SONY DSC

Zwycięstwem Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7R Fuji) zakończyło się kryterium otwierające CCC Tour – Grody Piastowskie. Pierwszym liderem został Alan Banaszek.

Galeria zdjęć > tutaj

Podczas czwartkowego kryterium kolarze mieli do pokonania 20 rund w centrum Legnicy, co w sumie dawało 32 kilometry. Każde z okrążeń było odpowiednio punktowane, co zapewniało emocje od samego początku.

Już na pierwszych rundach do przodu ruszyli kolarze Wibatech 7R Fuji, zaskakując rywali. Bardzo dużo punktów zdobył wówczas Sylwester Janiszewski, który był zdecydowanie najaktywniejszy. Podczas pierwszych kilku okrążeń jego koło utrzymać próbowali jedynie kolarze Team Hurom, jednak bezskutecznie.

Kolejne pętle były nieco chaotyczne. Praktycznie na każdym z nich po punkty sięgali inni zawodnicy, co było na rękę kolarzowi reprezentującemu barwy jednej z polskich grup kontynentalnych. Rywalom nie pomagały nawet “tłuste” finisze, które były lepiej punktowane.

Największe emocje towarzyszyły jednak finałowym rundom, na których rozdano koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji. Najlepszym młodzieżowcem został Konrad Gessner (Rad-Net Rose), najlepszym góralem Felix Gross (Rad-Net Rose), najlepiej punktującym Paweł Franczak (Hurom), a liderem całego wyścigu po wygraniu finałowego sprintu został Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), który wcześniej leżał w kraksie.

Już jutro pierwszy, trudny etap Złotoryja – Jawor.

Kronika w TVP3 Wrocław > tutaj