Tour of Alberta

Dość nieoczekiwanie Hiszpan wraca do ścigania w Ameryce Północnej. Były lider takich zespołów jak Ag2r podpisał roczny kontrakt z ekipą Canyon Bicycles.

O długowiecznych kolarzach można rozwodzić się w nieskończoność. Nie tak dawno żegnaliśmy Jensa Voigta czy emocjonowaliśmy się doskonałą jazdą Chrisa Hornera. W tym sezonie etap Vuelta Dominicana padł łupem Ludovica Turpin, a w polskim peletonie ponownie będziemy mogli oglądać Jarosława Rębiewskiego. Także w Stanach Zjednoczonych kibice będą mogli cieszyć oczy jazdą jednego ze starszych czynnych kolarzy – Francisco Mancebo.

Popularny „Paco” podpisał roczny kontrakt z zespołem Canyon Bicycles. Jego pierwszym startem będzie zbliżający się Tour of the Gila.

Jestem podekscytowany, że udało mi się wrócić do Stanów, by reprezentować barwy Canyon Bicycles. Jest to znakomita ekipa i bardzo się cieszę, że dała mi szansę. 

– powiedział sam Mancebo.

41-letni kolarz ma na swoim koncie takie wyniki jak 4. miejsce w Tour de France 2005, 3. miejsce w Vueta a Espana 2004 czy Mistrzostwo Hiszpanii, zdobyte także w 2004 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments