XXX Vuelta Ciclista International a la Comunidad de Madrid

Hiszpan z portugalskiego W52/FC Porto był najszybszy na pierwszym etapie Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid.

30. edycja Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid rozpoczęła się dzisiaj w Las Rozas. Pierwszy etap liczył tylko 145 kilometrów, ale do pokonania było aż pięć górskich premii.

W ucieczkę załapało się dziewięciu kolarzy: Sergio Pardilla i Fabricio Ferrari (Caja Rural-Seguros RGA), Garikoitz Bravo (Euskadi Basque Country – Murias), Hernan Aguirre i Aldemar Reyes (Manzana Postopon), Richard Carapaz (Movistar), Dmitry Strakhov (Lokosphinx), Oscar Sevilla (Medellin-Inter) i Raul Alarcon (W52/FC Porto). Ich przewaga nie była duża, ale dużo podjazdów sprawiło, że peleton miał problemy z dogonieniem harcowników.

Jak się okazało… czołówka była za mocna i zasadnicza grupa nie zdołała “skasować” uciekinierów. 2km przed metą ataku spróbował Ferrari, ale ostatecznie o wygranej zdecydował finisz rozegrany pomiędzy dziewiątką. Najszybszy był Alarcon, który pokonał Strakhova i Carapaza. Peleton stracił ponad 2’30”. Dla kolarza W52/Fc Porto było to drugie zwycięstwo z rzędu – kilka dni temu Hiszpan pokonał Nairo Quintanę (Movistar) w walce o klasyfikację generalną Vuelta Asturias.

Wyniki:

1 Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto 3:32:33
2 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:00:00
3 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:00:00
4 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin – Inder 0:00:00
5 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
6 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
7 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
8 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
9 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
10 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:02:33
11 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:33
12 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:33
13 Daniel Freitas (Por) W52 – FC Porto 0:02:33
14 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 0:02:33
15 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx 0:02:33
16 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:33
17 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos – BH 0:02:33
18 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:33
19 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin – Inder 0:02:33
20 Fernando Grijalba (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:02:33
21 Carlos Antonio Jimenez Lozano (Esp) Equipo Bolivia 0:02:33
22 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:02:33
23 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:33
24 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:02:33
25 Xuban Errazkin Perez (Esp) RP – Boavista 0:02:33
26 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:33
27 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:02:33
28 Awet Ghebremedhin Andemeskel (Eri) Kuwait – Cartucho.es 0:02:33
29 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:33
30 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:33
31 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:33
32 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:02:33
33 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:33
34 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:02:33
35 Domingos Gonçalves (Por) RP – Boavista 0:02:33
36 Daniel Sánchez (Esp) RP – Boavista 0:02:33
37 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:33
38 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:33
39 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:33
40 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:02:33
41 Manuel Antures Amaro (Por) W52 – FC Porto 0:02:33
42 Gregory Obando Brenes (CRc) Inteja Dominican Cycling Team 0:02:33
43 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin – Inder 0:02:33
44 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:02:33
45 David Rodrigues (Por) RP – Boavista 0:02:33
46 Davide Rebellin (Ita) Kuwait – Cartucho.es 0:02:33
47 Wilmar Jahir Perez Muñoz (Col) Team Sapura Cycling 0:02:33
48 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:33
49 Victor Etxebarria Carrasco (Esp) RP – Boavista 0:02:33
50 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:02:33
51 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:33
52 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:02:33
53 Pablo Guerrero Bonilla (Esp) RP – Boavista 0:02:33
54 Egor Silin (Rus) RP – Boavista 0:02:33
55 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Medellin – Inder 0:02:33
56 Alejandro Regueiro Perez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:02:33
57 Walter Alejandro Vargas Alzate (Col) Medellin – Inder 0:02:47
58 Gilber Zurita (Bol) Equipo Bolivia 0:02:47
59 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Equipo Bolivia 0:02:47
60 Gabriel Pons Sancho (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:02:51
61 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:02:54
62 Héctor Carretero (Esp) Movistar Team 0:03:24
63 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:39
64 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:09:39
65 Andreas Keuser (GER) Kuwait – Cartucho.es 0:09:39
66 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Medellin – Inder 0:09:39
67 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:09:39
68 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:39
69 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:39
70 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:09:39
71 Rafael Marquez Raigon (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:09:39
72 Marvin Orlando Angarita Reyes (Col) Equipo Bolivia 0:09:39
73 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin – Inder 0:09:39
74 Carlos Amurrio (Bol) Equipo Bolivia 0:12:11
75 Jason Christie (NZl) Team Sapura Cycling 0:12:14
76 Óscar Sánchez (Esp) Dare – Viator Partizan 0:12:14
77 Carlos Lorente Garcia (Esp) Dare – Viator Partizan 0:12:14
78 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:12:14
79 Nuno Meireles (Por) Equipo Bolivia 0:12:14
80 Sergio Vega Merodio (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:12:14
81 Javier Valero Amat (Esp) Dare – Viator Partizan 0:12:14
82 Eusebio Pascual (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:12:14
83 Urko Berrade Fernandez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:12:14
84 Bernat Font Mas (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:12:14
85 Victor Niño Corredor (Col) Team Sapura Cycling 0:12:14
86 Bernardo Ayuso (Bot) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:14
87 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Burgos – BH 0:12:14
88 Julian Barrientos (Arg) Equipo Bolivia 0:12:14
89 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:12:14
90 Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:14
91 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:45
92 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:21:46
93 Julio Alberto Amores Palacios (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:21:46
94 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:21:46
95 Ivan Martinez Jimenez (Esp) Equipo Bolivia 0:21:46
96 Axel Costa Soria (Arg) Kuwait – Cartucho.es 0:21:46
97 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:21:46
98 Juan Ignacio Perez Martin (Esp) W52 – FC Porto 0:21:46
99 Tiago Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:21:46
100 Mamyr Stash (Rus) Lokosphinx 0:21:46
101 Muhamad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling 0:21:46
102 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Medellin – Inder 0:21:46
103 Jesús Alberto Rubio Arribas (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:21:46
104 Eloy Teruel Rovira (Esp) Team Sapura Cycling 0:21:46
DNF Oscar Linares Misioner (Esp) Burgos – BH
DNF Matt Boys (Aus) Kuwait – Cartucho.es
DNF Rui Sousa (Por) RP – Boavista
DNF Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto
DNF Jose Carlos Nuñez Sanchez (Esp) Dare – Viator Partizan
DNF Miguel Calatayud Feo (Esp) Dare – Viator Partizan
DNF Francisco Jose Castello Dobon (Esp) Dare – Viator Partizan
DNF Mohamad Izzat Hilmi Abdul Halil (Mas) Team Sapura Cycling
DNF Muhsin Al Redha Misbah (Mas) Team Sapura Cycling
DNF Muhammad Fitri Saharil (Mas) Team Sapura Cycling
DNF Leonardo Mazara Luisito (Dom) Inteja Dominican Cycling Team
DNF Joel García (Dom) Inteja Dominican Cycling Team