WM3 Pro Cycling / Cor Vos © 2017

Trzy koleżanki zespołowe Katarzyny Niewiadomej zapełniły podium pierwszego etapu czeskiego wyścigu. Dziewiąta była Alicja Ratajczak (Reprezentacja Polski).

Pierwszego dnia ścigania w Czechach zawodniczki miały do pokonania 110km po ciężkim, pagórkowatym terenie. Wysokość nad poziomem morza nie przekraczała 530m, ale warunki pogodowe były fatalne. Pięć premii górskich i finałowy podjazd z ostatnim kilometrem o średnim nachyleniu ponad 10% uzupełniały wymagający start wyścigu. Na starcie stanęły reprezentantki Polski oraz zawodniczki MAT Atom Deweloper i TKK Pacific Nestle Fitness.

Początkowo od peletonu oderwała się piątka zawodniczek, wśród których jechała Riejanne Markus (WM3 Pro Cycling). W końcówce do uciekinierek zbliżała się piętnastoosobowa grupa, ale na finałowym podjeździe Holenderka zaatakowała i samotnie odjechała ku mecie. Pozostałe harcowniczki musiały uznać wyższość faworytek i ostatecznie całe podium zajęły zawodniczki holenderskiej grupy – 24 sekundy za Markus przyjechała Anouska Koster, a 47 sekund straciła Moniek Tenninglo.

Na dziewiątym miejscu finiszowała najlepsza z Polek, Alicja Ratajczak. Druga z reprezentantek Biało-Czerwonych, Daria Pikulik, straciła do koleżanki 3 sekundy. W czołowej „dwudziestce”, na szesnastej lokacie, przyjechała też Katarzyna Wilkosc (MAT Atom Deweloper).

Pełne wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments