Foto: Dwars door Vlaanderen

Jens Debusschere (Lotto Soudal ) wygrał pierwszy etap wyścigu 4 Jours de Dunkerque / Tour des Hauts-de-France.

W Dunkierce rozpoczęła się dzisiaj 63. edycja 4 Jours de Dunkerque / Tour des Hauts-de-France. Wyścig, mimo iż nazywa się Cztery Dni Dunkierki liczy sobie sześć etapów. Pierwszy z nich liczył 197 kilometrów, a meta usytuowana była w Iwuy. Profil był dość pagórkowaty, a ma kolarzy czekały także sektory brukowane.

W ucieczkę dnia zabrali się: Martyn Irvine (Aqua Blue Sport), Loïc Chetout (Cofidis, Solutions Crédits) i Jeremy Cabot (Roubaix Lille Métropole). 50 kilometrów przed metą trójka miała prawie trzy minuty przewagi nad peletonem. Ogromne przyspieszenie FDJ spowodowało, że już na 35 kilometrów przed metą harcownicy zostali doścignięci.

Spora kraksa na 25 kilometrów przed metą mocno podzieliła peleton. Mimo kilku ataków o zwycięstwie decydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Jens Debusschere (Lotto – Soudal).

Drugi był Marc Sarreau (FDJ), a trzeci Clément Venturini (Cofidis, Solutions Crédits).

Wyniki pierwszego etapu:

1 DEBUSSCHERE Jens (Lotto Soudal) 4:34:40
2 SARREAU Marc (Fdj) 0:00:00
3 VENTURINI Clément (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
4 NAPOLITANO Danilo (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
5 PETIT Adrien (Direct Energie) 0:00:00
6 VERMELTFOORT Coen (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
7 JANS Roy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:00
8 CARDIS Romain (Direct Energie) 0:00:00
9 BENFATTO Marco (Androni Giocattoli) 0:00:00
10 BARBIER Rudy (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
11 LECROQ Jérémy (Roubaix – Lille Metropole) 0:00:00
12 DUPONT Timothy (Veranda S Willems – Crelan) 0:00:00
13 TURGIS Anthony (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
14 SISKEVICIUS Evaldas (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:00
15 DEHAES Kenny (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
16 DUQUENNOY Jimmy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:00
17 DE VRIES Berden (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
18 FILOSI Iuri (Nippo – Vini Fantini) 0:00:00
19 NAESEN Oliver (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
20 MARTINEZ Yannick (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:00
21 PER David (Bahrain – Merida) 0:00:00
22 DUVAL Julien (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
23 TURGIS Jimmy (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
24 ISTA Kevin (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:00
25 CANOLA Marco (Nippo – Vini Fantini) 0:00:00
26 OFFREDO Yoann (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
27 VAN DER HOORN Taco (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
28 KIRSCH Alex (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:00
29 DUMOULIN Samuel (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
30 SENECHAL Florian (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
31 CHAVANEL Sylvain (Direct Energie) 0:00:00
32 GERARD Arnaud (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:00
33 STASSEN Julien (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:00
34 ARMEE Sander (Lotto Soudal) 0:00:00
35 JARRIER Benoît (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:00
36 VANTOMME Maxime (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:00
37 SIEBERG Marcel (Lotto Soudal) 0:00:00
38 VANBILSEN Kenneth (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
39 EL FARES Julien (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:00
40 WALLAYS Jelle (Lotto Soudal) 0:00:00
41 LIGTHART Pim (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
42 RIBLON Christophe (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
43 DUCHESNE Antoine (Direct Energie) 0:00:00
44 CLAEYS Dimitri (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
45 MASSON Christophe (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:00
46 VALLÉE Boris (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:00
47 CALLEEUW Joeri (Roubaix – Lille Metropole) 0:00:00
48 MAES Nikolas (Lotto Soudal) 0:00:00
49 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
50 MERTZ Remy (Lotto Soudal) 0:00:07
51 FINETTO Mauro (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:26
52 KREDER Michel (Aqua Blue Sport) 0:00:26
53 TRONET Steven (Armee De Terre) 0:00:26
54 PICHON Laurent (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:26
55 GATE Aaron (Aqua Blue Sport) 0:00:26
56 BONNAMOUR Franck (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:26
57 KREDER Raymond (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:26
58 BOUDAT Thomas (Direct Energie) 0:00:26
59 KONOVALOVAS Ignatas (Fdj) 0:00:26
60 MENUT David (Hp Btp – Auber 93) 0:00:26
61 HAUSSLER Heinrich (Bahrain – Merida) 0:00:26
62 VAN LERBERGHE Bert (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:26
63 HANSEN Lasse Norman (Aqua Blue Sport) 0:00:26
64 MALUCELLI Matteo (Androni Giocattoli) 0:00:26
65 DUYN Huub (Veranda S Willems – Crelan) 0:00:26
66 WOUTERS Enzo (Lotto Soudal) 0:00:26
67 GRELLIER Fabien (Direct Energie) 0:00:26
68 THOMAS Benjamin (Armee De Terre) 0:00:26
69 FEILLU Brice (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:26
70 RICKAERT Jonas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:38
71 LEVEAU Jérémy (Roubaix – Lille Metropole) 0:00:38
72 SPENGLER Lukas (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:38
73 PLANCKAERT Edward (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:38
74 CANAL Fabien (Armee De Terre) 0:00:38
75 BALDO Nicolas (Hp Btp – Auber 93) 0:00:38
76 GAUDIN Damien (Armee De Terre) 0:00:38
77 MARINI Nicolas (Nippo – Vini Fantini) 0:00:38
78 MARANGONI Alan (Nippo – Vini Fantini) 0:00:38
79 LE GAC Olivier (Fdj) 0:00:38
80 DASSONVILLE Flavien (Hp Btp – Auber 93) 0:00:38
81 DELTOMBE Kevin (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:49
82 WALLAYS Jens (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:49
83 BERLATO Giacomo (Nippo – Vini Fantini) 0:00:53
84 HOFSTETTER Hugo (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
85 YSSAAD Yannis (Armee De Terre) 0:01:02
86 MOUREY Francis (Fortuneo – Vital Concept) 0:02:04
87 LEDANOIS Kévin (Fortuneo – Vital Concept) 0:04:28
88 BUDDING Martijn (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:04:28
89 FERASSE Thibault (Armee De Terre) 0:04:28
90 ALAPHILIPPE Bryan (Armee De Terre) 0:04:28
91 BONIFAZIO Niccolo (Bahrain – Merida) 0:04:28
92 SEYNAEVE Lander (Roubaix – Lille Metropole) 0:04:28
93 POULHIES Stéphane (Armee De Terre) 0:04:28
94 SMUKULIS Gatis (Delko Marseille Provence Ktm) 0:04:28
95 NOVAK Domen (Bahrain – Merida) 0:07:09
96 WANG Mei Yin (Bahrain – Merida) 0:07:09
97 BOZIC Borut (Bahrain – Merida) 0:07:09
98 FENG Chun Kai (Bahrain – Merida) 0:07:09
99 KOBAYASHI Marino (Nippo – Vini Fantini) 0:07:09
100 SPREAFICO Matteo (Androni Giocattoli) 0:07:09
101 FENN Andrew (Aqua Blue Sport) 0:07:09
102 VEUCHELEN Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:07:09
103 CUNEGO Damiano (Nippo – Vini Fantini) 0:07:09
104 DE PAUW Moreno (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:07:09
105 CIMOLAI Davide (Fdj) 0:07:09
106 IRVINE Martyn (Aqua Blue Sport) 0:07:09
107 VENDRAME Andrea (Androni Giocattoli) 0:07:09
108 FOURNIER Marc (Fdj) 0:07:09
109 GUARNIERI Jacopo (Fdj) 0:07:09
110 DEMARE Arnaud (Fdj) 0:07:09
111 LEVARLET Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:07:09
112 DEVRIENDT Tom (Wanty – Groupe Gobert) 0:07:09
113 PACHER Quentin (Delko Marseille Provence Ktm) 0:07:09
114 FERNANDEZ Delio (Delko Marseille Provence Ktm) 0:07:09
115 TOUZE Damien (Hp Btp – Auber 93) 0:07:09
116 CHETOUT Loïc (Cofidis, Solutions Credits) 0:07:09
117 INSAUSTI IRASTORZA Ion Ander (Bahrain – Merida) 0:07:09
118 JAKIN Alo (Hp Btp – Auber 93) 0:07:09
119 BESCOND Jérémy (Hp Btp – Auber 93) 0:07:09
120 LE CUNFF Kévin (Hp Btp – Auber 93) 0:07:09
121 MALDONADO Anthony (Hp Btp – Auber 93) 0:07:09
122 VERMEULEN Emiel (Roubaix – Lille Metropole) 0:07:09
123 CORDEEL Sander (Veranda S Willems – Crelan) 0:07:09
124 FARAZIJN Maxime (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:07:09
125 NOPPE Christophe (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:07:09
126 PICHOT Alexandre (Direct Energie) 0:07:09
127 GOUGEARD Alexis (Ag2r La Mondiale) 0:07:09
128 GENE Yohann (Direct Energie) 0:07:09
129 ANTOMARCHI Julien (Roubaix – Lille Metropole) 0:07:09
130 ARIESEN Tim (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:07:09
131 BLYTHE Adam (Aqua Blue Sport) 0:07:09
132 KONING Peter (Aqua Blue Sport) 0:08:41
133 BAGDONAS Gediminas (Ag2r La Mondiale) 0:11:09
134 FRAPPORTI Mattia (Androni Giocattoli) 0:11:09
135 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:11:09
136 ANTONINI Simone (Wanty – Groupe Gobert) 0:11:09
137 MADRAZO Angel (Delko Marseille Provence Ktm) 0:11:09
138 GOOLAERTS Michael (Veranda S Willems – Crelan) 0:11:09
139 VEREECKEN Nicolas (Roubaix – Lille Metropole) 0:11:09
140 PACIONI Luca (Androni Giocattoli) 0:11:09
141 BONUSI Raffaello (Androni Giocattoli) 0:11:09
142 FRAPPORTI Marco (Androni Giocattoli) 0:11:09
143 HOELGAARD Daniel (Fdj) 0:11:09
144 CABOT Jérémy (Roubaix – Lille Metropole) 0:11:09
145 GROSU Eduard Michael (Nippo – Vini Fantini) 0:11:26
146 VAN ZUMMEREN Stef (Veranda S Willems – Crelan) 0:20:01
147 MERLIER Tim (Veranda S Willems – Crelan) 0:20:01
148 BILLE Gaetan (Veranda S Willems – Crelan) 0:20:01
DNF FRISON Frederik (Lotto Soudal)
DNF DEVOLDER Stijn (Veranda S Willems – Crelan)
DNF VANDENBERGH Stijn (Ag2r La Mondiale)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 DEBUSSCHERE Jens (Lotto Soudal) 4:34:30
2 SARREAU Marc (Fdj) 0:00:04
3 VENTURINI Clément (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:06
4 NAPOLITANO Danilo (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
5 PETIT Adrien (Direct Energie) 0:00:10
6 VERMELTFOORT Coen (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
7 JANS Roy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:10
8 CARDIS Romain (Direct Energie) 0:00:10
9 BENFATTO Marco (Androni Giocattoli) 0:00:10
10 BARBIER Rudy (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
11 LECROQ Jérémy (Roubaix – Lille Metropole) 0:00:10
12 DUPONT Timothy (Veranda S Willems – Crelan) 0:00:10
13 TURGIS Anthony (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
14 SISKEVICIUS Evaldas (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:10
15 DEHAES Kenny (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
16 DUQUENNOY Jimmy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:10
17 DE VRIES Berden (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
18 FILOSI Iuri (Nippo – Vini Fantini) 0:00:10
19 NAESEN Oliver (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
20 MARTINEZ Yannick (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:10
21 PER David (Bahrain – Merida) 0:00:10
22 DUVAL Julien (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
23 TURGIS Jimmy (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
24 ISTA Kevin (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:10
25 CANOLA Marco (Nippo – Vini Fantini) 0:00:10
26 OFFREDO Yoann (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
27 VAN DER HOORN Taco (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
28 KIRSCH Alex (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:10
29 DUMOULIN Samuel (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
30 SENECHAL Florian (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
31 CHAVANEL Sylvain (Direct Energie) 0:00:10
32 GERARD Arnaud (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:10
33 STASSEN Julien (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:10
34 ARMEE Sander (Lotto Soudal) 0:00:10
35 JARRIER Benoît (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:10
36 VANTOMME Maxime (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:10
37 SIEBERG Marcel (Lotto Soudal) 0:00:10
38 VANBILSEN Kenneth (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
39 EL FARES Julien (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:10
40 WALLAYS Jelle (Lotto Soudal) 0:00:10
41 LIGTHART Pim (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
42 RIBLON Christophe (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
43 DUCHESNE Antoine (Direct Energie) 0:00:10
44 CLAEYS Dimitri (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
45 MASSON Christophe (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:10
46 VALLÉE Boris (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:10
47 CALLEEUW Joeri (Roubaix – Lille Metropole) 0:00:10
48 MAES Nikolas (Lotto Soudal) 0:00:10
49 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
50 HOFSTETTER Hugo (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
51 MERTZ Remy (Lotto Soudal) 0:00:17
52 FINETTO Mauro (Delko Marseille Provence Ktm) 0:00:36
53 KREDER Michel (Aqua Blue Sport) 0:00:36
54 TRONET Steven (Armee De Terre) 0:00:36
55 PICHON Laurent (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:36
56 GATE Aaron (Aqua Blue Sport) 0:00:36
57 BONNAMOUR Franck (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:36
58 KREDER Raymond (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:36
59 BOUDAT Thomas (Direct Energie) 0:00:36
60 KONOVALOVAS Ignatas (Fdj) 0:00:36
61 MENUT David (Hp Btp – Auber 93) 0:00:36
62 HAUSSLER Heinrich (Bahrain – Merida) 0:00:36
63 VAN LERBERGHE Bert (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:36
64 HANSEN Lasse Norman (Aqua Blue Sport) 0:00:36
65 MALUCELLI Matteo (Androni Giocattoli) 0:00:36
66 DUYN Huub (Veranda S Willems – Crelan) 0:00:36
67 WOUTERS Enzo (Lotto Soudal) 0:00:36
68 GRELLIER Fabien (Direct Energie) 0:00:36
69 THOMAS Benjamin (Armee De Terre) 0:00:36
70 FEILLU Brice (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:36
71 RICKAERT Jonas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:48
72 LEVEAU Jérémy (Roubaix – Lille Metropole) 0:00:48
73 SPENGLER Lukas (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:48
74 PLANCKAERT Edward (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:48
75 CANAL Fabien (Armee De Terre) 0:00:48
76 BALDO Nicolas (Hp Btp – Auber 93) 0:00:48
77 GAUDIN Damien (Armee De Terre) 0:00:48
78 MARINI Nicolas (Nippo – Vini Fantini) 0:00:48
79 MARANGONI Alan (Nippo – Vini Fantini) 0:00:48
80 LE GAC Olivier (Fdj) 0:00:48
81 DASSONVILLE Flavien (Hp Btp – Auber 93) 0:00:48
82 DELTOMBE Kevin (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:59
83 WALLAYS Jens (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:59
84 BERLATO Giacomo (Nippo – Vini Fantini) 0:01:03
85 YSSAAD Yannis (Armee De Terre) 0:01:12
86 MOUREY Francis (Fortuneo – Vital Concept) 0:02:14
87 LEDANOIS Kévin (Fortuneo – Vital Concept) 0:04:38
88 BUDDING Martijn (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:04:38
89 FERASSE Thibault (Armee De Terre) 0:04:38
90 ALAPHILIPPE Bryan (Armee De Terre) 0:04:38
91 BONIFAZIO Niccolo (Bahrain – Merida) 0:04:38
92 SEYNAEVE Lander (Roubaix – Lille Metropole) 0:04:38
93 POULHIES Stéphane (Armee De Terre) 0:04:38
94 SMUKULIS Gatis (Delko Marseille Provence Ktm) 0:04:38
95 CHETOUT Loïc (Cofidis, Solutions Credits) 0:07:10
96 IRVINE Martyn (Aqua Blue Sport) 0:07:13
97 NOVAK Domen (Bahrain – Merida) 0:07:19
98 WANG Mei Yin (Bahrain – Merida) 0:07:19
99 BOZIC Borut (Bahrain – Merida) 0:07:19
100 FENG Chun Kai (Bahrain – Merida) 0:07:19
101 KOBAYASHI Marino (Nippo – Vini Fantini) 0:07:19
102 SPREAFICO Matteo (Androni Giocattoli) 0:07:19
103 FENN Andrew (Aqua Blue Sport) 0:07:19
104 VEUCHELEN Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:07:19
105 CUNEGO Damiano (Nippo – Vini Fantini) 0:07:19
106 DE PAUW Moreno (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:07:19
107 CIMOLAI Davide (Fdj) 0:07:19
108 VENDRAME Andrea (Androni Giocattoli) 0:07:19
109 FOURNIER Marc (Fdj) 0:07:19
110 GUARNIERI Jacopo (Fdj) 0:07:19
111 DEMARE Arnaud (Fdj) 0:07:19
112 LEVARLET Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:07:19
113 DEVRIENDT Tom (Wanty – Groupe Gobert) 0:07:19
114 PACHER Quentin (Delko Marseille Provence Ktm) 0:07:19
115 FERNANDEZ Delio (Delko Marseille Provence Ktm) 0:07:19
116 TOUZE Damien (Hp Btp – Auber 93) 0:07:19
117 INSAUSTI IRASTORZA Ion Ander (Bahrain – Merida) 0:07:19
118 JAKIN Alo (Hp Btp – Auber 93) 0:07:19
119 BESCOND Jérémy (Hp Btp – Auber 93) 0:07:19
120 LE CUNFF Kévin (Hp Btp – Auber 93) 0:07:19
121 MALDONADO Anthony (Hp Btp – Auber 93) 0:07:19
122 VERMEULEN Emiel (Roubaix – Lille Metropole) 0:07:19
123 CORDEEL Sander (Veranda S Willems – Crelan) 0:07:19
124 FARAZIJN Maxime (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:07:19
125 NOPPE Christophe (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:07:19
126 PICHOT Alexandre (Direct Energie) 0:07:19
127 GOUGEARD Alexis (Ag2r La Mondiale) 0:07:19
128 GENE Yohann (Direct Energie) 0:07:19
129 ANTOMARCHI Julien (Roubaix – Lille Metropole) 0:07:19
130 ARIESEN Tim (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:07:19
131 BLYTHE Adam (Aqua Blue Sport) 0:07:19
132 KONING Peter (Aqua Blue Sport) 0:08:51
133 CABOT Jérémy (Roubaix – Lille Metropole) 0:11:16
134 BAGDONAS Gediminas (Ag2r La Mondiale) 0:11:19
135 FRAPPORTI Mattia (Androni Giocattoli) 0:11:19
136 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:11:19
137 ANTONINI Simone (Wanty – Groupe Gobert) 0:11:19
138 MADRAZO Angel (Delko Marseille Provence Ktm) 0:11:19
139 GOOLAERTS Michael (Veranda S Willems – Crelan) 0:11:19
140 VEREECKEN Nicolas (Roubaix – Lille Metropole) 0:11:19
141 PACIONI Luca (Androni Giocattoli) 0:11:19
142 BONUSI Raffaello (Androni Giocattoli) 0:11:19
143 FRAPPORTI Marco (Androni Giocattoli) 0:11:19
144 HOELGAARD Daniel (Fdj) 0:11:19
145 GROSU Eduard Michael (Nippo – Vini Fantini) 0:11:36
146 VAN ZUMMEREN Stef (Veranda S Willems – Crelan) 0:20:11
147 MERLIER Tim (Veranda S Willems – Crelan) 0:20:11
148 BILLE Gaetan (Veranda S Willems – Crelan) 0:20:11