Omloop Het Nieuwsblad

Belg umocnił się na prowadzeniu dzięki wspaniałemu triumfowi na Gent-Wevelgem. Polaka zepchnął z podium Alberto Contador.

Greg Van Avermaet odniósł w tym roku już trzy wielkie zwycięstwa w wyścigach z cyklu World Tour – triumfował w belgijskich klasykach Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke i Gent-Wevelgem. Dzięki wspaniałej postawie, zawodnik ekipy BMC Racing Team ma na koncie 1498 punktów i ma dużą przewagę nad drugim Peterem Saganem. Słowak w niedzielę zajął trzecie miejsce w Wevelgem i jego dorobek powiększył się do 1215 „oczek”. Na trzecie miejsce awansował Alberto Contador. Hiszpan w tym sezonie zajął już drugie miejsca w Volta a Catalunya i Paris-Nice, lecz nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa. Zawodnik drużyny Trek-Segafredo zepchnął na czwarte miejsce „Kwiata”, który przez ostatni tydzień jedynie trenował. Polak i Hiszpan spotkają się na trasie Wyścigu Dookoła Kraju Basków i będą rywalizować o kolejne punkty UCI.

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce nie uległy zmianie. Na jedenastą lokatę wskoczył zaś Alejandro Valverde, który wspaniale zaprezentował się w Wyścigu Dookoła Katalonii. Hiszpan z ekipy Movistar wygrał trzy etapy oraz klasyfikację generalną i już puka do pierwszej dziesiątki rankingu. Duży awans zanotował też Jens Keukeleire – drugi zawodnik Gent-Wevelgem awansował z 78. na 16. Miejsce.

Po Volta a Catalunya i Gent-Wevelgem polscy kolarze nie zanotowali znaczących awansów. Rafał Majka na ostatnim etapie w Katalonii był czwarty, a w klasyfikacji generalnej zajął jedenastą lokatę. Te miejsca dały mu 56 punktów do rankingu, lecz zawodnik Bora-hansgrohe awansował tylko o jedną pozycję – obecnie zajmuje 55. lokatę. Paweł Poljański i Tomasz Marczyński nie byli zbyt widoczni podczas wyścigu w Hiszpanii i zanotowali kolejne spadki – odpowiednio na 228. i 242. miejsce. Maciej Bodnar i Michał Gołaś również nie zajęli czołowych miejsc na Gent-Wevelgem – „Goły” nadal ma tylko jeden punkt na swoim koncie, a „Bodiego” nie ma jeszcze w rankingu UCI.

W klasyfikacji drużynowej nadal prowadzi Quick Step Floors, jednak przewaga belgijskiej drużyny do BMC Racing Team zmalała do 468 punktów. Na trzecie miejsce awansowała Orica-Scott, dzięki wspaniałej postawie Jensa Keukeleire w Wevelgem. Na czwartą pozycję spadł Team Sky, a piąty obecnie jest Movistar Team – to zasługa wygranej Alejandro Valverde w Katalonii. Hiszpańska drużyna zepchnęła „polski” zespół Bora-hansgrohe na szóstą lokatę. Lotto Soudal Tomasza Marczyńskiego jest jedenaste – lokata belgijskiej drużyny nie uległa zmianie.

W tym tygodniu głównym wydarzeniem jest oczywiście Wyścig Dookoła Flandrii, który odbędzie się w niedzielę. Na liście startowej są awizowani Maciej Bodnar i Łukasz Wiśniowski Bodnar znowu będzie prawdopodobnie pełnić funkcje pomocnicze dla Petera Sagana. Większe szanse na pokazanie się ma „Wiśnia”, który przy odpowiednim układzie wyścigu może znaleźć się w czołowej grupie i powalczyć o dobry wynik.

UCI WorldTour Ranking 2017 (stan na dzień 26 marca)

Poz. Poprz. poz. Kolarz Kod UCI Drużyna Punkty
1 1 VAN AVERMAET Greg 10004451371 BMC RACING TEAM (BMC) 1498
2 2 SAGAN Peter 10005460373 BORA – HANSGROHE (BOH) 1215
3 13 CONTADOR VELASCO Alberto 10002514203 TREK – SEGAFREDO (TFS) 823
4 3 KWIATKOWSKI Michał 10005852821 TEAM SKY (SKY) 820
5 4 PORTE Richie 10005760164 BMC RACING TEAM (BMC) 812
6 5 ALAPHILIPPE Julian 10007155752 QUICK – STEP FLOORS (QST) 785
7 6 GILBERT Philippe 10002416694 QUICK – STEP FLOORS (QST) 670
8 7 DENIS Rohan 10005889193 BMC RACING TEAM (BMC) 660
9 8 QUINTANA Nairo 10006738854 MOVISTAR TEAM (MOV) 620
10 9 HENAO MONTOYA Sergio Luis 10005691658 TEAM SKY (SKY) 607
11 VALVERDE BELMONTE Alejandro 10001457509 MOVISTAR TEAM (MOV) 587
12 10 DUMOULIN Tom 10007389259 TEAM SUNWEB (SUN) 541
13 12 NAESEN Oliver 10009365433 AG2R LA MONDIALE (ALM) 520
14 11 DURBRIDGE Luke 10006291240 ORICA – SCOTT (ORS) 517
15 21 MARTIN Daniel 10003224828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 495
16 78 KEUKELEIRE Jens 10006919215 ORICA – SCOTT (ORS) 473
17 41 DEGENKOLB John 10005379339 TREK – SEGAFREDO (TFS) 450
18 14 ZAKARIN Ilnur 10005501496 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 440
19 15 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 10007587303 ORICA – SCOTT (ORS) 422
20 16 PINOT Thibaut 10006473722 FDJ (FDJ) 412
21 17 HAAS Nathan 10005768248 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 400
22 18 EWAN Caleb 10007809490 ORICA – SCOTT (ORS) 390
23 30 GAVIRIA RENDON Fernando 10008656828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 389
24 19 MCCARTHY Jay 10006874553 BORA – HANSGROHE (BOH) 385
25 20 FARIA DA COSTA Rui Alberto 10003259685 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 376
26 25 THOMAS Geraint 10003253221 TEAM SKY (SKY) 331
27 22 KRISTOFF Alexander 10003269183 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 326
28 23 DEMARE Arnaud 10006467052 FDJ (FDJ) 325
29 26 LAMPAERT Yves 10008622876 QUICK – STEP FLOORS (QST) 320
30 24 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 10003357901 MOVISTAR TEAM (MOV) 320
31 102 TERPSTRA Niki 10002836626 QUICK – STEP FLOORS (QST) 317
32 110 SOLER GIMENEZ Marc 10008922364 MOVISTAR TEAM (MOV) 301
33 27 ARNDT Nikias 10006479782 TEAM SUNWEB (SUN) 300
34 28 ULISSI Diego 10005467952 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 295
35 31 FELLINE Fabio 10005982456 TREK – SEGAFREDO (TFS) 294
36 39 COLBRELLI Sonny 10006468062 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 292
37 29 ROGLIC Primož 10008888921 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 290
38 63 BOONEN Tom 10001397891 QUICK – STEP FLOORS (QST) 279
39 32 MOLLEMA Bauke 10005513119 TREK – SEGAFREDO (TFS) 275
40 33 GERRANS Simon 10002578160 ORICA – SCOTT (ORS) 270
41 34 ROWE Luke 10005996200 TEAM SKY (SKY) 263
42 35 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 10009037552 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 260
43 36 LUTSENKO Alexey 10006877886 ASTANA PRO TEAM (AST) 249
44 37 WELLENS Tim 10006453110 LOTTO SOUDAL (LTS) 245
45 38 VANMARCKE Sep 10005391261 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 243
46 219 YATES Adam 10007059055 ORICA – SCOTT (ORS) 238
47 40 ŠTYBAR Zdenek 10002782264 QUICK – STEP FLOORS (QST) 235
48 132 VAN GARDEREN Tejay 10004507753 BMC RACING TEAM (BMC) 232
49 42 GESINK Robert 10003038003 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 231
50 43 VALLS FERRI Rafael 10004632237 LOTTO SOUDAL (LTS) 212
51 71 MATTHEWS Michael 10006291947 TEAM SUNWEB (SUN) 207
52 44 BENOOT Tiesj 10007750280 LOTTO SOUDAL (LTS) 202
53 45 PÖSTLBERGER Lukas 10007062388 BORA – HANSGROHE (BOH) 200
54 46 POZZOVIVO Domenico 10002692540 AG2R LA MONDIALE (ALM) 195
55 56 MAJKA Rafał 10005380450 BORA – HANSGROHE (BOH) 191
56 47 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 10006883243 ASTANA PRO TEAM (AST) 177
57 68 BENNETT George 10006444521 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 175
58 48 YATES Simon 10007058954 ORICA – SCOTT (ORS) 160
59 49 VAN BAARLE Dylan 10006884455 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 155
60 50 GATTO Oscar 10004693568 ASTANA PRO TEAM (AST) 152
61 51 CASTROVIEJO Jonathan 10004617180 MOVISTAR TEAM (MOV) 151
62 DEBUSSCHERE Jens 10004819466 LOTTO SOUDAL (LTS) 150
63 52 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 10042236612 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 150
64 53 GALLOPIN Tony 10004433789 LOTTO SOUDAL (LTS) 145
65 54 GROENEWEGEN Dylan 10007293269 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 142
66 55 VAKOC Petr 10007522534 QUICK – STEP FLOORS (QST) 139
67 182 KRUIJSWIJK Steven 10004443994 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 132
68 57 URAN URAN Rigoberto 10004641836 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 125
69 58 BARGUIL Warren 10007856677 TEAM SUNWEB (SUN) 125
70 59 VIVIANI Elia 10005502914 TEAM SKY (SKY) 125
71 64 STUYVEN Jasper 10006823528 TREK – SEGAFREDO (TFS) 113
72 65 JUUL JENSEN Christopher 10005840188 ORICA – SCOTT (ORS) 112
73 186 VERONA Carlos 10007512026 ORICA – SCOTT (ORS) 112
74 61 TRENTIN Matteo 10004774202 QUICK – STEP FLOORS (QST) 112
75 60 CARUSO Damiano 10004564337 BMC RACING TEAM (BMC) 108
76 151 MODOLO Sacha 10004613948 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 106
77 62 NIELSEN Magnus Cort 10007381781 ORICA – SCOTT (ORS) 106
78 76 BENNETT Sam 10006599519 BORA – HANSGROHE (BOH) 105
79 113 BARDET Romain 10006491708 AG2R LA MONDIALE (ALM) 103
80 66 KELDERMAN Wilco 10006473015 TEAM SUNWEB (SUN) 102
81 118 IMPEY Daryl 10002916448 ORICA – SCOTT (ORS) 101
82 67 BRAMBILLA Gianluca 10005818162 QUICK – STEP FLOORS (QST) 97
83 69 SANCHEZ Luis León 10002444784 ASTANA PRO TEAM (AST) 95
84 72 BETTIOL Alberto 10008663090 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 91
85 83 THWAITES Scott 10005617492 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 89
86 88 FUGLSANG Jakob 10003401246 ASTANA PRO TEAM (AST) 88
87 89 VAN EMDEN Jos 10004519978 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 88
88 70 GREIPEL André 10002214311 LOTTO SOUDAL (LTS) 84
89 91 PANTANO GOMEZ Jarlinson 10004641937 TREK – SEGAFREDO (TFS) 83
90 253 CIMOLAI Davide 10028417041 FDJ (FDJ) 83
91 73 ARU Fabio 10006271234 ASTANA PRO TEAM (AST) 80
92 82 BOASSON HAGEN Edvald 10003267567 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 80
93 74 DE LA CRUZ MELGAREJO David 10007175859 QUICK – STEP FLOORS (QST) 80
94 84 DOCKER Mitch 10003032848 ORICA – SCOTT (ORS) 75
95 75 BRESCHEL Matti 10002670514 ASTANA PRO TEAM (AST) 75
96 77 ŠPILAK Simon 10003036989 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 73
97 79 CAVENDISH Mark 10003292324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 73
98 80 KONRAD Patrick 10007167775 BORA – HANSGROHE (BOH) 70
99 81 HERRADA LOPEZ Jesus 10005977305 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
100 85 GONÇALVES José 10006919316 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 65
101 86 VISCONTI Giovanni 10003105600 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 65
102 87 TEUNISSEN Mike 10006631548 TEAM SUNWEB (SUN) 60
103 105 BENNATI Daniele 10001481555 MOVISTAR TEAM (MOV) 60
104 95 TANKINK Bram 10002300702 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 58
105 90 MARTENS Paul 10002839151 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 55
106 98 WOODS Michael 10008648037 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 53
107 146 ANDERSEN Søren Kragh 10007915685 TEAM SUNWEB (SUN) 52
108 145 THEUNS Edward 10007079970 TREK – SEGAFREDO (TFS) 52
109 92 MORENO Daniel 10003088826 MOVISTAR TEAM (MOV) 50
110 125 MEZGEC Luka 10005560710 ORICA – SCOTT (ORS) 50
111 93 LANGEVELD Sebastian 10002833794 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 49
112 FORMOLO Davide 10007518591 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 48
113 94 KÜNG Stefan 10007499494 BMC RACING TEAM (BMC) 48
114 96 DRUCKER Jean-Pierre 10002986065 BMC RACING TEAM (BMC) 46
115 97 SLAGTER Tom-Jelte 10007170001 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 45
116 99 NIBALI Vincenzo 10002837838 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 45
117 136 MARCATO Marco 10003383159 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 45
118 100 JUNGELS Bob 10006679543 QUICK – STEP FLOORS (QST) 44
119 101 REICHENBACH Sébastien 10006917494 FDJ (FDJ) 44
120 109 CINK Ondrej 10006456342 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 44
121 249 FROOME Chris 10004393676 TEAM SKY (SKY) 44
122 103 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey 10003473994 MOVISTAR TEAM (MOV) 43
123 121 OSS Daniel 10003263022 BMC RACING TEAM (BMC) 42
124 104 BAKELANTS Jan 10003038104 AG2R LA MONDIALE (ALM) 42
125 ATAPUMA HURTADO JHON DARWIN 10006916080 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
126 SAGAN Juraj 10004572724 BORA – HANSGROHE (BOH) 40
127 106 OOMEN Sam 10008688352 TEAM SUNWEB (SUN) 40
128 123 ROELANDTS Jurgen 10002833996 LOTTO SOUDAL (LTS) 40
129 107 FRANK Mathias 10003261709 AG2R LA MONDIALE (ALM) 40
130 108 SWIFT Ben 10004563327 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
131 156 VLIEGEN Loïc 10007526271 BMC RACING TEAM (BMC) 40
132 111 KITTEL Marcel 10004502400 QUICK – STEP FLOORS (QST) 40
133 147 GAUTIER CYRIL 10003225030 AG2R LA MONDIALE (ALM) 38
134 112 JAUREGUI Quentin 10007584067 AG2R LA MONDIALE (ALM) 36
135 114 BYSTRØM Sven erik 10006875563 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
136 115 SCARPONI Michele 10001426284 ASTANA PRO TEAM (AST) 35
137 116 MOSCON Gianni 10009575395 TEAM SKY (SKY) 35
138 117 ROCHE NICHOLAS 10002724872 BMC RACING TEAM (BMC) 35
139 119 VAN POPPEL Danny 10006914969 TEAM SKY (SKY) 35
140 210 GRMAY Tsgabu Gebremaryam 10007807672 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 34
141 181 SÜTTERLIN Jasha 10006655901 MOVISTAR TEAM (MOV) 33
142 120 PLANCKAERT Baptiste 10004443792 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 32
143 122 DEVENYNS Dries 10002728411 QUICK – STEP FLOORS (QST) 32
144 141 MEINTJES Louis 10007524251 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 31
145 124 LAENGEN Vegard Stake 10006535356 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 30
146 126 MOLARD Rudy 10007753415 FDJ (FDJ) 30
147 127 GUERREIRO Rúben 10008674612 TREK – SEGAFREDO (TFS) 30
148 128 EIKING Odd Christian 10008671073 FDJ (FDJ) 30
149 129 HERRADA LOPEZ Jose 10004857458 MOVISTAR TEAM (MOV) 30
150 238 TEN DAM Laurens 10002420132 TEAM SUNWEB (SUN) 29
151 130 DE VREESE Laurens 10004766320 ASTANA PRO TEAM (AST) 29
152 131 KONOVALOVAS Ignatas 10002921805 FDJ (FDJ) 29
153 133 BURGHARDT Marcus 10002416492 BORA – HANSGROHE (BOH) 27
154 157 NIEVE ITURRALDE Mikel 10005413085 TEAM SKY (SKY) 27
155 162 GRIVKO ANDREY 10002698604 ASTANA PRO TEAM (AST) 27
156 134 BATTAGLIN Enrico 10005467447 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 27
157 135 STETINA Peter 10004599602 TREK – SEGAFREDO (TFS) 26
158 168 BONIFAZIO NICCOLO’ 10007500710 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 26
159 137 HAYMAN Mathew 10001297457 ORICA – SCOTT (ORS) 25
160 138 DE BUYST Jasper 10007357331 LOTTO SOUDAL (LTS) 25
161 139 PELLIZOTTI Franco 10001354748 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 25
162 HANSEN Jesper 10006828174 ASTANA PRO TEAM (AST) 24
163 CARTHY Hugh 10008635105 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 24
164 140 WALLAYS Jelle 10005865753 LOTTO SOUDAL (LTS) 24
165 VICHOT Arthur 10006400465 FDJ (FDJ) 24
166 142 HOLLENSTEIN Reto 10006060056 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 23
167 180 DE KORT Koen 10002208853 TREK – SEGAFREDO (TFS) 23
168 228 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 10006587694 MOVISTAR TEAM (MOV) 22
169 266 STANNARD Ian 10003267769 TEAM SKY (SKY) 22
170 143 KANGERT Tanel 10003205630 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
171 144 BAUER Jack 10004439449 QUICK – STEP FLOORS (QST) 22
172 148 KOCHETKOV Pavel 10003223414 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 22
173 149 BEVIN Patrick 10006480388 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 22
174 150 ROUX Anthony 10003223919 FDJ (FDJ) 22
175 152 SINKELDAM Ramon 10004798248 TEAM SUNWEB (SUN) 21
176 153 ROOSEN Timo 10008854464 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
177 155 CANTY Brendan 10009642689 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
178 154 KORSÆTH Truls 10007887696 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
179 158 VAN HOECKE Gijs 10006484533 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
180 159 MAS NICOLAU Enric 10010980380 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
181 243 SANCHEZ GONZALEZ Samuel 10002286049 BMC RACING TEAM (BMC) 20
182 160 LAMMERTINK Maurits 10007061782 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 20
183 161 DE LA PARTE GONZALEZ Victor 10007452816 MOVISTAR TEAM (MOV) 20
184 188 BOOKWALTER Brent 10003299293 BMC RACING TEAM (BMC) 19
185 221 VERMOTE Julien 10005351653 QUICK – STEP FLOORS (QST) 19
186 265 CHERNETSKI Sergei 10006658426 ASTANA PRO TEAM (AST) 18
187 199 O’CONNOR Ben 10009780513 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 18
188 216 LATOUR Pierre Roger 10008681278 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
189 198 SBARAGLI Kristian 10006467961 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 18
190 224 HOULE Hugo 10006000240 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
191 276 CATALDO Dario 10003092765 ASTANA PRO TEAM (AST) 17
192 ROJAS Jose 10002910990 MOVISTAR TEAM (MOV) 17
193 163 MONFORT Maxime 10002670817 LOTTO SOUDAL (LTS) 17
194 164 MARTIN Tony 10002858652 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 16
195 165 BOZIC Borut 10001464781 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 16
196 DE PLUS Laurens 10010087778 QUICK – STEP FLOORS (QST) 16
197 166 LE GAC Olivier 10007516672 FDJ (FDJ) 16
198 167 VERMEULEN Alexey 10008700274 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 16
199 169 HAMILTON Chris 10008813745 TEAM SUNWEB (SUN) 15
200 247 MAES Nikolas 10003038306 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
201 170 PREIDLER Georg 10006473520 TEAM SUNWEB (SUN) 15
202 171 WYSS Danilo 10002909980 BMC RACING TEAM (BMC) 15
203 172 MONTAGUTI Matteo 10002844710 AG2R LA MONDIALE (ALM) 15
204 173 ARMEE Sander 10005708533 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
205 174 BRAJKOVIC Janez 10002731845 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 15
206 175 HEPBURN Michael 10006291442 ORICA – SCOTT (ORS) 15
207 HERMANS Ben 10003085994 BMC RACING TEAM (BMC) 15
208 176 WYNANTS Maarten 10004313147 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 14
209 177 BAGDONAS Gediminas 10003097516 AG2R LA MONDIALE (ALM) 14
210 220 PIBERNIK Luka 10007513541 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 14
211 256 DILLIER Silvan 10005865248 BMC RACING TEAM (BMC) 14
212 178 MÜHLBERGER Gregor 10007631557 BORA – HANSGROHE (BOH) 13
213 197 LANDA MEANA Mikel 10006836763 TEAM SKY (SKY) 13
214 179 KEISSE Iljo 10002264023 QUICK – STEP FLOORS (QST) 13
215 230 DOMONT Axel 10007723103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 13
216 204 ROSA Diego 10005894752 TEAM SKY (SKY) 13
217 183 KREUZIGER Roman 10003205327 ORICA – SCOTT (ORS) 12
218 184 SCHÄR Michael 10003078823 BMC RACING TEAM (BMC) 12
219 185 DE TIER Floris 10007096138 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
220 187 HAIG Jack 10007834247 ORICA – SCOTT (ORS) 12
221 189 KOREN Kristijan 10003261103 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 12
222 190 ELISSONDE Kenny 10007559213 TEAM SKY (SKY) 12
223 191 SHAW James 10011237634 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
224 192 VERVAEKE Louis 10007970249 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
225 202 ZUBELDIA AGIRRE Haimar 10001130335 TREK – SEGAFREDO (TFS) 12
226 193 MORABITO Steve 10002695267 FDJ (FDJ) 12
227 194 LUDVIGSSON Tobias 10006477762 FDJ (FDJ) 12
228 195 POLJAŃSKI Paweł 10005866662 BORA – HANSGROHE (BOH) 11
229 196 BAK Lars Ytting 10001456293 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
230 200 PUCCIO Salvatore 10005587887 TEAM SKY (SKY) 10
231 229 VAN ASBROECK Tom 10007914170 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
232 201 BÁRTA Jan 10003245945 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
233 203 CUMMINGS Stephen 10002302722 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
234 205 DIDIER Laurent 10002720226 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
235 206 MACHADO Tiago 10003247359 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
236 207 DE GENDT Thomas 10004816739 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
237 208 CHEREL Mikael 10003078722 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
238 209 ZEITS Andrey 10004703672 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
239 211 DOWSETT Alex 10004881508 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
240 212 HENAO GOMEZ SEBASTIAN 10007996824 TEAM SKY (SKY) 10
241 213 ALBASINI Michael 10001449425 ORICA – SCOTT (ORS) 10
242 214 MARCZYŃSKI Tomasz 10003245339 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
243 215 GESCHKE Simon 10003204418 TEAM SUNWEB (SUN) 10
244 217 VAN DER SANDE Tosh 10005966288 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
245 218 KUMP Marko 10004611726 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
246 222 GASTAUER Ben 10003272015 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
247 GAUDU David 10011235109 FDJ (FDJ) 8
248 223 BARBERO CUESTA Carlos 10007992174 MOVISTAR TEAM (MOV) 8
249 240 KENNAUGH Peter 10004880191 TEAM SKY (SKY) 8
250 VUILLERMOZ Alexis 10004638196 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
251 CLEMENT Stef 10002508543 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 8
252 KÄMNA Lennard 10009774146 TEAM SUNWEB (SUN) 8
253 225 QUINZIATO Manuel 10001409009 BMC RACING TEAM (BMC) 8
254 226 POLITT Nils 10008722607 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 7
255 236 SERRY Pieter 10007158580 QUICK – STEP FLOORS (QST) 7
256 227 LADAGNOUS Matthieu 10003021128 FDJ (FDJ) 7
257 DE MARCHI Alessandro 10003094280 BMC RACING TEAM (BMC) 7
258 ROSSKOPF Joseph 10006002967 BMC RACING TEAM (BMC) 7
258 FRANKINY Kilian 10008672790 BMC RACING TEAM (BMC) 7
260 251 ERVITI Imanol 10003200879 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
261 260 KIRYIENKA Vasil 10002071841 TEAM SKY (SKY) 6
262 231 TIRALONGO Paolo 10001545314 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
263 232 GOUGEARD Alexis 10007743109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
264 233 GEOGHEGAN HART Tao 10008673501 TEAM SKY (SKY) 5
265 234 MOSER Moreno 10005964167 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
266 235 SENNI Manuel 10007260331 BMC RACING TEAM (BMC) 5
267 237 CHEVRIER Clement 10007516874 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
268 239 BARBIER Rudy 10008199312 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
269 241 BUCHMANN Emanuel 10007988235 BORA – HANSGROHE (BOH) 5
270 242 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 10008855171 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 5
271 245 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 10002926855 BMC RACING TEAM (BMC) 5
272 244 TEUNS Dylan 10007524756 BMC RACING TEAM (BMC) 5
273 246 KIŠERLOVSKI Robert 10003257160 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
274 248 LOSADA ALGUACIL Alberto 10004523315 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
275 250 TAARAMÄE Rein 10003214522 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
276 252 GASPAROTTO Enrico 10002350414 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 5
277 254 PETILLI Simone 10008906301 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 5
278 BERHANE Natnael 10007240325 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 4
279 255 WIŚNIOWSKI Łukasz 10006824235 TEAM SKY (SKY) 4
280 SIEBERG Marcel 10002427913 LOTTO SOUDAL (LTS) 3
281 257 MOINARD AMAEL 10003002839 BMC RACING TEAM (BMC) 3
282 WAGNER Robert Thomas 10003062857 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 3
283 258 MOHORIC Matej 10008686332 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 3
284 259 PAUWELS Serge 10003025875 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 3
285 DUVAL Julien 10005969524 AG2R LA MONDIALE (ALM) 3
286 DEIGNAN Philip 10002519859 TEAM SKY (SKY) 3
287 261 PETERS Nans 10008883362 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
288 262 HOWSON Damien 10006720161 ORICA – SCOTT (ORS) 2
289 263 SIUTSOU Kanstantsin 10003242814 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
290 264 VANDENBERGH Stijn 10003216340 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
291 SKJOESTAD LUNKE Sindre 10008726546 TEAM SUNWEB (SUN) 2
292 267 GARCIA CORTINA Ivan 10008658545 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
293 268 SCULLY Tom 10005968615 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 2
294 269 BONNET William 10002261700 FDJ (FDJ) 2
295 270 ROY Jérémy 10002670413 FDJ (FDJ) 2
296 271 PFINGSTEN Christoph 10003236043 BORA – HANSGROHE (BOH) 1
297 272 BERARD Julien 10003390839 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
298 273 CLARKE Simon 10003032949 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 1
299 274 KLUGE Roger 10003301620 ORICA – SCOTT (ORS) 1
300 275 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio 10009165672 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
301 277 GOŁAŚ Michał 10002630401 TEAM SKY (SKY) 1
302 278 AGNOLI Valerio 10002910586 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1
303 OLIVEIRA Nelson 10005457646 MOVISTAR TEAM (MOV) 1

 

UCI WorldTour Team Ranking 2017 (stan na dzień 26 marca)

Poz. Poprz. poz. Drużyna Kraj Punkty
1 1 QUICK – STEP FLOORS (QST) BEL 4131
2 2 BMC RACING TEAM (BMC) USA 3663
3 4 ORICA – SCOTT (ORS) AUS 3103
4 3 TEAM SKY (SKY) GBR 2394
5 7 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 2350
6 5 BORA – HANSGROHE (BOH) GER 2273
7 6 TREK – SEGAFREDO (TFS) USA 2191
8 9 TEAM SUNWEB (SUN) GER 1527
9 8 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) SUI 1344
10 11 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) NED 1291
11 10 LOTTO SOUDAL (LTS) BEL 1241
12 12 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 1128
13 13 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 1101
14 14 FDJ (FDJ) FRA 1058
15 15 UAE TEAM EMIRATES (UAD) UAE 981
16 16 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) USA 900
17 18 BAHRAIN – MERIDA (TBM) BRN 736
18 17 TEAM DIMENSION DATA (DDD) RSA 700