Olivia Nieto Photographies

Francuz Florentin Lecamus Lambert wygrał klasyfikację generalną juniorskiego Trophée Centre Morbihan. Ostatni etap dla Słoweńca Sagadina.

Ostatni etap Trophée Centre Morbihan dla juniorów liczył niespełna 96 kilometrów i prowadził z Pluméliau do Locminé. Profil był bardzo pagórkowaty, różnice w generalce niewielkie, więc można się było spodziewać sporych emocji.

Na każdym podjeździe notowaliśmy wiele ataków, ale konkretna ucieczka nie została puszczona przez peleton. Prowadzący w generalce o sekundę Florentin Lecamus Lambert (Francja) walczył o bonusowe sekundy na lotnych premiach, a jego reprezentacja cały czas kontrolowała sytuację w wyścigu.

Dopiero na ostatnich kilometrach skutecznie zaatakował Słoweniec Luka Sagadin i to on mógł się cieszyć z etapowego zwycięstwa. Swoich sił próbował także drugi w generalce Norweg Andreas Leknessund, ale nie była to udana akcja.

Drugi na mecie był Niemiec Niklas Märkl, a trzeci Ludvig Anton Wacker (Dania).

Klasyfikację generalną wygrał Francuz Florentin Lecamus Lambert, a 24. miejsce wywalczył Dawid Burczak (Polska).

Wyniki ostatniego etapu:

1 SAGADIN Luka SLO les 95,5 km en 2h18’40” (moy. 41,322 km/h)
2 MÄRKL Niklas GER 1
3 *WACKER Ludvig Anton DEN MT
4 HJEMSÆTER Olav NOR MT
5 KARL Ádám HUN MT
6 GIOPP Lorenzo Lorenzo ITA MT
7 MARUKHIN Daniil KAZ MT
8 *BLAŠKO Matej SVK MT
9 *VTIURIN Anton RUS MT
10 *FOLTÁN Adam SVK MT
11 LECAMUS LAMBERT Florentin FRA MT
12 RENARD Alexis BRE MT
13 LEYDER Misch LUX MT
14 BURCZAK Dawid POL MT
15 MARTYNOV Nikita RUS MT
16 *VAN DEN BOSSCHE Fabio BEL MT
17 *FEDOROV Yevgeniy KAZ MT
18 KAKIZAKI Eugene JPN MT
19 *DE MEESTER Luca BEL MT
20 KNOLLE Jon GER MT
21 *NURLYKHASSYM Nurbergen KAZ MT
22 LEKNESSUND Andreas NOR MT
23 *HALVEY Conor IRL MT
24 *VAN DE PAAR Jarne BEL MT
25 MATSUDA Shoi JPN MT
26 MARIT Arne BEL MT
27 *GRONDIN Donavan Vincent FRA MT
28 STEPANOV Vladislav RUS MT
29 VANSTEELANDT Thomas BEL MT
30 *OMRZEL Aljaž SLO MT
31 NEKRASOV Konstantin RUS MT
32 *PRIES Cédric LUX MT
33 MAERTENS Gauthier BRE MT
34 HODAPP Johannes GER MT
35 MIRAFUENTES RESENDEZ Eugenio MEX MT
36 TABELLION Valentin FRA MT
37 GUENNEUGUES Erwann BRE MT
38 HUENS Rémi FRA MT
39 OROSZ Gergo HUN MT
40 CORKERY Dillon IRL MT
41 *WALSH Ben IRL MT
42 MÜNSTERMANN Per Christian GER MT
43 MEUNIER Lucas FRA MT
44 *GUERNALEC Victor BRE MT
45 LE PENNEC Guerand BRE MT
46 KARIER Rik LUX MT
47 CHZHAN Igor KAZ MT
48 BAYEMBAYEV Olzhas KAZ MT
49 BOILEAU Alan BRE MT
50 SHERSTNEV Timofei RUS MT
51 TAGLIETTI Stefano ITA MT
52 ANDERSEN Idar NOR MT
53 CEMAŽAR Nik SLO MT
54 JARC Aljaž SLO MT
55 TSIMOSHYK Uladzislau BLR 13
56 *SANDER HANSEN Marcus DEN 1
57 *WÆRENSKJOLD Søren NOR MT
58 PARROTTA Tristan LUX 03:05
59 ISLAS LOPEZ Fernando MEX MT
60 YODA Shota JPN 03:57
61 PROC Bartlomiej POL 04:29
62 *KASPERSEN Thomas Rald DEN 05:45
63 *GUTIERREZ MEDINA Ricardo MEX 05:46
64 *PRONSKIY Daniil KAZ 05:49
65 KOCKELMANN Raphaël LUX MT
66 VARHANOVSKY Jakub SVK MT
67 *MAZUR Dzianis BLR 07:12
68 NARUMI Taisei JPN MT
69 BONDARCHUK Nikita RUS MT
70 DIAN Ábel HUN MT
71 KUS Adam POL 07:15
72 HESSEL Kristian DEN 07:18
73 KISS Hunor Máté HUN 07:20
74 *PASHKEVICH Kiryl BLR 07:26
75 *MARCHUK Dzianis BLR 07:28
76 *ZWISLER Jonas DEN 07:35
77 CHREN Martin SVK MT
78 HVIDEBERG Jonas Iversby NOR 08:41
79 *CHARLOT Victor FRA MT
80 MOLINI Federico ITA MT
81 CORTI Stefano ITA MT
82 *CURLEY Liam IRL MT
83 SHAKALETS Ivan BLR 10:17
84 MIRAFUENTES RESENDEZ Emiliano MEX 13:05

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 LECAMUS LAMBERT Florentin FRA les 204,2 km en 4h56’07” (moy. 41,376 km/h)
2 LEKNESSUND Andreas NOR 1
3 CEMAŽAR Nik SLO 22
4 HUENS Rémi FRA 57
5 CHZHAN Igor KAZ 01:01
6 *GRONDIN Donavan Vincent FRA MT
7 MAERTENS Gauthier BRE 01:05
8 *WALSH Ben IRL 01:06
9 TABELLION Valentin FRA 01:07
10 *WÆRENSKJOLD Søren NOR 01:08
11 RENARD Alexis BRE 01:12
12 *FEDOROV Yevgeniy KAZ 01:14
13 MEUNIER Lucas FRA 01:15
14 HJEMSÆTER Olav NOR 01:18
15 KARL Ádám HUN 01:22
16 *VTIURIN Anton RUS 01:25
17 GUENNEUGUES Erwann BRE MT
18 MARUKHIN Daniil KAZ 01:26
19 *WACKER Ludvig Anton DEN 01:27
20 *GUERNALEC Victor BRE 01:29
21 JARC Aljaž SLO 01:31
22 MÜNSTERMANN Per Christian GER 01:32
23 MARTYNOV Nikita RUS 01:33
24 BURCZAK Dawid POL 01:35
25 SAGADIN Luka SLO 01:37
26 HODAPP Johannes GER 01:40
27 *SANDER HANSEN Marcus DEN 01:41
28 VANSTEELANDT Thomas BEL 01:42
29 *FOLTÁN Adam SVK 01:43
30 LEYDER Misch LUX 01:50
31 TAGLIETTI Stefano ITA 01:52
32 *BLAŠKO Matej SVK MT
33 SHERSTNEV Timofei RUS 01:56
34 *NURLYKHASSYM Nurbergen KAZ MT
35 LE PENNEC Guerand BRE MT
36 MÄRKL Niklas GER 02:01
37 *HALVEY Conor IRL 02:02
38 *PRIES Cédric LUX 02:03
39 *OMRZEL Aljaž SLO 02:07
40 GIOPP Lorenzo Lorenzo ITA 02:17
41 KARIER Rik LUX 02:19
42 BAYEMBAYEV Olzhas KAZ 02:21
43 NEKRASOV Konstantin RUS 02:23
44 STEPANOV Vladislav RUS 02:46
45 ISLAS LOPEZ Fernando MEX 04:31
46 MATSUDA Shoi JPN 04:49
47 PARROTTA Tristan LUX MT
48 ANDERSEN Idar NOR 05:41
49 BOILEAU Alan BRE 07:11
50 CORKERY Dillon IRL 07:26
51 KOCKELMANN Raphaël LUX 07:34
52 *KASPERSEN Thomas Rald DEN 07:42
53 *DE MEESTER Luca BEL 07:43
54 KAKIZAKI Eugene JPN 07:49
55 VARHANOVSKY Jakub SVK 08:02
56 OROSZ Gergo HUN 08:08
57 *MAZUR Dzianis BLR 08:54
58 KUS Adam POL 09:15
59 BONDARCHUK Nikita RUS 09:36
60 KISS Hunor Máté HUN 09:54
61 HVIDEBERG Jonas Iversby NOR 10:46
62 MOLINI Federico ITA 11:05
63 *CURLEY Liam IRL 11:20
64 *VAN DE PAAR Jarne BEL 11:24
65 MARIT Arne BEL 11:35
66 KNOLLE Jon GER 11:37
67 *VAN DEN BOSSCHE Fabio BEL 11:56
68 *MARCHUK Dzianis BLR 11:58
69 MIRAFUENTES RESENDEZ Eugenio MEX 12:12
70 TSIMOSHYK Uladzislau BLR 12:16
71 PROC Bartlomiej POL 12:46
72 *PRONSKIY Daniil KAZ 13:22
73 *GUTIERREZ MEDINA Ricardo MEX 13:43
74 *ZWISLER Jonas DEN 15:38
75 *CHARLOT Victor FRA 16:06
76 YODA Shota JPN 16:12
77 NARUMI Taisei JPN 16:51
78 CORTI Stefano ITA 18:05
79 MIRAFUENTES RESENDEZ Emiliano MEX 18:54
80 HESSEL Kristian DEN 19:05
81 *PASHKEVICH Kiryl BLR 19:28
82 CHREN Martin SVK 19:39
83 DIAN Ábel HUN 20:04
84 SHAKALETS Ivan BLR 21:43