Johan Le Bon (FDJ) był najszybszy na prologu otwierającym francuskie Boucles de la Mayenne.

43. edycja Boucles de la Mayenne rozpoczęła się dzisiaj w Laval. Prolog liczył 4500 metrów, a pod koniec odcinka kolarze musieli zmierzyć się ze stromym, krótkim podjazdem. Wśród 20. startujących ekip nie było niestety żadnego Polaka.

Najszybciej trasę prologu przejechał Johan Le Bon (FDJ). Dwie sekundy stracił do niego Clément Venturini (Cofidis, Solutions Crédits). Na trzecim miejscu uplasował się wielce wszechstronny Mathieu van der Poel (Beobank – Corendon).

Wyniki prologu:

1 LE BON Johan FDJ les 4,5 km en 5’48”52
2 VENTURINI Clement COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05’50”41 00’01”89
3 VAN DER POEL Mathieu BEOBANK – CORENDON 05’51”65 00’03”13
4 REIS Rafael CAJA RURAL – SEGUROS RGA 05’51”89 00’03”37
5 SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05’53”26 00’04”74
6 HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE 05’53”39 00’04”87
7 VENDRAME Andrea ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 05’54”16 00’05”64
8 DASSONVILLE Flavien HP BTP – AUBER 93 05’54”90 00’06”38
9 MC LAY Daniel FORTUNEO – VITAL CONCEPT 05’55”59 00’07”07
10 VILELA Ricardo MANZANA POSTOBON TEAM 05’55”98 00’07”46
11 RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE 05’56”11 00’07”59
12 ENGER Sondre AG2R LA MONDIALE 05’56”78 00’08”26
13 WALSLEBEN Philipp BEOBANK – CORENDON 05’57”00 00’08”48
14 SCHIR Thery TEAM VORARLBERG 05’57”60 00’09”08
15 CABOT Jeremy ROUBAIX – LILLE METROPOLE 05’57”78 00’09”26
16 DANIEL Maxime FORTUNEO – VITAL CONCEPT 05’58”02 00’09”50
17 MEISEN Marcel BEOBANK – CORENDON 05’58”16 00’09”64
18 ANTOMARCHI Julien ROUBAIX – LILLE METROPOLE 05’58”18 00’09”66
19 GENE Yohann DIRECT ENERGIE 05’58”92 00’10”40
20 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro MANZANA POSTOBON TEAM 05’59”21 00’10”69
21 MEEUSEN Tom BEOBANK – CORENDON 06’00”35 00’11”83
22 LIENHARD Fabian TEAM VORARLBERG 06’00”50 00’11”98
23 DENZ Nico AG2R LA MONDIALE 06’00”73 00’12”21
24 ZEPUNTKE Ruben DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 06’00”80 00’12”28
25 TRONET Steven ARMEE DE TERRE 06’00”91 00’12”39
26 CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE 06’01”27 00’12”75
27 THALMANN Roland ROTH – AKROS 06’01”30 00’12”78
28 EEKHOFF Nils DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 06’01”49 00’12”97
29 VAN DER POEL David BEOBANK – CORENDON 06’01”69 00’13”17
30 GARCIA SOSA Jhojan Orlando MANZANA POSTOBON TEAM 06’01”78 00’13”26
31 BARBIER Rudy AG2R LA MONDIALE 06’02”29 00’13”77
32 MAS BONET Luis Guillermo CAJA RURAL – SEGUROS RGA 06’02”64 00’14”12
33 PICHON Laurent FORTUNEO – VITAL CONCEPT 06’02”82 00’14”30
34 VACHON Florian FORTUNEO – VITAL CONCEPT 06’02”85 00’14”33
35 JAKIN Alo HP BTP – AUBER 93 06’02”99 00’14”47
36 LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06’03”22 00’14”70
37 GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT 06’03”33 00’14”81
38 OVECHKIN Artem GAZPROM – RUSVELO 06’03”33 00’14”81
39 LEVEAU Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE 06’03”53 00’15”01
40 BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE 06’03”54 00’15”02
41 GOUGH Regan AN POST CHAIN REACTION 06’03”63 00’15”11
42 MOBACH Jarno DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 06’03”78 00’15”26
43 VAN BILSEN Kenneth COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06’03”79 00’15”27
44 GUILLEMOIS Romain DIRECT ENERGIE 06’03”96 00’15”44
45 CORNU Jeremy DIRECT ENERGIE 06’04”45 00’15”93
46 PACIONI Luca ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 06’05”16 00’16”64
47 ROSTOLLAN Thomas ARMEE DE TERRE 06’05”46 00’16”94
48 LIETAER Eliot SPORT VLAANDEREN – BALOISE 06’05”88 00’17”36
49 ROHDE Leon DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 06’06”39 00’17”87
50 TOUZE Damien HP BTP – AUBER 93 06’06”50 00’17”98
51 STEWART Mark AN POST CHAIN REACTION 06’06”74 00’18”22
52 VICHOT Arthur FDJ 06’06”80 00’18”28
53 PICHOT Alexandre DIRECT ENERGIE 06’06”80 00’18”28
54 ROUX Anthony FDJ 06’06”82 00’18”30
55 CALLEEUW Joeri ROUBAIX – LILLE METROPOLE 06’07”26 00’18”74
56 DE GENDT Aime SPORT VLAANDEREN – BALOISE 06’07”42 00’18”90
57 MANZIN Lorrenzo FDJ 06’07”76 00’19”24
58 MAINARD Jerome ARMEE DE TERRE 06’08”13 00’19”61
59 GOOS Marc DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 06’08”16 00’19”64
60 NIKOLAEV Sergey GAZPROM – RUSVELO 06’08”31 00’19”79
61 VERMEERSCH Gianni BEOBANK – CORENDON 06’08”94 00’20”42
62 OIEN Justin CAJA RURAL – SEGUROS RGA 06’09”03 00’20”51
63 LEVASSEUR Jordan ARMEE DE TERRE 06’09”17 00’20”65
64 ERSHOV Artur GAZPROM – RUSVELO 06’10”03 00’21”51
65 PALINI Andrea ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 06’10”28 00’21”76
66 PAGE Dylan CAJA RURAL – SEGUROS RGA 06’10”69 00’22”17
67 TURGIS Jimmy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06’11”21 00’22”69
68 LANG Pirmin ROTH – AKROS 06’11”23 00’22”71
69 GOUAULT Pierre HP BTP – AUBER 93 06’11”77 00’23”25
70 MACKINNON Sean AN POST CHAIN REACTION 06’11”87 00’23”35
71 DUCULTY Bastien ARMEE DE TERRE 06’11”92 00’23”40
72 MAIKIN Roman GAZPROM – RUSVELO 06’12”45 00’23”93
73 HIGUITA GARCIA Sergio Andres MANZANA POSTOBON TEAM 06’12”88 00’24”36
74 SOLOMENNIKOV Andrei GAZPROM – RUSVELO 06’13”23 00’24”71
75 STÜSSI Colin Chris ROTH – AKROS 06’13”67 00’25”15
76 WALLAYS Jens SPORT VLAANDEREN – BALOISE 06’13”67 00’25”15
77 VERMEULEN Emiel ROUBAIX – LILLE METROPOLE 06’13”80 00’25”28
78 LUSCHER Damian ROTH – AKROS 06’13”96 00’25”44
79 GAVAZZI Francesco ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 06’14”00 00’25”48
80 DE VYLDER Lindsay SPORT VLAANDEREN – BALOISE 06’14”66 00’26”14
81 SALOMEIN Jarl SPORT VLAANDEREN – BALOISE 06’15”30 00’26”78
82 SAEZ BENITO Hector CAJA RURAL – SEGUROS RGA 06’15”63 00’27”11
83 BAUM Lukas TEAM LOTTO – KERN HAUS 06’15”63 00’27”11
84 NOPPE Christophe SPORT VLAANDEREN – BALOISE 06’15”75 00’27”23
85 GIRAUD Benjamin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 06’15”84 00’27”32
86 DER Zsolt TEAM VORARLBERG 06’16”69 00’28”17
87 SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo MANZANA POSTOBON TEAM 06’16”84 00’28”32
88 JAGER Patrick TEAM VORARLBERG 06’16”86 00’28”34
89 KANTER Max DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 06’17”23 00’28”71
90 RUTSCH Jonas TEAM LOTTO – KERN HAUS 06’17”27 00’28”75
91 GUYOT Yann ARMEE DE TERRE 06’17”57 00’29”05
92 STRITZINGER Joshua TEAM LOTTO – KERN HAUS 06’17”67 00’29”15
93 ZURITA MARTINEZ Francesc TEAM VORARLBERG 06’17”98 00’29”46
94 VAN STAEYEN Michaël COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06’18”72 00’30”20
95 FEILLU Romain HP BTP – AUBER 93 06’19”64 00’31”12
96 MARTINEZ Yannick DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 06’20”22 00’31”70
97 AMADOR CASTANO Juan Jose MANZANA POSTOBON TEAM 06’20”95 00’32”43
98 HARDY Romain FORTUNEO – VITAL CONCEPT 06’21”23 00’32”71
99 BONUSI Raffaello ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 06’21”39 00’32”87
100 JEANDESBOZ Fabrice DIRECT ENERGIE 06’21”61 00’33”09
101 JAUN Lukas ROTH – AKROS 06’21”97 00’33”45
102 SEYNAEVE Lander ROUBAIX – LILLE METROPOLE 06’22”30 00’33”78
103 DI GREGORIO Remy DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 06’22”94 00’34”42
104 BOEV Igor GAZPROM – RUSVELO 06’23”44 00’34”92
105 JAMIESON Adam AN POST CHAIN REACTION 06’23”77 00’35”25
106 KUCHER Michael TEAM VORARLBERG 06’24”04 00’35”52
107 LEMARCHAND Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 06’24”73 00’36”21
108 REUTIMANN Matthias ROTH – AKROS 06’26”27 00’37”75
109 FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA 06’27”04 00’38”52
110 MALDONADO Anthony HP BTP – AUBER 93 06’27”49 00’38”97
111 BENFATTO Marco ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 06’27”68 00’39”16
112 BRAUN Julian TEAM LOTTO – KERN HAUS 06’29”33 00’40”81
113 SCOTT Jacob AN POST CHAIN REACTION 06’29”86 00’41”34
114 BOKELOH Jonas AN POST CHAIN REACTION 06’29”97 00’41”45
115 YOSHIDA Yuto INTERPRO CYCLING ACADEMY 06’30”30 00’41”78
116 AMADORI Julien INTERPRO CYCLING ACADEMY 06’30”52 00’42”00
117 LAAS Martin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 06’32”39 00’43”87
118 BOSSIS Tom INTERPRO CYCLING ACADEMY 06’33”02 00’44”50
119 EINHAUS Frederik TEAM LOTTO – KERN HAUS 06’33”90 00’45”38
120 SMUKULIS Gatis DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 06’36”10 00’47”58
121 COURTEILLE Arnaud FDJ 06’38”42 00’49”90
122 SARREAU Marc FDJ 06’40”13 00’51”61
123 MIZUNO Kyohei INTERPRO CYCLING ACADEMY 06’41”82 00’53”30
124 HUDRY Florian INTERPRO CYCLING ACADEMY 06’43”91 00’55”39
125 LAMARRE Sony INTERPRO CYCLING ACADEMY 06’45”91 00’57”39
126 HENN Luca TEAM LOTTO – KERN HAUS 06’48”44 00’59”92