Francaise des Jeux Cycling Team

Francuz powtórzył sukces z wczorajszego prologu i wygrał pierwszy etap wyścigu. Dzięki temu powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Drugiego dnia rywalizacji we Francji kolarze mieli do pokonania 187km z Renault Saint-Berthevin do Ernee. Ucieczkę dnia stworzyło czterech kolarzy: Gatis Smukulis (Delko Marseille Provence KTM), Bernardo Suaza (Manzana Postobon), Hector Saez (Caja Rural) i Roland Thalmann (Roth-Akros). Ich przewaga maksymalnie osiągnęła około 4 minuty, ale peleton znakomicie kontrolował sytuację.

25km przed metą na przeskok do czołówki zdecydowali się Mathieu Van der Poel (Beobank-Corentan) i Lilian Calmejane (Direct-Energie). Młodzi zawodnicy szybko dołączyli do kwartetu uciekinierów, ale ostatecznie wszyscy zostali złapani niecałe 7km przed metą.

2km przed finiszem na atak zdecydował się Johan Le Bon (FDJ). Zaskakujący skok był na tyle skuteczny, że lider wyścigu samotnie przekroczył linię mety, sześć sekund przed walczącymi sprinterami.

Wyniki:

1 Johan Le Bon (Fra) FDJ 4:29:21
2 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:00:04
3 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
4 Damien Touzé (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:04
5 Sondre Holst Enger (Nor) Ag2r La Mondiale 0:00:04
6 Steven Tronet (Fra) Armée de Terre 0:00:04
7 Andrea Vendrame (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:04
8 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:00:04
9 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
10 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb 0:00:04
11 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
12 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
13 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:00:04
14 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:04
16 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
17 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
18 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:00:04
19 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:04
20 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:00:04
21 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:04
22 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:04
23 Francesco Gavazzi (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:04
24 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
25 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:04
26 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:00:04
27 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:04
28 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank – Corendon 0:00:04
29 Ruben Zepuntke (GER) Development Team Sunweb 0:00:04
30 Luca Pacioni (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:04
31 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:00:04
32 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:04
33 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:04
34 Andrea Palini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:04
35 Colin Stüssi (SUI) Roth – Akros 0:00:04
36 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:04
37 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
38 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
39 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:00:04
40 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie 0:00:04
41 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
42 Alo Jakin (Est) HP-BTP – Auber 93 0:00:04
43 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:04
44 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre 0:00:04
45 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:04
46 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb 0:00:04
47 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
48 Théry Schir (SUI) Team Vorarlberg 0:00:04
49 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie 0:00:04
50 Marcel Meisen (GER) Beobank – Corendon 0:00:04
51 Marc Goos (Ned) Development Team Sunweb 0:00:04
52 Leon Rohde (GER) Development Team Sunweb 0:00:04
53 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
54 Yuto Yoshida (Jpn) Interpro Cycling Academy 0:00:20
55 Jordan Levasseur (Fra) Armée de Terre 0:00:20
56 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:20
57 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:27
58 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre 0:00:30
59 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:31
60 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:31
61 Lukas Baum (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:34
62 Regan Gough (NZl) An Post – Chainreaction 0:00:36
63 Benjamin Giraud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:36
64 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:40
65 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:44
66 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:50
67 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:50
68 Max Kanter (GER) Development Team Sunweb 0:00:50
69 Marco Benfatto (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:50
70 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:50
71 Philipp Walsleben (GER) Beobank – Corendon 0:01:01
72 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:25
73 Francesc Zurita Martinez (Esp) Team Vorarlberg 0:01:49
74 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:01:58
75 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:49
76 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:03:32
77 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:03:32
78 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:03:32
79 Bastien Duculty (Fra) Armée de Terre 0:03:32
80 Adam Jamieson (Can) An Post – Chainreaction 0:03:32
81 Juan Jose Amador Castaño (Col) Manzana – Postobon Team 0:03:32
82 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:03:32
83 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:03:32
84 Damian Lüscher (SUI) Roth – Akros 0:03:32
85 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:32
86 Gatis Smukulis (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:03:32
87 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:03:35
88 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:35
89 Raffaello Bonusi (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:03:35
90 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:04:08
91 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:06:12
92 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:12
93 Tom Bossis (Fra) Interpro Cycling Academy 0:06:12
94 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:06:12
95 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:12
96 Thomas Rostollan (Fra) Armée de Terre 0:06:12
97 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:12
98 Kyohei Mizuno (Jpn) Interpro Cycling Academy 0:06:12
99 Romain Hardy (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:12
100 Lukas Jaun (SUI) Roth – Akros 0:06:12
101 Roland Thalmann (SUI) Roth – Akros 0:06:12
102 Matthias Reutimann (SUI) Roth – Akros 0:06:12
103 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:06:12
104 Zsolt Der (Hun) Team Vorarlberg 0:06:12
105 Michael Kucher (AUT) Team Vorarlberg 0:06:12
106 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:06:12
107 Jonas Bokeloh (GER) An Post – Chainreaction 0:06:12
108 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:06:12
109 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:06:12
110 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:12
111 Mark Stewart (GBr) An Post – Chainreaction 0:06:12
112 Frederik Einhaus (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:06:21
113 Tom Meeusen (Bel) Beobank – Corendon 0:07:59
114 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:08:09
115 Florian Hudry (Fra) Interpro Cycling Academy 0:08:19
116 Joshua Stritzinger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:08:19
117 Julien Amadori (Fra) Interpro Cycling Academy 0:10:56
118 Romain Feillu (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:10:56
119 Julian Braun (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:10:56
120 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:10:56
121 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:14:53
122 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 0:18:08
DNF Romain Lemarchand (Fra) Delko – Marseille Provence KTM
DNF Sean Mackinnon (Can) An Post – Chainreaction
DNF Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Sony Lamarre (Fra) Interpro Cycling Academy
Klasyfikacja generalna:

1 Johan Le Bon (Fra) FDJ 4:34:59
2 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:00:11
3 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:12
4 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:17
5 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:19
6 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:00:19
7 Andrea Vendrame (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:20
8 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:20
9 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:21
10 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:22
11 Sondre Holst Enger (Nor) Ag2r La Mondiale 0:00:22
12 Théry Schir (SUI) Team Vorarlberg 0:00:23
13 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:23
14 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:24
15 Marcel Meisen (GER) Beobank – Corendon 0:00:24
16 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:00:24
17 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:00:26
18 Ruben Zepuntke (GER) Development Team Sunweb 0:00:26
19 Steven Tronet (Fra) Armée de Terre 0:00:26
20 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:27
21 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb 0:00:27
22 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:00:27
23 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:28
24 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:28
25 Alo Jakin (Est) HP-BTP – Auber 93 0:00:28
26 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:29
27 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:29
28 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb 0:00:29
29 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie 0:00:29
30 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie 0:00:30
31 Luca Pacioni (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:31
32 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:31
33 Leon Rohde (GER) Development Team Sunweb 0:00:32
34 Damien Touzé (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:32
35 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:00:32
36 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:33
37 Marc Goos (Ned) Development Team Sunweb 0:00:34
38 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank – Corendon 0:00:34
39 Andrea Palini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:36
40 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:36
41 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:00:37
42 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:37
43 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:38
44 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:38
45 Colin Stüssi (SUI) Roth – Akros 0:00:39
46 Francesco Gavazzi (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:40
47 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:40
48 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:41
49 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:41
50 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre 0:00:43
51 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:46
52 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:48
53 Jordan Levasseur (Fra) Armée de Terre 0:00:51
54 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:53
55 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:56
56 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:58
57 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:58
58 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre 0:01:00
59 Regan Gough (NZl) An Post – Chainreaction 0:01:01
60 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:01:06
61 Lukas Baum (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:01:11
62 Yuto Yoshida (Jpn) Interpro Cycling Academy 0:01:12
63 Benjamin Giraud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:13
64 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:16
65 Philipp Walsleben (GER) Beobank – Corendon 0:01:20
66 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:20
67 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:22
68 Max Kanter (GER) Development Team Sunweb 0:01:29
69 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:35
70 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:01:39
71 Marco Benfatto (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:01:39
72 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:49
73 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:02:26
74 Francesc Zurita Martinez (Esp) Team Vorarlberg 0:02:28
75 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:03:29
76 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:03:52
77 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:03:54
78 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:03:55
79 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:04:00
80 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:04:00
81 Bastien Duculty (Fra) Armée de Terre 0:04:05
82 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:07
83 Damian Lüscher (SUI) Roth – Akros 0:04:07
84 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:04:11
85 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:11
86 Juan Jose Amador Castaño (Col) Manzana – Postobon Team 0:04:14
87 Adam Jamieson (Can) An Post – Chainreaction 0:04:17
88 Raffaello Bonusi (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:04:18
89 Gatis Smukulis (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:04:27
90 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:04:37
91 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:06:29
92 Roland Thalmann (SUI) Roth – Akros 0:06:33
93 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:37
94 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:37
95 Thomas Rostollan (Fra) Armée de Terre 0:06:39
96 Mark Stewart (GBr) An Post – Chainreaction 0:06:40
97 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:06:41
98 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:45
99 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:47
100 Zsolt Der (Hun) Team Vorarlberg 0:06:50
101 Romain Hardy (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:55
102 Lukas Jaun (SUI) Roth – Akros 0:06:55
103 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:06:56
104 Michael Kucher (AUT) Team Vorarlberg 0:06:58
105 Matthias Reutimann (SUI) Roth – Akros 0:07:00
106 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:07:03
107 Jonas Bokeloh (GER) An Post – Chainreaction 0:07:03
108 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:07:06
109 Tom Bossis (Fra) Interpro Cycling Academy 0:07:07
110 Kyohei Mizuno (Jpn) Interpro Cycling Academy 0:07:15
111 Frederik Einhaus (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:07:16
112 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:07:22
113 Tom Meeusen (Bel) Beobank – Corendon 0:08:21
114 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:08:52
115 Joshua Stritzinger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:08:58
116 Florian Hudry (Fra) Interpro Cycling Academy 0:09:24
117 Romain Feillu (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:11:37
118 Julian Braun (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:11:47
119 Julien Amadori (Fra) Interpro Cycling Academy 0:11:48
120 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:11:56
121 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:15:28
122 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 0:18:46