Boels-Dolmans / boelsdolmanscyclingteam.com

Mistrzyni Luksemburga z Boels-Dolmans była najszybsza na pierwszym etapie i została liderką wyścigu. Tuż za Majerus finiszowała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)!

Po krótkim i szybkim prologu panie zmierzyły się na pierwszym etapie o długości 97.7km. Na trasie nie brakowało krótkich i sztywnych podjazdów.

Od początku pojawiało się wiele ataków, ale peleton długo nie pozwalał na zawiązanie ucieczki. Na pierwszej premii górskiej stawka podzieliła się na dwie mniejsze grupki, ale różnice były nieduże. Na kolejnych podjazdach czołówka szczuplała, ale w jej składzie czujnie jechały Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans) i Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Finisz został rozstrzygnięty po sprincie z czołówki. Najszybsza była Christine Majerus (Boels-Dolmans). Za mistrzynią Luksemburga przyjechała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Trzecia była Ashleigh Moolman (Cervelo Bigla).

Wyniki etapu:

1 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 2:27:51
2 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:00
3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
4 Elise Delzenne (Fra) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
5 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:00
6 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
7 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
8 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:04
9 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:04
10 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:04
11 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
12 Susanna Zorzi (Ita) Drops 0:00:04
13 Dani Christmas (GBr) 0:00:04
14 Nancy Van Der Burg (Ned) 0:00:04
15 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
16 Ann-Sophie Duyck (Bel) Drops 0:00:04
17 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:07
18 Marion Sicot (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:07
19 Marie Vilmann (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:07
20 Hayley Simmonds (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:09
21 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:09
22 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:09
23 Susanne Andersen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:09
24 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:00:09
25 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld – Kuota 0:00:09
26 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:09
27 Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana 0:00:09
28 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:09
29 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:00:14
30 Ophelie Fenart (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:14
31 Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:18
32 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:25
33 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:59
34 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:06
35 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:05:06
36 Fanny Zambon (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:05:06
37 Eleanor Dickinson (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:06
38 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:06
39 Emily Nelson (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:06
40 Soline Lamboley (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:05:06
41 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:05:06
42 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:05:06
43 Anne-Sophie Harsch (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:05:06
44 Nina Buysman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:05:06
45 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:06
46 Kirsten Peetoom (Ned) 0:05:06
47 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:06
48 Sandra Weiss (SUI) 0:05:06
49 Wiebke Rodieck (GER) 0:05:06
50 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:05:06
51 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:05:06
52 Inga Rodieck (GER) 0:05:06
53 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:05:06
54 Claire Faber (Lux) 0:05:06
55 Edie Antonia Rees (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:05:06
56 Rose Osborne (GBr) Drops 0:05:06
57 Marcia Eicher (SUI) 0:05:06
58 Martina Weiss (SUI) 0:05:06
59 Abigail Van Twisk (GBr) Drops 0:05:06
60 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:06
61 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:06
62 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:05:06
63 Fien Delbaere (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:06
64 Flavia Oliveira (Bra) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:06
65 Jessie Daams (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:05:06
66 Céline Van Houtum (Ned) 0:05:06
67 Manon Lloyd (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:06
68 Amanda Jamieson (NZl) 0:05:06
69 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:05:06
70 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:05:06
71 Christel Van Loo (Ned) 0:05:06
72 Pauline Clouard (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:05:06
73 Thea Thorsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:06
74 Sari Saarelainen (Fin) 0:05:06
75 Sophie Lacher (GER) 0:05:15
76 Anna Kiesenhofer (AUT) Lotto – Soudal Ladies 0:05:15
77 Senna Feron (Ned) 0:05:15
78 Veronika Anna Kormos (Hun) 0:05:15
79 Shani Bloch-Davidov (Isr) Team Véloconcept Women 0:05:15
80 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:05:15
81 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:15
82 Bianca Lust (Ned) 0:05:15
83 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:15
84 Liisa Ehrberg (Est) 0:05:15
85 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:05:15
86 Rebecca Rimmington (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:15
87 Christina Koep (GER) 0:05:15
88 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:05:15
89 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:05:15
90 Riccarda Mazzotta (SUI) 0:05:15
91 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:15
92 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:15
93 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:21
94 Rebecca Raybould (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:21
95 Tsubasa Makise (Jpn) 0:05:29
96 Julia Scheidegger (SUI) 0:05:29
97 Michelle Andres (SUI) 0:05:31
98 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto – Soudal Ladies 0:05:36
DNF Tara Gins (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team
DNF Amelie Rivat (Fra) Lares – Waowdeals Women Cycling Team
DNF Shana Van Glabeke (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team
DNF Kaat Van Der Meulen (Bel) Lotto – Soudal Ladies
DNF Lucy Shaw (GBr) Drops
DNF Gilke Croket (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or
DNF Laurence Thill (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg
DNF Lara Carier (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg
DNF Kirsti Ruud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen
DNF Naima Madlen Diesner (GER)

Klasyfikacja generalna:

1 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 2:31:51
2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:03
3 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:07
4 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:08
5 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:15
6 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:21
7 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:22
8 Elise Delzenne (Fra) Lotto – Soudal Ladies 0:00:23
9 Ann-Sophie Duyck (Bel) Drops 0:00:23
10 Nancy Van Der Burg (Ned) 0:00:27
11 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:27
12 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:28
13 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:28
14 Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana 0:00:30
15 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:31
16 Susanne Andersen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:32
17 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:33
18 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:33
19 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:33
20 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:35
21 Marie Vilmann (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:37
22 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:00:38
23 Susanna Zorzi (Ita) Drops 0:00:41
24 Dani Christmas (GBr) 0:00:44
25 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:46
26 Ophelie Fenart (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:46
27 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:00:48
28 Marion Sicot (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:49
29 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld – Kuota 0:00:51
30 Hayley Simmonds (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:54
31 Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:00
32 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:01:04
33 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:33
34 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:17
35 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:21
36 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:25
37 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:25
38 Thea Thorsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:27
39 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:05:27
40 Nina Buysman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:05:30
41 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:05:31
42 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:05:32
43 Fanny Zambon (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:05:33
44 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:05:33
45 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:33
46 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:05:33
47 Emily Nelson (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:35
48 Eleanor Dickinson (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:37
49 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:05:38
50 Claire Faber (Lux) 0:05:38
51 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:38
52 Anne-Sophie Harsch (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:05:38
53 Sari Saarelainen (Fin) 0:05:39
54 Manon Lloyd (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:40
55 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:05:40
56 Sandra Weiss (SUI) 0:05:41
57 Riccarda Mazzotta (SUI) 0:05:42
58 Inga Rodieck (GER) 0:05:42
59 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:42
60 Céline Van Houtum (Ned) 0:05:42
61 Soline Lamboley (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:05:42
62 Rose Osborne (GBr) Drops 0:05:42
63 Amanda Jamieson (NZl) 0:05:42
64 Marcia Eicher (SUI) 0:05:43
65 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:05:43
66 Flavia Oliveira (Bra) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:44
67 Wiebke Rodieck (GER) 0:05:44
68 Abigail Van Twisk (GBr) Drops 0:05:44
69 Martina Weiss (SUI) 0:05:45
70 Pauline Clouard (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:05:45
71 Kirsten Peetoom (Ned) 0:05:45
72 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:05:45
73 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:05:49
74 Bianca Lust (Ned) 0:05:50
75 Christel Van Loo (Ned) 0:05:50
76 Jessie Daams (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:05:50
77 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:05:51
78 Shani Bloch-Davidov (Isr) Team Véloconcept Women 0:05:51
79 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:05:51
80 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:52
81 Edie Antonia Rees (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:05:53
82 Anna Kiesenhofer (AUT) Lotto – Soudal Ladies 0:05:54
83 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:54
84 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:55
85 Veronika Anna Kormos (Hun) 0:05:56
86 Senna Feron (Ned) 0:05:57
87 Fien Delbaere (Bel) Sport Vlaanderen – Guill d’Or 0:05:57
88 Rebecca Raybould (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:59
89 Rebecca Rimmington (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:59
90 Sophie Lacher (GER) 0:06:04
91 Christina Koep (GER) 0:06:04
92 Liisa Ehrberg (Est) 0:06:05
93 Tsubasa Makise (Jpn) 0:06:06
94 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:06:11
95 Michelle Andres (SUI) 0:06:20
96 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto – Soudal Ladies 0:06:21
97 Julia Scheidegger (SUI) 0:06:23
98 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:06:32