Team HUROM

Nowa polska ekipa kontynentalna wystartuje w trzech imprezach na Bałkanach.

Team Hurom rozpocznie swój pierwszy sezon dwoma wyścigami jednodniowymi i „etapówką” w Chorwacji. 1 marca odbędzie się Trofej Umag, 4 marca Trofej Porec, a 9 marca rozpocznie się czteroodcinkowy Istarsko Proljece. Imprezy mają rangę UCI 1.2 i 2.2.

Trofej Umag poprowadzony jest na 22-kilometrowych okrążeniach. Chociaż trasa zawiera krótki podjazd, to zazwyczaj nie stanowi on większego problemu dla sprinterów i rywalizacja rozstrzyga się finiszem z peletonu. Ostatnie 3km prowadzą w dół, co sprawia, że zwycięzcy rozpędzają się do ogromnych prędkości.

Trofej Porec odbywa się na nieco krótszych rundach, ale pokonywana wspinaczka jest trudniejsza. Z ostatniego szczytu do finiszu czeka około 15km, głównie w dół. Spore szanse będą mieli tutaj uciekinierzy i szybcy kolarze potrafiący pokonać podjazdy w mocnym tempie. W zeszłym sezonie stawka była mocno porwana, ale dwa lata temu finisz rozstrzygnął się w sprincie. Piąty był wtedy Bartłomiej Matysiak, nowy nabytek Team Hurom.

Istarsko Proljece to czterodniowy wyścig etapowy. Rywalizacja co roku jest bardzo ciekawa – odcinki są poprowadzone tak, że zwycięzcom ciężko uzyskać sporą przewagę, by spokojnie bronić koszulki lidera. W zeszłym roku pierwsza pozycja w klasyfikacji generalnej zmieniała właściciela… codziennie. Na początek czeka krótki prolog (około 2km). Kolejne dwa dni to finisze na szczycie, a ostatni etap będzie nieco łatwiejszy.

Wyścigi w Chorwacji to pierwsze starty dla naszego zespołu. Jak zawsze każdy jest głodny ścigania i będziemy chcieli dobrze się zaprezentować jako nowa ekipa. Będzie to świetna okazja, aby drużyna się zgrała

– mówi Konrad Tomasiak.

Team Hurom jest nową grupą dowodzoną przez Marcina Peca i Andrzeja Sypytkowskiego. Ekipa jest zarejestrowana w Międzynarodowej Unii Kolarskiej na poziomie Continental, a kolarze mogą liczyć na zaplecze wysokiej klasy. W ostatnich dniach „Wyciskarki” zakończyły drugie zgrupowanie w hiszpańskim Calpe i 1 marca pojadą na swój pierwszy wyścig. W Chorwacji pojawi się cały, ośmioosobowy skład – Wojciech Franczak, Mikołaj Gutek, Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak, Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy, Konrad Tomasiak i Bartosz Warchoł. Dyrektorzy sportowi zdecydują o dokładnym zestawieniu na każdy wyścig – imprezy kategorii 2 mają ograniczenie 6 zawodników na drużynę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments