccardo Cenghialta (ITA) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 00:54:00
122 Aleksey Rybalkin (RUS) Gazprom – RusVelo 00:54:00
123 Nurbolat Kulimbetov (KAZ) Astana City 00:55:00
124 Andris Vosekalns (LAT) Rietumu Banka – Riga 00:55:00
125 Lubos Malovec (SVK) Dukla Banska Bystrica 00:56:00
126 Mattia Viel (ITA) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 00:57:00
127 Matthias Schnapka (GER) Bike Aid 00:58:00
128 Martin Mahdar (SVK) Dukla Banska Bystrica 00:59:00
129 Salim Kipkemboi (KEN) Bike Aid 00:59:00
130 Mehdi Tigrine (BEL) 01:00:00
131 Tomás Capek (CZE) 01:00:00
132 Elgun Alizada (AZE) Synergy Baku Cycling Project 01:01:00
133 Róbert Málik (SVK) CK Pribram – Fany Gastro 01:02:00
134 Botond Hollo (HUN) 01:03:00
135 Gábor Fejes (HUN) 01:03:00
136 Kristian Mitev (BUL) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 01:04:00
137 Juraj Lajcha (SVK) 01:04:00
138 Matej Krajicek (SVK) 01:06:00
139 David Puskas (HUN) 01:06:00
140 Daniel Moricz (HUN) 01:07:00
141 Rubén Caseny Catala (ESP) Massi – Kuwait Cycling Project 01:09:00
142 Kanan Gahramanli (AZE) Synergy Baku Cycling Project 01:09:00
143 Musa Mikayilzade (AZE) Synergy Baku Cycling Project 01:10:00
144 Gianfranco Visconti (ITA) 01:11:00
145 Johnatan Fernando Sarmiento Pacheco (COL) Massi – Kuwait Cycling Project 01:19:00
146 Gijs Meijer (NED) Monkey Town 02:06:00