Fot. Cannondale-Drapac

Łotysz był najszybszy w Sogliano Sul Rubicone po szybkich zjazdach, na których oderwał się od rywali i samotnie przekroczył linię mety. Kolarz Cannondale-Drapac został też nowym liderem klasyfikacji generalnej.

W drugim dniu Settimana Internazionale Coppi e Bartali na kolarzy czekał najtrudniejszy etap. Kolarze startowali w Riccione, aby po 130 kilometrach finiszować w Sogliano sul Rubicone. Po drodze czekało na nich pięć górskich premii.

Po 15. kilometrach ścigania zawiązała się ucieczka w składzie: Massimo Rosa (reprezentacja Włoch), Julen Amezqueta (Wilier- Selle Italia), Giacomo Berlato (Nippo- Fantini), Jon Irizari (Caja Rural – RGA), Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept), Michele Scartezzini (MGKvis – Olmo) i Didier Santosque (Bicicletas Strongman). Akcja większości skończyła się jednak w okolicach trzeciej premii górskiej.

Na podjazdach samotnie na czele został tylko Brice Feillu, ale jego przewaga powoli malała. Francuz uznał wyższość goniącej grupy około 30km przed metą. Peleton zdążył już jednak zmaleć do około 50 kolarzy. Na szczycie przedostatniej premii pod Monte Tiffi do przodu wyrwał Danilo Celano (Amore&Vita-SMP), ale szybko został złapany.

Na zjazdach próbę podjęli z kolei David Lopez (Team Sky) i Mattia Cattaneo (Androni-Sidermec). Hiszpan nieco osłabł na podjeździe i wrócił do peletonu, a Włoch samotnie starał się umknąć przed rywalami, ale też został “wchłonięty” 15km przed finiszem.

Wtedy też kolejny atak podjęli Jaime Roson (Caja Rural), Egan Bernal i Rodolfo Torres (obaj Androni-Sidermec). Zaraz przed szczytem dołączyli do nich Danilo Celano (Amore&Vita-SMP) i Kirył Pozdnjakow (Synergy Baku). 10 sekund za nimi jechała grupa Toms Skujins (Cannondale-Drapac), Matteo Busato (Wilier-Triestina), Arnold Jeannesson i Eduardo Sepulveda (Fortuneo-Vital Concept). Na zjazdach dziewiątka się zjechała, a na mecie najszybszy był Toms Skujins (Cannondale-Drapac), który zdołał odskoczyć od przeciwników. Drugi, ze stratą siedmiu sekund, był Jeannesson, a trzeci Busato.

Łotysz został też nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Wyniki drugiego etapu:

1 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac 3:31:26
2 Arnold Jeannesson (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:07
3 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
4 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
5 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept
6 Egan Bernal (Col) Androni Giocattoli
7 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku Cycling Project
8 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
9 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Sidermec Bottecchia 0:00:14
10 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM 0:00:26
11 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
12 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:00:33
13 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
14 Nicola Gaffurini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:01:12
15 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
16 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
17 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
18 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:15
19 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
20 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman
21 Ian Boswell (USA) Team Sky
22 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini
23 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
24 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
25 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman 0:01:21
26 Jonathan Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman 0:01:27
27 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:01:54
28 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli 0:02:04
29 Michele Gazzara (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:02:35
30 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:02:57
31 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
32 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina 0:02:59
33 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:03:01
34 Davide Orrico (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:03:03
35 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 0:03:04
36 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom Ð Rusvelo 0:03:19
37 Fabio Tomassini (Ita) D’Amico Utensilnord 0:03:31
38 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 0:04:16
39 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
40 Alexander Aranburu (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
41 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
42 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:06:17
43 Paolo Baccio (Ita) Italy
44 Romain Hardy (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:26
45 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo – Vital Concept
46 Nicola Conci (Ita) Italy
47 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
48 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
49 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini 0:06:30
50 Sebastian Schšnberger (Aut) Tirol Cycling Team 0:07:38
51 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 0:07:40
52 James Knox (GBr) Team Wiggins 0:07:49
53 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:08:00
54 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:08:10
55 Alexander Evtushenko (Rus) Lokosphinx 0:08:14
56 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:08:36
57 Eduard Vorganov (Rus) Minsk Cycling Club
58 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
59 Giovanni Carboni (Ita) Italy 0:09:27
60 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
61 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
62 Zahiri Abderrahim (Mar) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
63 Daniel Savini (Ita) Italy
64 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
65 Paolo Toto (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
66 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
67 Steven Calderon Porras (Col) Bicicletas Strongman
68 Artem Nych (Rus) Gazprom Ð Rusvelo
69 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
70 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
71 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
72 Jonathan Stil Millan Ayala (Col) Bicicletas Strongman
73 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Strongman
74 David Lopez (Spa) Team Sky 0:09:37
75 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
76 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept
77 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:12:15
78 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
79 Federico Canuti (Ita) D’Amico Utensilnord
80 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept
81 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:16:22
82 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
83 Scott Davies (GBr) Team Wiggins
84 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
85 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
86 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
87 Ivan Rovny (Rus) Gazprom Ð Rusvelo
88 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom Ð Rusvelo
89 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
90 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
91 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 0:17:32
92 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:17:33
93 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini 0:17:35
94 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club
95 Elia Viviani (Ita) Team Sky
96 Michele Scartezzini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
97 Elgun Alizada (Aze) Synergy Baku Cycling Project
98 Niccolo’ Salvietti (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
99 Simone Bernardini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
100 Sebastian Caro Monroy (Col) D’Amico Utensilnord
101 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
102 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx
103 Matthias Krizek (Aut) Tirol Cycling Team
104 Andrea Ruscetta (Ita) GM Europa Ovini
105 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
106 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
107 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
108 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
109 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:17:46
110 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:17:48
111 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
112 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
113 Didier Alexander Sastoque Pulido (Col) Bicicletas Strongman
114 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team
115 Jon Irisarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
116 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
117 Massimo Rosa (Ita) Italy
118 Sergio Vega Merodio (Spa) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
119 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
120 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:17:53
121 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
122 Ettore Carlini (Ita) D’Amico Utensilnord 0:17:55
123 Nicola Genovese (Ita) D’Amico Utensilnord 0:23:06
124 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
125 Nicolas Samparisi (Ita) D’Amico Utensilnord
126 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli
127 Mattia Viel (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
128 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team
129 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
130 Mihail Mihaylov (Bul) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
131 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team
132 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team
133 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team
134 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team
135 Patrick Gamper (Aut) Tirol Cycling Team
136 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
137 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
138 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
139 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club
140 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx
141 Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team
142 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli
143 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
144 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
145 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club
146 Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
147 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
148 Mamyr Stash (Rus) Lokosphinx
149 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins
150 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
151 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
152 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
153 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins
154 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
155 Michael O’Loughlin (Irl) Team Wiggins
156 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) Bicicletas Strongman
157 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
158 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
159 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
160 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
161 Oliver Wood (GBr) Team Wiggins
162 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
163 Yovcho Yovchev (Bul) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
164 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
165 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
166 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:23:55
167 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina 0:24:02
168 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club 0:27:59
169 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
170 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 0:28:01
171 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
172 Alessio Brugna (Ita) Italy
173 Dylan Kerfoot-Robson (GBr) Team Wiggins
174 Angelo Raffaele (Ita) D’Amico Utensilnord
175 Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini
176 Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club
177 Marco Molteni (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
178 Vasyl Malynivskyi (Ukr) Kolss Cycling Team
179 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom Ð Rusvelo
180 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini
181 Aleh Ahiyevich (Blr) Minsk Cycling Club
182 Oleksandr Golovash (Ukr) Minsk Cycling Club
183 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:28:05
184 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
185 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:30:41
186 Leonardo Fedrigo (Ita) Team Wiggins 0:31:27
DNF Anton Vorobyev (Rus) Gazprom Ð Rusvelo
DNF Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini
DNF Angelo Vitiello (Ita) D’Amico Utensilnord
DNF Ismail Iliasov (Aze) Synergy Baku Cycling Project

Klasyfikacja generalna: 

1 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac 5:55:23
2 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:16
3 Egan Bernal (Col) Androni Giocattoli 0:00:17
4 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Sidermec Bottecchia 0:00:24
5 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:37
6 Arnold Jeannesson (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:52
7 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:55
8 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM 0:01:03
9 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:01:10
10 Ian Boswell (USA) Team Sky
11 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:21
12 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:01:23
13 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku Cycling Project
14 Nicola Gaffurini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:01:33
15 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:01:34
16 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:39
17 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:44
18 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:01:49
19 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:01:52
20 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 0:02:00
21 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:02:05
22 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:02:09
23 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli 0:02:14
24 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman 0:02:17
25 Michele Gazzara (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:02:56
26 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina 0:03:56
27 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini 0:04:02
28 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom Ð Rusvelo 0:04:04
29 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:04:18
30 Fabio Tomassini (Ita) D’Amico Utensilnord 0:04:40
31 Davide Orrico (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:04:55
32 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:04
33 Alexander Aranburu (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
34 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:16
35 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 0:05:19
36 Jonathan Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman 0:05:27
37 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:06:21
38 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman 0:06:23
39 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini 0:06:51
40 Paolo Baccio (Ita) Italy 0:06:54
41 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:06:55
42 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:07:04
43 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:07:17
44 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:07:20
45 Nicola Conci (Ita) Italy 0:07:22
46 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 0:08:02
47 Sebastian Schšnberger (Aut) Tirol Cycling Team 0:08:22
48 Alexander Evtushenko (Rus) Lokosphinx 0:08:36
49 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:08:58
50 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:09:01
51 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:09:17
52 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:09:20
53 James Knox (GBr) Team Wiggins 0:09:21
54 Eduard Vorganov (Rus) Minsk Cycling Club 0:09:22
55 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:09:35
56 Paolo Toto (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:09:48
57 Giovanni Carboni (Ita) Italy 0:10:06
58 Daniel Savini (Ita) Italy 0:10:23
59 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 0:10:24
60 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:10:29
61 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:10:35
62 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:10:37
63 Romain Hardy (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:10:40
64 Artem Nych (Rus) Gazprom Ð Rusvelo 0:10:54
65 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 0:10:37
66 Steven Calderon Porras (Col) Bicicletas Strongman 0:11:32
67 Jonathan Stil Millan Ayala (Col) Bicicletas Strongman
68 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:11:39
69 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini 0:12:09
70 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:12:23
71 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Strongman 0:12:25
72 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:12:56
73 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:13:12
74 Zahiri Abderrahim (Mar) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:13:31
75 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:13:54
76 Federico Canuti (Ita) D’Amico Utensilnord 0:14:42
77 David Lopez (Spa) Team Sky 0:15:01
78 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:15:03
79 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 0:15:05
80 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:16:10
81 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:16:15
82 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice 0:16:38
83 Scott Davies (GBr) Team Wiggins 0:16:47
84 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:16:51
85 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:17:28
86 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:17:32
87 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:17:37
88 Ivan Rovny (Rus) Gazprom Ð Rusvelo 0:17:49
89 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:17:57
90 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 0:18:04
91 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 0:18:11
92 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 0:18:23
93 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:18:52
94 Jon Irisarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:19:01
95 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:19:08
96 Ettore Carlini (Ita) D’Amico Utensilnord 0:19:40
97 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:20:09
98 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:20:35
99 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 0:20:37
100 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:20:38
101 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:20:49
102 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:21:12
103 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:21:22
104 Matthias Krizek (Aut) Tirol Cycling Team 0:21:23
105 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom Ð Rusvelo 0:21:41
106 Massimo Rosa (Ita) Italy 0:21:50
107 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data 0:22:00
108 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:22:02
109 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini 0:23:04
110 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini 0:23:14
111 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:23:16
112 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:23:22
113 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:23:23
114 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:23:35
115 Sebastian Caro Monroy (Col) D’Amico Utensilnord 0:23:42
116 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:23:48
117 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 0:23:49
118 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:23:58
119 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini 0:24:02
120 Andrea Ruscetta (Ita) GM Europa Ovini
121 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team 0:24:05
122 Nicolas Samparisi (Ita) D’Amico Utensilnord 0:24:10
123 Nicola Genovese (Ita) D’Amico Utensilnord 0:24:15
124 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club
125 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team 0:24:19
126 Elgun Alizada (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:24:33
127 Michele Scartezzini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:24:41
128 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 0:24:49
129 Niccolo’ Salvietti (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:24:54
130 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:24:55
131 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:24:57
132 Sergio Vega Merodio (Spa) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:25:24
133 Simone Bernardini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:25:55
134 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) Bicicletas Strongman 0:25:59
135 Didier Alexander Sastoque Pulido (Col) Bicicletas Strongman 0:26:06
136 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli 0:26:28
137 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins 0:26:49
138 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:27:07
139 Patrick Gamper (Aut) Tirol Cycling Team 0:27:08
140 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:27:13
141 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA 0:27:19
142 Mattia Viel (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:28:26
143 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club
144 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:28:41
145 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team 0:28:46
146 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team 0:28:53
147 Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team
148 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli 0:29:23
149 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:29:27
150 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 0:29:44
151 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:29:50
152 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:29:55
153 Michael O’Loughlin (Irl) Team Wiggins 0:29:59
154 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:30:03
155 Mihail Mihaylov (Bul) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:30:04
156 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:30:21
157 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
158 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:30:33
159 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:30:40
160 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins 0:30:45
161 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team 0:30:47
162 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:30:51
163 Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:31:04
164 Oliver Wood (GBr) Team Wiggins 0:31:27
165 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina 0:31:32
166 Yovcho Yovchev (Bul) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:31:41
167 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:31:58
168 Mamyr Stash (Rus) Lokosphinx 0:32:06
169 Dylan Kerfoot-Robson (GBr) Team Wiggins 0:32:30
170 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF 0:32:34
171 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:32:40
172 Marco Molteni (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:32:53
173 Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club 0:33:21
174 Oleksandr Golovash (Ukr) Minsk Cycling Club
175 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:33:38
176 Vasyl Malynivskyi (Ukr) Kolss Cycling Team 0:33:41
177 Angelo Raffaele (Ita) D’Amico Utensilnord 0:33:44
178 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom Ð Rusvelo 0:35:14
179 Aleh Ahiyevich (Blr) Minsk Cycling Club 0:35:17
180 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club 0:35:18
181 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:36:16
182 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 0:37:01
183 Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini 0:37:50
184 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:38:21
185 Alessio Brugna (Ita) Italy 0:38:59
186 Leonardo Fedrigo (Ita) Team Wiggins