Omloop Het Nieuwsblad

Po wyścigu Tour de Romandie czołówka klasyfikacji World Tour nie uległa zmianie. Polak z ekipy Sky nadal utrzymuje się w ścisłej czołówce rankingu!

Pierwsza piątka klasyfikacji UCI World Tour nie startowała we Szwajcarii. Z tego powodu podium nie uległo żadnym zmianom – nadal prowadzi Greg Van Avermaet przed Alejandro Valverde i Michałem Kwiatkowskim. Czwarte miejsce okupuje były mistrz świata i zwycięzca Ronde van Vlaanderen, czyli Philippe Gilbert. Jedyną zmianą w pierwszej dziesiątce rankingu jest awans Richie’go Porte’a. Wczorajszy zwycięzca wyścigu Tour de Romandie zdobył 500 punktów i awansował z dziesiątego na piąte miejsce. Więcej zmian zanotowano w drugiej dziesiątce – triumfator wczorajszej czasówki Primoz Roglic wskoczył na jedenaste miejsce, czterodniowy lider szwajcarskiego wyścigu jest teraz na czternastym miejscu, a zwycięzca królewskiego etapu Simon Yates jest dziewiętnasty.

Większość naszych rodaków odpoczywała w poprzednim tygodniu – w Tour de Romandie wystartował jedynie Paweł Poljanski. Zawodnik Bora-hansgrohe zajął w klasyfikacji końcowej 46. miejsce i zdobył 10 punktów do rankingu World Tour. Dzięki tym kilku “oczkom” Paweł awansował aż o 38 lokat i obecnie zajmuje 226. pozycję. Rafał Majka zanotował nieznaczny spadek (o dwie lokaty) i teraz jest na 54. pozycji. Pozostali Polacy nadal zajmują odległe lokaty – Tomasz Marczyński jest na 195. miejscu (spadek o dziesięć pozycji), Łukasz Wiśniowski jest na 318. lokacie (spadek również o dziesięć miejsc), a Michał Gołaś nadal okupuje przedostanie miejsce (spadek o osiem lokat).

Klasyfikacja drużynowa również nie uległa poważniejszym zmianom. Nadal prowadzi ekipa Quick Step Floors, która ma olbrzymią przewagę nad BMC Racing Team, choć różnica pomiędzy obiema drużynami zmalała do 1432 punktów dzięki dobrej postawie Richie’go Porte’a. Trzecia jest ekipa Orica-Scott, a czwartą pozycję okupuje Team Sky. Siódmy jest zespół Bora-hansgrohe, w której jeżdżą trzej Polacy. Lotto Soudal Tomasza Marczyńskiego jest czternasta – belgijska ekipa zanotowała spadek aż o dwie pozycje.

Bieżący tydzień może przynieść dużo zmian w klasyfikacji UCI World Tour. Dzisiaj odbędzie się jednodniowy wyścig we Frankfurcie Rund um der Finansplatz, a w piątek zaczyna się Giro d’Italia. W Niemczech wystartuje m. in. Peter Sagan oraz cała czołówka światowych sprinterów, a my będziemy emocjonować się jazdą drużyny CCC Sprandi Polkowice. Natomiast w Wyścigu Dookoła Włoch pojadą Michał Gołaś i Tomasz Marczyński, a także trzech Polaków w składzie “Pomarańczowych”. Wszyscy Polacy będą raczej pełnić funkcje pomocnicze, choć na niektórych etapach nasi mogą zaprezentować wysoką klasę i zdobyć kilka punktów do klasyfikacji UCI.

W poprzednim tygodniu nie odbywały się żadne wyścigi z cyklu kobiecego World Tour. Ranking nie uległ więc zmianie – nadal prowadzi Annemiek Van Vleuten przed naszą Kasią Niewiadomą! W poprzednim tygodniu uaktualniony został za to UCI World Ranking. Jest to “krocząca” klasyfikacja (zawierająca poprzednie 52 tygodnie), która obejmuje wyścigi wszystkich kategorii UCI. W tym rankingu również prowadzi Greg Van Avermaet, drugi jest Peter Sagan, a trzeci Alejandro Valverde. Najlepszy z Polaków jest Michał Kwiatkowski (16. lokata), wysoko jest również Rafał Majka, który obecnie jest na 28. pozycji. UCI prowadzi również klasyfikację narodów – tutaj na czele jest Belgia, a pozostałe miejsca na podium zajmują Hiszpania i Kolumbia. Polska zajmuje obecnie jedenaste miejsce (awans o dwie pozycje po dobrej postawie Kwiatkowskiego w “ardeńskich klasykach”).

UCI WorldTour Ranking 2017 (stan na dzień 30 kwietnia)

Poz. Poprz. poz. Kolarz Kod UCI Drużyna Punkty
1 1 VAN AVERMAET Greg 10004451371 BMC RACING TEAM (BMC) 2528
2 2 VALVERDE BELMONTE Alejandro 10001457509 MOVISTAR TEAM (MOV) 1995
3 3 KWIATKOWSKI Michał 10005852821 TEAM SKY (SKY) 1701
4 4 GILBERT Philippe 10002416694 QUICK – STEP FLOORS (QST) 1670
5 10 PORTE Richie 10005760164 BMC RACING TEAM (BMC) 1362
6 5 SAGAN Peter 10005460373 BORA – HANSGROHE (BOH) 1245
7 6 MARTIN Daniel 10003224828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 1215
8 7 HENAO MONTOYA Sergio Luis 10005691658 TEAM SKY (SKY) 1152
9 8 CONTADOR VELASCO Alberto 10002514203 TREK – SEGAFREDO (TFS) 1143
10 9 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 10042236612 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1066
11 22 ROGLIC Primož 10008888921 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 955
12 11 ALAPHILIPPE Julian 10007155752 QUICK – STEP FLOORS (QST) 785
13 12 ALBASINI Michael 10001449425 ORICA – SCOTT (ORS) 775
14 41 FELLINE Fabio 10005982456 TREK – SEGAFREDO (TFS) 739
15 13 DEGENKOLB John 10005379339 TREK – SEGAFREDO (TFS) 685
16 14 HAAS Nathan 10005768248 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 683
17 15 MATTHEWS Michael 10006291947 TEAM SUNWEB (SUN) 661
18 16 DENIS Rohan 10005889193 BMC RACING TEAM (BMC) 660
19 77 YATES Simon 10007058954 ORICA – SCOTT (ORS) 646
20 17 TERPSTRA Niki 10002836626 QUICK – STEP FLOORS (QST) 642
21 18 ŠTYBAR Zdenek 10002782264 QUICK – STEP FLOORS (QST) 635
22 19 QUINTANA Nairo 10006738854 MOVISTAR TEAM (MOV) 620
23 20 NAESEN Oliver 10009365433 AG2R LA MONDIALE (ALM) 600
24 21 DURBRIDGE Luke 10006291240 ORICA – SCOTT (ORS) 577
25 23 DUMOULIN Tom 10007389259 TEAM SUNWEB (SUN) 561
26 24 KRISTOFF Alexander 10003269183 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 551
27 27 COLBRELLI Sonny 10006468062 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 512
28 25 DEMARE Arnaud 10006467052 FDJ (FDJ) 503
29 33 ULISSI Diego 10005467952 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 494
30 26 MCCARTHY Jay 10006874553 BORA – HANSGROHE (BOH) 485
31 30 ZAKARIN Ilnur 10005501496 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 475
32 28 KEUKELEIRE Jens 10006919215 ORICA – SCOTT (ORS) 473
33 29 VAN BAARLE Dylan 10006884455 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 470
34 31 FARIA DA COSTA Rui Alberto 10003259685 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 434
35 32 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 10007587303 ORICA – SCOTT (ORS) 422
36 70 VAN GARDEREN Tejay 10004507753 BMC RACING TEAM (BMC) 417
37 34 PINOT Thibaut 10006473722 FDJ (FDJ) 412
38 39 DE LA CRUZ MELGAREJO David 10007175859 QUICK – STEP FLOORS (QST) 399
39 35 LANGEVELD Sebastian 10002833794 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 394
40 36 STUYVEN Jasper 10006823528 TREK – SEGAFREDO (TFS) 393
41 37 EWAN Caleb 10007809490 ORICA – SCOTT (ORS) 390
42 38 GAVIRIA RENDON Fernando 10008656828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 389
43 40 BARDET Romain 10006491708 AG2R LA MONDIALE (ALM) 366
44 42 YATES Adam 10007059055 ORICA – SCOTT (ORS) 363
45 43 BOONEN Tom 10001397891 QUICK – STEP FLOORS (QST) 339
46 44 THOMAS Geraint 10003253221 TEAM SKY (SKY) 331
47 45 LAMPAERT Yves 10008622876 QUICK – STEP FLOORS (QST) 330
48 46 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 10003357901 MOVISTAR TEAM (MOV) 324
49 47 ARNDT Nikias 10006479782 TEAM SUNWEB (SUN) 320
50 48 BARGUIL Warren 10007856677 TEAM SUNWEB (SUN) 309
51 49 SOLER GIMENEZ Marc 10008922364 MOVISTAR TEAM (MOV) 301
52 50 TEUNS Dylan 10007524756 BMC RACING TEAM (BMC) 295
53 51 MOSCON Gianni 10009575395 TEAM SKY (SKY) 295
54 52 MAJKA Rafał 10005380450 BORA – HANSGROHE (BOH) 292
55 53 WELLENS Tim 10006453110 LOTTO SOUDAL (LTS) 289
56 54 MODOLO Sacha 10004613948 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 281
57 61 GESINK Robert 10003038003 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 279
58 55 GERRANS Simon 10002578160 ORICA – SCOTT (ORS) 278
59 56 MOLLEMA Bauke 10005513119 TREK – SEGAFREDO (TFS) 275
60 65 URAN URAN Rigoberto 10004641836 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 269
61 57 GREIPEL André 10002214311 LOTTO SOUDAL (LTS) 264
62 58 ROWE Luke 10005996200 TEAM SKY (SKY) 263
63 59 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 10009037552 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 260
64 60 LUTSENKO Alexey 10006877886 ASTANA PRO TEAM (AST) 259
65 62 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 10006883243 ASTANA PRO TEAM (AST) 257
66 63 WOODS Michael 10008648037 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 257
67 64 POZZOVIVO Domenico 10002692540 AG2R LA MONDIALE (ALM) 255
68 100 KELDERMAN Wilco 10006473015 TEAM SUNWEB (SUN) 252
69 66 KONRAD Patrick 10007167775 BORA – HANSGROHE (BOH) 247
70 67 ROJAS Jose 10002910990 MOVISTAR TEAM (MOV) 245
71 68 VANMARCKE Sep 10005391261 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 243
72 69 BENOOT Tiesj 10007750280 LOTTO SOUDAL (LTS) 237
73 71 BENNETT George 10006444521 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 231
74 74 MEINTJES Louis 10007524251 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 219
75 72 VALLS FERRI Rafael 10004632237 LOTTO SOUDAL (LTS) 212
76 82 CASTROVIEJO Jonathan 10004617180 MOVISTAR TEAM (MOV) 211
77 73 PÖSTLBERGER Lukas 10007062388 BORA – HANSGROHE (BOH) 200
78 128 JUNGELS Bob 10006679543 QUICK – STEP FLOORS (QST) 187
79 75 MOLARD Rudy 10007753415 FDJ (FDJ) 186
80 92 VIVIANI Elia 10005502914 TEAM SKY (SKY) 185
81 76 THEUNS Edward 10007079970 TREK – SEGAFREDO (TFS) 180
82 121 HERRADA LOPEZ Jesus 10005977305 MOVISTAR TEAM (MOV) 180
83 78 GALLOPIN Tony 10004433789 LOTTO SOUDAL (LTS) 175
84 79 TRENTIN Matteo 10004774202 QUICK – STEP FLOORS (QST) 162
85 86 ŠPILAK Simon 10003036989 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 161
86 80 GATTO Oscar 10004693568 ASTANA PRO TEAM (AST) 152
87 81 GROENEWEGEN Dylan 10007293269 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 152
88 83 DEBUSSCHERE Jens 10004819466 LOTTO SOUDAL (LTS) 150
89 84 GOGL Michael 10007522332 TREK – SEGAFREDO (TFS) 149
90 85 FUGLSANG Jakob 10003401246 ASTANA PRO TEAM (AST) 144
91 146 BUCHMANN Emanuel 10007988235 BORA – HANSGROHE (BOH) 140
92 87 VAKOC Petr 10007522534 QUICK – STEP FLOORS (QST) 139
93 88 KRUIJSWIJK Steven 10004443994 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 132
94 89 JUUL JENSEN Christopher 10005840188 ORICA – SCOTT (ORS) 132
95 90 IMPEY Daryl 10002916448 ORICA – SCOTT (ORS) 131
96 91 NIELSEN Magnus Cort 10007381781 ORICA – SCOTT (ORS) 126
97 93 THWAITES Scott 10005617492 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 124
98 94 CARUSO Damiano 10004564337 BMC RACING TEAM (BMC) 118
99 134 KÜNG Stefan 10007499494 BMC RACING TEAM (BMC) 118
100 95 VERONA Carlos 10007512026 ORICA – SCOTT (ORS) 116
101 105 PANTANO GOMEZ Jarlinson 10004641937 TREK – SEGAFREDO (TFS) 116
102 96 BRAMBILLA Gianluca 10005818162 QUICK – STEP FLOORS (QST) 115
103 97 BETTIOL Alberto 10008663090 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 111
104 98 BENNETT Sam 10006599519 BORA – HANSGROHE (BOH) 105
105 99 SANCHEZ Luis León 10002444784 ASTANA PRO TEAM (AST) 103
106 101 BOASSON HAGEN Edvald 10003267567 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 100
107 108 GAUDU David 10011235109 FDJ (FDJ) 98
108 102 VAN EMDEN Jos 10004519978 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 98
109 103 VISCONTI Giovanni 10003105600 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 97
110 104 MORENO Daniel 10003088826 MOVISTAR TEAM (MOV) 96
111 106 HAYMAN Mathew 10001297457 ORICA – SCOTT (ORS) 95
112 107 MARTENS Paul 10002839151 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 93
113 118 GONÇALVES José 10006919316 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 90
114 141 LATOUR Pierre Roger 10008681278 AG2R LA MONDIALE (ALM) 90
115 124 VUILLERMOZ Alexis 10004638196 AG2R LA MONDIALE (ALM) 88
116 109 BRESCHEL Matti 10002670514 ASTANA PRO TEAM (AST) 85
117 110 CIMOLAI Davide 10028417041 FDJ (FDJ) 83
118 111 SLAGTER Tom-Jelte 10007170001 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 81
119 112 ARU Fabio 10006271234 ASTANA PRO TEAM (AST) 80
120 113 DOCKER Mitch 10003032848 ORICA – SCOTT (ORS) 75
121 114 MARCATO Marco 10003383159 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 75
122 115 OOMEN Sam 10008688352 TEAM SUNWEB (SUN) 74
123 151 FROOME Chris 10004393676 TEAM SKY (SKY) 74
124 153 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey 10003473994 MOVISTAR TEAM (MOV) 73
125 116 CAVENDISH Mark 10003292324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 73
126 318 HOWSON Damien 10006720161 ORICA – SCOTT (ORS) 72
127 117 VICHOT Arthur 10006400465 FDJ (FDJ) 72
128 119 LOBATO DEL VALLE Juan Jose 10004735705 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 70
129 120 TEUNISSEN Mike 10006631548 TEAM SUNWEB (SUN) 70
130 122 BENNATI Daniele 10001481555 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
131 123 FORMOLO Davide 10007518591 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 68
132 125 LAMMERTINK Maurits 10007061782 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 68
133 135 FRANK Mathias 10003261709 AG2R LA MONDIALE (ALM) 66
134 126 DE VREESE Laurens 10004766320 ASTANA PRO TEAM (AST) 64
135 127 VANENDERT Jelle 10002858248 LOTTO SOUDAL (LTS) 64
136 129 BURGHARDT Marcus 10002416492 BORA – HANSGROHE (BOH) 62
137 130 OSS Daniel 10003263022 BMC RACING TEAM (BMC) 62
138 131 GAUTIER CYRIL 10003225030 AG2R LA MONDIALE (ALM) 62
139 132 TANKINK Bram 10002300702 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 61
140 133 ROELANDTS Jurgen 10002833996 LOTTO SOUDAL (LTS) 60
141 143 GRMAY Tsgabu Gebremaryam 10007807672 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 60
142 170 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 10006587694 MOVISTAR TEAM (MOV) 58
143 136 MAS NICOLAU Enric 10010980380 QUICK – STEP FLOORS (QST) 52
144 137 ANDERSEN Søren Kragh 10007915685 TEAM SUNWEB (SUN) 52
145 138 PLANCKAERT Baptiste 10004443792 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 52
146 139 CINK Ondrej 10006456342 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 52
147 194 GRIVKO ANDREY 10002698604 ASTANA PRO TEAM (AST) 52
148 140 PREIDLER Georg 10006473520 TEAM SUNWEB (SUN) 51
149 142 MEZGEC Luka 10005560710 ORICA – SCOTT (ORS) 50
150 164 KREUZIGER Roman 10003205327 ORICA – SCOTT (ORS) 50
151 144 SBARAGLI Kristian 10006467961 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 48
152 145 DRUCKER Jean-Pierre 10002986065 BMC RACING TEAM (BMC) 46
153 147 NIBALI Vincenzo 10002837838 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 45
154 148 MAES Nikolas 10003038306 LOTTO SOUDAL (LTS) 45
155 166 KOCHETKOV Pavel 10003223414 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 45
156 149 REICHENBACH Sébastien 10006917494 FDJ (FDJ) 44
157 177 CHERNETSKI Sergei 10006658426 ASTANA PRO TEAM (AST) 44
158 150 WALLAYS Jelle 10005865753 LOTTO SOUDAL (LTS) 44
159 152 ROCHE NICHOLAS 10002724872 BMC RACING TEAM (BMC) 43
160 154 NIEVE ITURRALDE Mikel 10005413085 TEAM SKY (SKY) 43
161 155 SÜTTERLIN Jasha 10006655901 MOVISTAR TEAM (MOV) 43
162 156 DE KORT Koen 10002208853 TREK – SEGAFREDO (TFS) 43
163 157 DEVENYNS Dries 10002728411 QUICK – STEP FLOORS (QST) 42
164 158 BAKELANTS Jan 10003038104 AG2R LA MONDIALE (ALM) 42
165 159 ROUX Anthony 10003223919 FDJ (FDJ) 42
166 181 TEN DAM Laurens 10002420132 TEAM SUNWEB (SUN) 41
167 160 SINKELDAM Ramon 10004798248 TEAM SUNWEB (SUN) 41
168 161 ATAPUMA HURTADO JHON DARWIN 10006916080 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
169 162 SAGAN Juraj 10004572724 BORA – HANSGROHE (BOH) 40
170 163 SWIFT Ben 10004563327 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
171 218 HAIG Jack 10007834247 ORICA – SCOTT (ORS) 40
172 165 VLIEGEN Loïc 10007526271 BMC RACING TEAM (BMC) 40
173 167 BATTAGLIN Enrico 10005467447 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 40
174 168 KITTEL Marcel 10004502400 QUICK – STEP FLOORS (QST) 40
175 169 GUERREIRO Rúben 10008674612 TREK – SEGAFREDO (TFS) 38
176 192 KANGERT Tanel 10003205630 ASTANA PRO TEAM (AST) 37
177 171 POLITT Nils 10008722607 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 37
178 172 JAUREGUI Quentin 10007584067 AG2R LA MONDIALE (ALM) 36
179 173 HOLLENSTEIN Reto 10006060056 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 36
180 198 CHEREL Mikael 10003078722 AG2R LA MONDIALE (ALM) 36
181 174 BYSTRØM Sven erik 10006875563 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
182 175 SCARPONI Michele 10001426284 ASTANA PRO TEAM (AST) 35
183 277 DOWSETT Alex 10004881508 MOVISTAR TEAM (MOV) 35
184 176 VAN POPPEL Danny 10006914969 TEAM SKY (SKY) 35
185 178 PAUWELS Serge 10003025875 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 34
186 179 SANCHEZ GONZALEZ Samuel 10002286049 BMC RACING TEAM (BMC) 33
187 208 VAN DER SANDE Tosh 10005966288 LOTTO SOUDAL (LTS) 33
188 180 DE TIER Floris 10007096138 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 32
189 182 OLIVEIRA Nelson 10005457646 MOVISTAR TEAM (MOV) 31
190 197 STETINA Peter 10004599602 TREK – SEGAFREDO (TFS) 31
191 214 MONFORT Maxime 10002670817 LOTTO SOUDAL (LTS) 31
192 183 LAENGEN Vegard Stake 10006535356 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 30
193 SCHACHMANN Maximilian 10008693810 QUICK – STEP FLOORS (QST) 30
194 184 EIKING Odd Christian 10008671073 FDJ (FDJ) 30
195 185 MARCZYŃSKI Tomasz 10003245339 LOTTO SOUDAL (LTS) 30
196 221 EDMONSON Alexander 10007229817 ORICA – SCOTT (ORS) 30
197 186 HERRADA LOPEZ Jose 10004857458 MOVISTAR TEAM (MOV) 30
198 187 KONOVALOVAS Ignatas 10002921805 FDJ (FDJ) 29
199 188 ROSA Diego 10005894752 TEAM SKY (SKY) 29
200 189 PETILLI Simone 10008906301 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 29
201 190 VERMOTE Julien 10005351653 QUICK – STEP FLOORS (QST) 29
202 191 DE LA PARTE GONZALEZ Victor 10007452816 MOVISTAR TEAM (MOV) 28
203 193 BOOKWALTER Brent 10003299293 BMC RACING TEAM (BMC) 27
204 195 LADAGNOUS Matthieu 10003021128 FDJ (FDJ) 27
205 196 ANTON HERNANDEZ Igor 10003209973 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 26
206 199 BONIFAZIO NICCOLO’ 10007500710 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 26
207 306 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 10007609228 ASTANA PRO TEAM (AST) 25
208 200 DE BUYST Jasper 10007357331 LOTTO SOUDAL (LTS) 25
209 201 PELLIZOTTI Franco 10001354748 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 25
210 202 HANSEN Jesper 10006828174 ASTANA PRO TEAM (AST) 24
211 203 CARTHY Hugh 10008635105 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 24
212 307 BERHANE Natnael 10007240325 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 24
213 204 PIBERNIK Luka 10007513541 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 24
214 205 DILLIER Silvan 10005865248 BMC RACING TEAM (BMC) 24
215 216 CANTY Brendan 10009642689 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 23
216 206 SIEBERG Marcel 10002427913 LOTTO SOUDAL (LTS) 23
217 224 MORI Manuele 10002817933 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 23
218 207 KEISSE Iljo 10002264023 QUICK – STEP FLOORS (QST) 23
219 255 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 10008855171 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 23
220 209 STANNARD Ian 10003267769 TEAM SKY (SKY) 22
221 210 BAUER Jack 10004439449 QUICK – STEP FLOORS (QST) 22
222 211 BEVIN Patrick 10006480388 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 22
223 212 VANDENBERGH Stijn 10003216340 AG2R LA MONDIALE (ALM) 22
224 213 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 10003226141 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 22
225 233 BRAJKOVIC Janez 10002731845 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 22
226 264 POLJANSKI Paweł 10005866662 BORA – HANSGROHE (BOH) 21
227 215 ROOSEN Timo 10008854464 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
228 217 KORSÆTH Truls 10007887696 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
229 219 FRAILE MATARRANZ Omar 10007991972 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 20
230 220 HOWES Alex 10004759650 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
231 222 VAN HOECKE Gijs 10006484533 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
232 223 DE PLUS Laurens 10010087778 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
233 225 ZUBELDIA AGIRRE Haimar 10001130335 TREK – SEGAFREDO (TFS) 20
234 226 TOLHOEK Antwan 10009812542 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
235 227 RICHEZE Maximiliano Ariel 10003039013 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
236 228 LE GAC Olivier 10007516672 FDJ (FDJ) 19
237 229 HENAO GOMEZ SEBASTIAN 10007996824 TEAM SKY (SKY) 18
238 230 O’CONNOR Ben 10009780513 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 18
239 231 HOULE Hugo 10006000240 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
240 232 CATALDO Dario 10003092765 ASTANA PRO TEAM (AST) 17
241 234 MARTIN Tony 10002858652 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 16
242 235 BOZIC Borut 10001464781 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 16
243 236 VERMEULEN Alexey 10008700274 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 16
244 237 HAMILTON Chris 10008813745 TEAM SUNWEB (SUN) 15
245 260 SHAW James 10011237634 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
246 238 BAK Lars Ytting 10001456293 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
247 239 VAN ASBROECK Tom 10007914170 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 15
248 240 WYSS Danilo 10002909980 BMC RACING TEAM (BMC) 15
249 241 GASPAROTTO Enrico 10002350414 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 15
250 242 VAN POPPEL Boy 10003322939 TREK – SEGAFREDO (TFS) 15
251 243 MONTAGUTI Matteo 10002844710 AG2R LA MONDIALE (ALM) 15
252 244 ARMEE Sander 10005708533 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
253 245 HERMANS Ben 10003085994 BMC RACING TEAM (BMC) 15
254 246 GESCHKE Simon 10003204418 TEAM SUNWEB (SUN) 15
255 247 HEPBURN Michael 10006291442 ORICA – SCOTT (ORS) 15
256 248 WYNANTS Maarten 10004313147 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 14
257 249 BAGDONAS Gediminas 10003097516 AG2R LA MONDIALE (ALM) 14
258 250 MACHADO Tiago 10003247359 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 14
259 251 MÜHLBERGER Gregor 10007631557 BORA – HANSGROHE (BOH) 13
260 252 DUVAL Julien 10005969524 AG2R LA MONDIALE (ALM) 13
261 253 LANDA MEANA Mikel 10006836763 TEAM SKY (SKY) 13
262 254 DOMONT Axel 10007723103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 13
263 256 KIŠERLOVSKI Robert 10003257160 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 13
264 257 SCHÄR Michael 10003078823 BMC RACING TEAM (BMC) 12
265 258 KOREN Kristijan 10003261103 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 12
266 259 ELISSONDE Kenny 10007559213 TEAM SKY (SKY) 12
267 261 VERVAEKE Louis 10007970249 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
268 262 MORABITO Steve 10002695267 FDJ (FDJ) 12
269 263 LUDVIGSSON Tobias 10006477762 FDJ (FDJ) 12
270 329 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio 10009165672 MOVISTAR TEAM (MOV) 11
271 287 CARDOSO André 10002890378 TREK – SEGAFREDO (TFS) 11
272 265 CLARKE Simon 10003032949 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 11
273 ANACONA GOMEZ WINNER ANDREW 10006429565 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
274 266 DE BACKER Bert 10002833693 TEAM SUNWEB (SUN) 10
275 267 PUCCIO Salvatore 10005587887 TEAM SKY (SKY) 10
276 268 BÁRTA Jan 10003245945 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
277 269 EISEL Bernhard 10001546324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
278 270 CUMMINGS Stephen 10002302722 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
279 271 VILLELLA Davide 10008700880 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
280 272 DIDIER Laurent 10002720226 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
281 AIT EL ABDIA Anass 10008659959 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
282 273 DE GENDT Thomas 10004816739 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
283 274 WIPPERT Wouter 10006255571 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
284 275 ZEITS Andrey 10004703672 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
285 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto 10006916282 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
286 276 DELAGE Mickael 10002847134 FDJ (FDJ) 10
287 278 SCHMIDT Mads Würtz 10008694113 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
288 303 LOSADA ALGUACIL Alberto 10004523315 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
289 BROWN Nathan 10006467254 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
290 KOZHATAYEV Bakhtiyar 10007218905 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
291 279 MULLEN Ryan 10008635408 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
292 280 KIRYIENKA Vasil 10002071841 TEAM SKY (SKY) 10
293 SCHWARZMANN Michael 10006670954 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
294 281 KUMP Marko 10004611726 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
295 282 GASTAUER Ben 10003272015 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
296 283 BARBERO CUESTA Carlos 10007992174 MOVISTAR TEAM (MOV) 8
297 284 KENNAUGH Peter 10004880191 TEAM SKY (SKY) 8
298 285 CLEMENT Stef 10002508543 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 8
299 286 KÄMNA Lennard 10009774146 TEAM SUNWEB (SUN) 8
300 288 DE BIE Sean 10006242841 LOTTO SOUDAL (LTS) 8
301 289 QUINZIATO Manuel 10001409009 BMC RACING TEAM (BMC) 8
302 290 SERRY Pieter 10007158580 QUICK – STEP FLOORS (QST) 7
303 291 DE MARCHI Alessandro 10003094280 BMC RACING TEAM (BMC) 7
304 292 ROSSKOPF Joseph 10006002967 BMC RACING TEAM (BMC) 7
304 292 FRANKINY Kilian 10008672790 BMC RACING TEAM (BMC) 7
306 294 ERVITI Imanol 10003200879 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
307 326 PFINGSTEN Christoph 10003236043 BORA – HANSGROHE (BOH) 6
308 295 TIRALONGO Paolo 10001545314 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
309 296 GEOGHEGAN HART Tao 10008673501 TEAM SKY (SKY) 5
310 297 GOUGEARD Alexis 10007743109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
311 298 MOSER Moreno 10005964167 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
312 299 SENNI Manuel 10007260331 BMC RACING TEAM (BMC) 5
313 300 CHEVRIER Clement 10007516874 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
314 301 BARBIER Rudy 10008199312 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
315 302 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 10002926855 BMC RACING TEAM (BMC) 5
316 304 TAARAMÄE Rein 10003214522 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
317 305 BENEDETTI Cesare 10004694073 BORA – HANSGROHE (BOH) 5
318 308 WIŚNIOWSKI Łukasz 10006824235 TEAM SKY (SKY) 4
319 309 MOINARD AMAEL 10003002839 BMC RACING TEAM (BMC) 3
320 310 SCOTSON Miles 10007809894 BMC RACING TEAM (BMC) 3
321 VAN DEN BROECK Jurgen 10002527438 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 3
322 311 MOHORIC Matej 10008686332 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 3
323 312 WAGNER Robert Thomas 10003062857 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 3
324 313 KNEES Christian 10001557741 TEAM SKY (SKY) 3
325 314 JANSE VAN RENSBURG Reinardt 10006282247 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 3
326 315 ARCAS PEÑA Jorge 10010209535 MOVISTAR TEAM (MOV) 3
327 316 DEIGNAN Philip 10002519859 TEAM SKY (SKY) 3
328 317 PETERS Nans 10008883362 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
329 319 SIUTSOU Kanstantsin 10003242814 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
330 320 SKJOESTAD LUNKE Sindre 10008726546 TEAM SUNWEB (SUN) 2
331 321 VICIOSO ARCOS Ángel 10002064969 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 2
332 322 GARCIA CORTINA Ivan 10008658545 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
333 323 SCULLY Tom 10005968615 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 2
334 324 ROY Jérémy 10002670413 FDJ (FDJ) 2
335 325 BONNET William 10002261700 FDJ (FDJ) 2
336 327 BERARD Julien 10003390839 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
337 328 KLUGE Roger 10003301620 ORICA – SCOTT (ORS) 1
338 330 GOŁAŚ Michał 10002630401 TEAM SKY (SKY) 1
339 331 AGNOLI Valerio 10002910586 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1

 

UCI WorldTour Team Ranking 2017 (stan na dzień 30 kwietnia)

 

Poz. Poprz. poz. Drużyna Kraj Punkty
1 1 QUICK – STEP FLOORS (QST) BEL 7292
2 2 BMC RACING TEAM (BMC) USA 5860
3 3 ORICA – SCOTT (ORS) AUS 4857
4 5 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 4388
5 4 TEAM SKY (SKY) GBR 4217
6 6 TREK – SEGAFREDO (TFS) USA 3848
7 7 BORA – HANSGROHE (BOH) GER 2881
8 8 TEAM SUNWEB (SUN) GER 2482
9 10 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) NED 2247
10 9 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) USA 2062
11 13 BAHRAIN – MERIDA (TBM) BRN 1965
12 11 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) SUI 1880
13 14 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 1762
14 12 LOTTO SOUDAL (LTS) BEL 1757
15 16 UAE TEAM EMIRATES (UAD) UAE 1688
16 15 FDJ (FDJ) FRA 1583
17 17 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 1428
18 18 TEAM DIMENSION DATA (DDD) RSA 1218

 

Czołówka (TOP 10) UCI World Ranking 2017 (stan na dzień 23 kwietnia)

Rank Name Nation Team Age* Points
1 (1) Greg VAN AVERMAET Belgium BMC 32 4982.25
2 (2) Peter SAGAN Slovakia BOH 27 4589
3 (3) Alejandro VALVERDE BELMONTE Spain MOV 37 4379
4 (4) Chris FROOME Great Britain SKY 32 3611
5 (5) Nairo QUINTANA Colombia MOV 27 3505
6 (6) Jhoan Esteban CHAVES RUBIO Colombia ORS 27 2583
7 (7) Philippe GILBERT Belgium QST 35 2494.4
8 (11) Romain BARDET France ALM 27 2419
9 (9) Alberto CONTADOR VELASCO Spain TFS 35 2415
10 (13) Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Spain TBM 28 2290
11 (19) Daniel MARTIN Ireland QST 31 2189
12 (10) Diego ULISSI Italy UAD 28 2166
13 (12) Alexander KRISTOFF Norway KAT 30 2140
14 (14) Michael MATTHEWS Australia SUN 27 2036
15 (8) Julian ALAPHILIPPE France QST 25 1981
16 (24) Michał KWIATKOWSKI Poland SKY 27 1968
17 (16) Tom DUMOULIN Netherlands SUN 27 1933
18 (17) Nacer BOUHANNI France COF 27 1820
19 (18) Rui Alberto FARIA DA COSTA Portugal UAD 31 1709
20 (20) John DEGENKOLB Germany TFS 28 1636
21 (21) Richie PORTE Australia BMC 32 1627
22 (15) Sonny COLBRELLI Italy TBM 27 1589
23 (22) Oliver NAESEN Belgium ALM 27 1559
24 (23) Giacomo NIZZOLO Italy TFS 28 1546
25 (25) Rohan DENIS Australia BMC 27 1545.25
26 (27) Arnaud DEMARE France FDJ 26 1514
27 (41) Sergio Luis HENAO MONTOYA Colombia SKY 30 1467
28 (31) Rafał MAJKA Poland BOH 28 1466
29 (26) Bauke MOLLEMA Netherlands TFS 31 1465
30 (36) Adam YATES Great Britain ORS 25 1428

 

 

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Elizabeth60
Elizabeth60

Dobrze że ktoś zwraca uwagę na ranking, ale dla polskich kibiców istotny jest tzw. World ranking nations, gdzie zajmujemy 11 miejsce, tracąc niewiele do Słowacji. Jest szansa na 10 miejsce, które jest premiowane 9 osobowym składem na M Ś, na czym bardzozależy Kwiatkowskiemu, mówił o tym w wywiadach. Ale tu sam Kwiatek nie poradzi, Majka musiałby porządnie zapunktowac w USA i w TDF, oraz musieliby ogarnąć się pozostali zawodnicy, którzy na razie tracą( ranking działa podobnie jak w tenisie). Niestety, selekcjoner Wadecki zachowuję się tak, jakby mu zupełnie nie zależało, a rola Polaków z CCC punktujacych do rankingu, czyli Paterskiego i Banaszka może być kluczowa.