Trek-Segafredo 2017

Holender postara się wywalczyć miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej setnej edycji La Corsa Rosa.

Kolarze Trek-Segafredo będą walczyć na dwóch frontach – część zespołu skupi się na sprinterskich końcówkach i wspieraniu Giacomo Nizzolo. Mistrz Włoch niedawno wrócił do rywalizacji po długim leczeniu, ale jego występ w Giro d’Italia był niemal pewny – sprinter jeszcze nie wygrał etapu, ale już dwa razy zdobył koszulkę punktową pierwszego w sezonie Wielkiego Touru.

Głównymi pomocnikami Nizzolo będą Jasper Stuyven i Mads Pedersen. Specjaliści od klasyków w trudniejszym terenie mogą też powalczyć o wynik na swoje konto – obaj dysponują całkiem niezłym finiszem.

Liderem na klasyfikację generalną został, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Bauke Mollema. Holender otrzymał okazję do walki o najwyższe laury w setnej edycji Giro, by przygotować się do Tour de France, na którym ma być ważnym członkiem zespołu zbudowanego wokół Alberto Contadora. Mollema już cztery razy finiszował w czołowej dziesiątce Wielkich Tourów, ale w jedynym występie w Giro d’Italia był dwunasty. Teraz taka lokata byłaby sporo poniżej ambicji lidera Trek-Segafredo.

W górach Holendra będą wspierać Julien Bernard, Peter Stetina i Jesus Hernandez. Z kolei swoją “uniwersalność” wykorzystają Laurent Didier i Eugenio Alafaci. Wygląda na to, że amerykańska drużyna poważnie podeszła do wyzwania i mocno skupia się na La Maglia Rosa.

Skład Trek-Segafredo na Giro d’Italia 2017:

Bauke Mollema, Jasper Stuyven, Eugenio Alafaci, Laurent Didier, Giacomo Nizzolo, Julien Bernard, Mads Pedersen, Peter Stetina, Jesus Hernandez