Fot: cccsport.eu

Bardzo młody, ale ambitny skład CCC Sprandi Polkowice wystartuje w 5-dniowym wyścigu etapowym Tour of Norway (2.HC, 17-21 maja). Przed trzema laty w klasyfikacji generalnej tej imprezy najlepszy był Maciej Paterski.   

Tour of Norway ma pofałdowany charakter, a najtrudniejsze wydają się być dwa etapy – pierwszy i trzeci. Na otwarcie kolarze finiszować będą pod niewielką górę, w Asker. Wielkich różnic tam co prawda nie będzie, ale stawka może się w końcówce podzielić i będzie to okazja do zyskania pierwszy sekund. Trzeci odcinek również kończy się krótkim podjazdem, w Lillehammer, a 20 kilometrów wcześniej znajduje się premia górska 1.kategorii.

Trudno jednoznacznie wytypować faworytów poszczególnych etapów, gdyż ich trasy dają szanse zarówno sprinterom, jak i kolarzom wszechstronnym, lubiącym agresywną jazdę. Do tego dochodzi nieprzewidywalna w Skandynawii pogoda.

„Pomarańczowi” wystawiają skład obfitujący w zawodników o aktywnym stylu jazdy. Każdy z ”szóstki” na tę imprezę – Michał Paluta, Adrian Kurek, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek – znany jest ze swych ataków i walecznej postawy. Do Norwegii uda się bardzo młoda grupa kolarzy, gdyż aż 5 zawodników nie ukończyło jeszcze 24 roku życia, a najstarszy Adrian Kurek ma 29 lat.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Norway (2.HC, 17-21 maja): Michał Paluta, Adrian Kurek, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek

Informacja prasowa