fot. team Cofidis

Francuz z ekipy Cofidis, Solutions Credits, Julien Simon wygrał ostatni etap wyścigu Tour Cycliste International du Haut Var-matin. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Arthur Vichot z FDJ.

Drugiego dnia ścigania na południu Francji kolarze mieli do pokonania 206 km. Trasa ze startem i metą w Draguignan prowadziła po bardzo pagórkowatym terenie.

Kilka kilometrów po starcie uformowała się ucieczka, w której znalazła się piątka zawodników. Byli to Franck Bonnamour (Fortuneo Vital Concept), Raffaello Bonusi (Androni Giocattoli-Sidermec), Angel Madrazo Ruiz (Delko Marseille-Provence KTM), Nicolas Baldo (HP BTP-Auber93) oraz Thibault Ferasse (Armee de Terre). Do uciekających próbował jeszcze doskoczyć Marco Bernadinetti (Amore & Vita-SMP). Włoch przejechał kilka kilometrów przed peletonem, ale ostatecznie nie dogonił prowadzącej piątki i na podjeździe pod Cote de Tourtour został doścignięty przez grupę zasadniczą. Ucieczka długo utrzymywała się na czele wyścigu, ale peleton na końcowych kilometrach mocno przyśpieszył i na 27 km przed metą dogonił harcowników.

Na ostatnich kilometrach bardzo mocne tempo peletonu nadawali kolarze francuskiej grupy FDJ. Doprowadziło to do podzielenia się grupy. Na czele wyścigu pozostawało około 60 kolarzy. Z kilometra na kilometr coraz więcej zawodników nie wytrzymywało wysokiego tempa wyścigu.

Na mecie najszybszy był Julien Simon (Cofidis, Solutions Credits). który wyprzedził na ostatnich metrach swojego rodaka – Juliena El Faresa (Delko Marseille Provence KTM). Trzeci był Arthur Vichot (FDJ). Lider zawodów, wczorajszy zwycięzca – Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale) dojechał do mety ze stratą 30 sekund.

Cały wyścig padł łupem Arthura Vichota z grupy FDJ, dla którego było to trzecie zwycięstwo w Tour du Haut Var. Francuz wygrywał tu także w zeszłorocznej edycji oraz w 2013 roku.

Wyniki drugiego etapu:

1 SIMON Julien (FRA) COF les 206 km en 5h22’01” (moy. 38,383 km/h)
2 EL FARES Julien (FRA) DMP à 00”
3 VICHOT Arthur (FRA) FDJ ”
4 FINETTO Mauro (ITA) DMP ”
5 HIVERT Jonathan (FRA) DEN ”
6 HARDY Romain (FRA) FVC ”
7 BOOKWALTER Brent (USA) BMC ”
8 CALMEJANE Lilian (FRA) DEN ”
9 CARUSO Damiano (ITA) BMC ”
10 JEANNESSON Arnold (FRA) FVC ”
11 MOLARD Rudy (FRA) FDJ à 07”
12 DILLIER Silvan (SUI) BMC à 28”
13 PACHER Quentin (FRA) DMP ”
14 BOUET Maxime (FRA) FVC ”
15 DUCULTY Bastien (FRA) ADT ”
16 CATTANEO Mattia (ITA) ANS ”
17 COMBAUD Romain (FRA) DMP ”
18 REBELLIN Davide (ITA) KWC ”
19 EDET Nicolas (FRA) COF ”
20 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
21 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ ”
22 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB ”
23 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM ”
24 ROSSKOPF Joseph (USA) BMC ”
25 PACCHIARDO Davide (ITA) GME ”
26 * LE GAC Olivier (FRA) FDJ ”
27 CHETOUT Loïc (FRA) COF ”
28 ZAMPARELLA Marco (ITA) AMO ”
29 * THALMANN Roland (SUI) TRA ”
30 GAVAZZI Francesco (ITA) ANS ”
31 ISTA Kevyn (BEL) WVA ”
32 LE ROUX Romain (FRA) ADT ”
33 VANTOMME Maxime (BEL) WVA ”
34 DELAPLACE Anthony (FRA) FVC ”
35 CHAVANEL Sylvain (FRA) DEN ”
36 PARRINELLO Antonio (ITA) GME ”
37 DUCHESNE Antoine (CAN) DEN ”
38 * EIKING Odd Christian (NOR) FDJ ”
39 LEVEAU Jérémy (FRA) RLM ”
40 VACHON Florian (FRA) FVC ”
41 NAULEAU Bryan (FRA) DEN ”
42 DELFOSSE Sébastien (BEL) WVA ”
43 * BOHLI Tom (SUI) BMC ”
44 CAMPISTROUS Romain (FRA) ADT ”
45 JULES Justin (FRA) WVA ”
46 TALIANI Alessio (ITA) ANS ”
47 * LATOUR Pierre Roger (FRA) ALM ”
48 FRAPPORTI Marco (ITA) ANS ”
49 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
50 GENIEZ Alexandre (FRA) ALM à 42”
51 KIRSCH Alex (LUX) WVA à 01’09”
52 * BALLERINI Davide (ITA) ANS à 02’54”
53 CANAL Fabien (FRA) ADT ”
54 DI GREGORIO Rémy (FRA) DMP ”
55 HALILAJ Redi (ALB) AMO ”
56 NAESEN Lawrence (BEL) WVA ”
57 * WARNIER Antoine (BEL) WVA ”
58 GERTS Floris (NED) BMC ”
59 ROY Jérémy (FRA) FDJ ”
60 FEILLU Brice (FRA) FVC ”
61 BESCOND Jeremy (FRA) AUB ”
62 * SCOTSON Miles (AUS) BMC ”
63 * ROTONDI Matteo (ITA) GME ”
64 * GODON Dorian (FRA) COF ”
65 * LECROQ Jérémy (FRA) RLM ”
66 FUMEAUX Jonathan (SUI) TRA ”
67 * LETURNIER Mathias (FRA) COF ”
68 GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel (ESP) KWC ”
69 QUEMENEUR Perrig (FRA) DEN ”
70 LANG Pirmin (SUI) TRA ”
71 CLAEYS Dimitri (BEL) COF ”
72 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB ”
73 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB ”
74 PERICHON Pierre Luc (FRA) FVC ”
75 JAKIN Alo (EST) AUB ”
76 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose (ESP) BMC ”
77 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM à 02’59”
78 CELANO Danilo (ITA) AMO à 04’12”
79 BROGI Adriano (ITA) GME ”
80 ANDEMESKEL Awet (ERI) KWC ”
81 RUSCETTA Andrea (ITA) GME ”
82 * POUILLY Félix (FRA) RLM ”
83 * COSTA SORIA Axel (ARG) KWC ”
84 MAINARD Jérôme (FRA) ADT ”
85 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
86 PINEAU Cédric (FRA) FDJ ”
87 SMUKULIS Gatis (LAT) DMP ”
88 BERNARDINETTI Marco (ITA) AMO ”
89 * DI SANTE Antonio (ITA) GME ”
90 CABOT Jeremy (FRA) RLM ”
91 * BAILLIFARD Valentin (SUI) TRA ”
92 DUVAL Julien (FRA) ALM à 05’50”
93 CHEVRIER Clément (FRA) ALM ”
94 TRONET Steven (FRA) ADT ”
95 * REUTIMANN Matthias (SUI) TRA ”
96 * FRAPPORTI Mattia (ITA) ANS ”
97 * FERASSE Thibault (FRA) ADT ”
98 * LEBRETON Kevin (FRA) ADT ”
99 * VERMEULEN Emiel (BEL) RLM ”
100 VOECKLER Thomas (FRA) DEN ”
101 MARTINS SANDOVAL Uri (MEX) AMO ”
102 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
103 SEYNAEVE Lander (BEL) RLM ”
104 * IAFRATI Mirko (ITA) GME ”
105 CARDIS Romain (FRA) DEN ”
106 ROUX Anthony (FRA) FDJ ”
107 * DENZ Nico (GER) ALM à 10’33”
108 KEUSER Andreas (GER) KWC ”
109 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
110 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DMP à 11’56”
111 * BONNAMOUR Franck (FRA) FVC ”

Wycofali się :
* BOUHANNI Rayane (FRA) COF
MARTINEZ Yannick (FRA) DMP
BONUSI Raffaello (ITA) ANS
* MALUCELLI Matteo (ITA) ANS
CALLEEUW Joeri (BEL) RLM
MENUT David (FRA) AUB
JAUN Lukas (SUI) TRA
* WENDELSPIESS Diego (SUI) TRA
* STÜSSI Colin Chris (SUI) TRA
MRAOUNI Salaheddine (MAR) KWC
JIM Songezo (RSA) KWC
* TORRES Edwin (VEN) KWC
FICARA Pierpaolo (ITA) AMO
* GALARRETA UGARTE David (ESP) AMO

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 VICHOT Arthur FDJ les 351 km en 9h06’49” (moy. 38,513 km/h)
2 SIMON Julien COF à 00”
3 HARDY Romain FVC ”
4 CARUSO Damiano BMC ”
5 CALMEJANE Lilian DEN ”
6 FINETTO Mauro DMP ”
7 BOOKWALTER Brent BMC ”
8 HIVERT Jonathan DEN ”
9 JEANNESSON Arnold FVC ”
10 EL FARES Julien DMP à 08”
11 DILLIER Silvan BMC à 28”
12 DUCULTY Bastien ADT ”
13 DUMOULIN Samuel ALM ”
14 BOUET Maxime FVC ”
15 PACHER Quentin DMP ”
16 REBELLIN Davide KWC ”
17 GAVAZZI Francesco ANS ”
18 ISTA Kevyn WVA ”
19 VANTOMME Maxime WVA ”
20 COMBAUD Romain DMP ”
21 * BOHLI Tom BMC ”
22 MOLARD Rudy FDJ à 29”
23 CATTANEO Mattia ANS à 36”
24 EDET Nicolas COF ”
25 LE CUNFF Kevin AUB ”
26 ROSSKOPF Joseph BMC ”
27 LE ROUX Romain ADT ”
28 PACCHIARDO Davide GME ”
29 ZAMPARELLA Marco AMO ”
30 DELAPLACE Anthony FVC ”
31 MALDONADO Anthony AUB ”
32 CHAVANEL Sylvain DEN ”
33 JULES Justin WVA ”
34 LEVEAU Jérémy RLM ”
35 DELFOSSE Sébastien WVA ”
36 PARRINELLO Antonio GME ”
37 * LATOUR Pierre Roger ALM ”
38 TALIANI Alessio ANS ”
39 ANTOMARCHI Julien RLM ”
40 GENIEZ Alexandre ALM à 42”
41 * THALMANN Roland TRA à 44”
42 NAULEAU Bryan DEN à 58”
43 DUCHESNE Antoine DEN à 01’04”
44 FRAPPORTI Marco ANS ”
45 VACHON Florian FVC à 01’19”
46 CHETOUT Loic COF à 02’07”
47 LADAGNOUS Matthieu FDJ à 02’47”
48 * EIKING Odd Christian FDJ à 02’50”
49 NAESEN Lawrence WVA à 03’02”
50 FEILLU Brice FVC ”
51 DI GREGORIO Rémy DMP ”
52 GERTS Floris BMC ”
53 * ROTONDI Matteo GME ”
54 CLAEYS Dimitri COF ”
55 * WARNIER Antoine WVA à 03’10”
56 FUMEAUX Jonathan TRA ”
57 LANG Pirmin TRA à 03’10”
58 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose BMC ”
59 * LE GAC Olivier FDJ à 03’12”
60 GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel KWC à 03’16”
61 DASSONVILLE Flavien AUB ”
62 * BALLERINI Davide ANS à 03’30”
63 BESCOND Jeremy AUB ”
64 * GODON Dorian COF ”
65 * LECROQ Jérémy RLM ”
66 * LETURNIER Mathias COF ”
67 CANAL Fabien ADT à 03’38”
68 QUEMENEUR Perrig DEN à 03’43”
69 JAKIN Alo AUB à 03’45”
70 HALILAJ Redi AMO à 03’58”
71 CHEREL Mikael ALM à 04’12”
72 * JAUREGUI Quentin ALM à 04’21”
73 * SCOTSON Miles BMC à 04’23”
74 MAINARD Jérôme ADT à 04’28”
75 KIRSCH Alex WVA à 04’32”
76 * GOUAULT Pierre AUB à 04’33”
77 SMUKULIS Gatis DMP à 04’37”
78 * BAILLIFARD Valentin TRA à 04’42”
79 * DI SANTE Antonio GME à 04’48”
80 ANDEMESKEL Awet KWC à 05’08”
81 CABOT Jeremy RLM à 05’16”
82 PERICHON Pierre Luc FVC à 05’37”
83 BERNARDINETTI Marco AMO à 05’38”
84 CAMPISTROUS Romain ADT à 05’54”
85 * FERASSE Thibault ADT à 05’58”
86 VOECKLER Thomas DEN à 06’06”
87 TRONET Steven ADT à 06’12”
88 CHEVRIER Clément ALM à 06’24”
89 * LEBRETON Kevin ADT à 06’26”
90 CELANO Danilo AMO à 06’31”
91 BROGI Adriano GME ”
92 * IAFRATI Mirko GME à 06’54”
93 CARDIS Romain DEN ”
94 * VERMEULEN Emiel RLM à 07’19”
95 DUVAL Julien ALM à 07’29”
96 * FRAPPORTI Mattia ANS ”
97 MARTINS SANDOVAL Uri AMO ”
98 SEYNAEVE Lander RLM ”
99 * REUTIMANN Matthias TRA à 08’12”
100 ROY Jérémy FDJ à 08’40”
101 * POUILLY Félix RLM à 09’36”
102 * COSTA SORIA Axel KWC à 09’58”
103 PEREZ Anthony COF à 10’11”
104 BALDO Nicolas AUB à 10’55”
105 ROUX Anthony FDJ à 11’36”
106 MADRAZO RUIZ Angel DMP à 12’04”
107 * DENZ Nico ALM à 12’55”
108 KEUSER Andreas KWC à 13’13”
109 PINEAU Cédric FDJ à 13’20”
110 * BONNAMOUR Franck FVC à 13’25”
111 RUSCETTA Andrea GME à 18’21”