Fot. BORA hansgrohe

Po wczorajszym Mediolan – Sanremo, władze Międzynarodowej Unii Kolarskiej ponownie zaktualizowały ranking World Tour. W czołówce doszło do sporych roszad.

Najważniejszą zmianą jest kolarz na pozycji lidera. Po dobrych kilku tygodniach rządów, z czuba tabeli spadł Richie Porte (BMC), który ustąpił miejsca Peterowi Saganowi (BORA – hansgrohe). Przed Australijczyka wskoczył także zwycięzca Primavery Michał Kwiatkowski (Sky), który do mistrza świata traci 70 pkt. Czołową piątkę uzupełniają Julien Alaphilippe (Quick-Step Floors), który także zanotował spory awans, a także Rohan Dennis (BMC), który za to spadł z drugiego miejsca.

Bardzo duży awans, bo z 93 miejsca na 22, zanotował Alexander Kristoff (Katusha – Alpecin). Sporo do góry przesunął się także John Degenkolb (Trek – Segafredo), który z 92 pozycji przesunął się na 32.

Jeśli chodzi o Polaków, z 40 na 44 miejsce spadł Rafał Majka (BORA – hasngrohe). Dodatkowo na 171 ze 165 miejsca spadł Paweł Poljański (BORA – hansgrohe), o 8 pozycji w dół, na 190 lokacie znajdziemy obecnie Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal), a 255 jest Michał Gołaś (Sky).

Cały ranking dostępny jest tutaj.