Merida Bikes

Włoch otrzymał wyjątkowy egzemplarz Merida Scultura pokryty… płatami złota.

Vincenzo Nibali będzie bronił tytułu najlepszego kolarza Giro d’Italia podczas 100. edycji imprezy. Kolarz Bahrain-Merida z tej okazji otrzymał specjalną wersję Merida Scultura – roweru, który w najwyższej wersji osiąga wagę zaledwie 4.52kg. Maszyna zawodnika będzie ponad 2kg cięższa, by spełnić limit minimalnego ciężaru UCI wynoszący 6.8kg.

Merida Bikes

Rekin z Mesyny powalczy w tym roku o trzeci tytuł we włoskim Wielkim Tourze. Merida przygotowała więc ramę o nazwie Centenario (Stulecie), która pokryta jest płytkami złota. Podobnie jak w przypadku trofeum, które otrzymują mistrzowie Giro d’Italia, na powierzchni zdobień znajdują się nazwiska zwycięzców z poprzednich edycji (wraz z gwiazdkami symbolizującymi liczbę ich triumfów).

Merida Bikes

Rower Włocha zbudowany został na osprzęcie Shimano Dura-Ace Di2, z pomiarem mocy SRM. Kokpit i sztyca to dzieło FSA, a siodło przygotowane zostało przez Prologo. Tradycyjnie już za koła odpowiadał Fulcrum. Na prezentacji pokazany został model Speed 55T ważący zaledwie 1280g przy stożku o wysokości 55mm!

Merida Bikes

Merida poinformowała, że wyjątkowa Scultura została przygotowana z myślą o Vincenzo Nibalim i Giro d’Italia i nie trafi do oficjalnej sprzedaży.