Fot. Dimension Data

Tegoroczne mistrzostwa Wielkiej Brytanii w kolarstwie szosowym odbędą się na wyspie Man, skąd pochodzi między innymi Mark Cavendish. Ostatni raz czempionat odwiedził tę okolicę w 1995 roku.

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii rozpoczną się 22 czerwca od jazdy indywidualnej na czas. Start i finisz zaplanowane są w St. John’s. Trasa wiedzie po 22,2-kilometrowej pęli wzdłuż wybrzeża do Kirk Michael i Ballacraine Corner. Panie i młodzieżowcy mają do pokonania jedną rundę, a panowie dwie.

Zawody ze startu wspólnego odbędą się 25 czerwca. Rywalizacja rozpocznie się od 60-kilometrowej pętli – panie przejadą jedną, a panowie dwie. Na startujących czeka słynące z motocyklowego wyścigu Isle of Man TT 'Snaeffel Mountain Course’. Następnie kolarze wrócą do Douglas i znowu wjadą na rundy – każda mierzy nieco ponad 8km. Zawodniczki i zawodnicy przejadą między innymi przez Ballanard Road, Scollag Road czy Signpost Corner. Mężczyźni pokonają 10, a kobiet 6 „kółek”. Meta zaplanowana jest w Grandstand w Douglas. Panie powalczą w sumie na ponad 103-kilometrowej trasie, a panowie na 193,7-kilometrowej.

Do tegorocznych Mistrzostw odniósł się, pochodzący z wyspy Man, Mark Cavendish:

Wiem, że możliwości goszczenia zawodników na wyspie towarzyszy wielki entuzjazm. Nadchodzące Mistrzostwa Wielkiej Brytanii będą czymś wspaniałym dla wszystkich zainteresowanych. To fantastyczna okazja, by zobaczyć najlepszych kolarzy w kraju rywalizujących na tych trasach.

Poprzedni artykułTour of Chongming Island: triumf Jolien D’hoore
Następny artykułTour d’Azerbaïdjan: Avila wygrywa czwarty etap
Jeździć na rowerze uczyła się w deszczu, a kolarstwem szosowym interesuje się odkąd sięga pamięcią. Ma kolarzówkę po tacie, którą nazwała Wiggo. Obecnie mieszka w Budapeszcie, gdzie uczy studentów języka polskiego i tłumaczy czym jest kolarstwo szosowe i torowe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments