Fot. Team Sunweb

Kolarz Team Sunweb okazał się najmocniejszy podczas emocjonującej końcówki na wzgórzu w Quriyat i zwyciężył na trzecim etapie Tour of Oman.

Podczas trzeciego dnia rywalizacji kolarze mieli do pokonania 162 kilometry spod Uniwersytetu Sułtana Kabusa do Quriyat, a na trasie czekała górska premia Bousher Al Amerat oraz dwa lotne finisze. Do mety natomiast wiódł krótki podjazd.

Tuż po starcie ostrym na czele znalazła się szóstka zawodników: Matt Brammeier (Aqua Blue), Chun Kai Feng (Bahrain – Merida), Bert Van Lerberghe (Sport Vlaanderen – Baloise), Gavin Mannion (United Healthcare), Kazushige Kuboki (Nippo) oraz zawodnik CCC Sprandi Polkowice – Frantisek Sisr. U podnóża górskiej premii przewaga harcowników wynosiła ponad 3 minuty nad kręcącym w spokojnym tempie peletonem.

W miarę zbliżania się w kierunku wybrzeża kolarze musieli zmagać się z coraz silniejszym wiatrem. To nie przeszkadzało jednak kolarzom z ucieczki i po lotnej premii w połowie etapu wciąż mieli 2 minuty i 45 sekund zapasu. Peleton jednak miał wszystko odpowiednio skalkulowane i 15 kilometrów przed metą czołowa szóstka została dogoniona.

Na samym początku finałowego wzniesienia zaatakował Julian Arredondo (Nippo), a po chwili kontrował Laurens de Plus (Quick Step Floors). Pierwszy metę przekroczył jednak Soren Kragh Andersen i zawodnik Sunweb wygrał trzeci etap wyścigu w Omanie. Drugi był Rui Costa (UAE Abu Dhabi), a trzeci Ben Hermans (BMC). Belg utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 3. etapu

1 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 3:53:11
2 Rui Costa (Por) Team UAE Abu Dhabi
3 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
4 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
6 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors
7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
8 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:04
10 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
11 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
12 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
14 Janier Acevedo (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
15 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:00:09
16 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:10
17 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
18 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
19 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
20 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
21 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
22 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
23 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
24 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM 0:00:16
25 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM 0:00:18
26 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini
27 Annas Ait el Abdia (Mar) Team UAE Abu Dhabi
28 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:00:20
29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
30 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:25
31 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert
32 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
33 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
34 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
35 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
36 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
37 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
38 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:32
39 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:00:37
40 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:39
41 Tom Boonen (Bel) Quick-Step Floors 0:00:41
42 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 0:00:44
43 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
44 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:58
45 Julian Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini 0:01:07
46 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:01:10
47 Thomas Deruette (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
48 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
49 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:01:12
50 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
51 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
52 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 0:01:17
53 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
54 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
55 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:01:23
56 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:27
57 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:29
58 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
59 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
60 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:01:31
61 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 0:01:42
62 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:56
63 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:02:19
64 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:02:28
65 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
66 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
67 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
68 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:02:33
69 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
70 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
71 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
72 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
73 Marko Kump (Slo) Team UAE Abu Dhabi
74 Yousif Mirza Alhammadi (UAE) Team UAE Abu Dhabi
75 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:46
76 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
77 Christophe Masson (Fra) WB Veranclassic Aqua Protect 0:03:23
78 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
79 Lukas Spengler (Swi) WB Veranclassic Aqua Protect
80 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
81 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
82 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
83 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
84 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:03:33
85 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
86 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
87 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
88 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:03:34
89 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:03:37
90 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 0:03:39
91 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
92 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
93 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:47
94 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina 0:03:53
95 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
96 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini
97 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina
98 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
99 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:03:54
100 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
101 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
102 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:04:20
103 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
104 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
105 Gregory Habeaux (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:04:34
106 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina 0:04:48
107 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:04:52
108 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
109 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
110 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
111 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb
112 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
113 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
114 Federico Zurlo (Ita) Team UAE Abu Dhabi
115 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 0:06:07
116 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
117 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
118 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
119 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
120 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:06:17
121 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM 0:06:19
122 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
123 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:06:24
124 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:06:50
125 Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
126 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
127 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin 0:07:05
128 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
129 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini
130 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
131 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
132 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert
133 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert
134 Marco Marcato (Ita) Team UAE Abu Dhabi
135 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
136 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
137 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
138 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:07:11
139 Roberto Ferrari (Ita) Team UAE Abu Dhabi
140 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:07:35
141 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport 0:08:02
DNS Max Walscheid (Ger) Team Sunweb

 

Klasyfikacja generalna

1 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 11:00:15
2 Rui Costa (Por) Team UAE Abu Dhabi 0:00:02
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:10
4 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:00:18
5 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors 0:00:21
6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
7 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
8 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:25
10 Janier Acevedo (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
11 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
13 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
14 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 0:00:30
15 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:00:41
16 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:43
17 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
18 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
19 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM 0:00:49
20 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:00:50
21 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:53
22 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
23 Annas Ait el Abdia (Mar) Team UAE Abu Dhabi 0:00:59
24 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
25 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:01:02
26 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:01:03
27 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:01:12
28 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:01:16
29 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert
30 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 0:01:17
31 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:01:19
32 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 0:01:27
33 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM 0:01:28
34 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:31
35 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport 0:01:37
36 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:01:56
37 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:16
38 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 0:02:24
39 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:26
40 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 0:02:37
41 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 0:02:41
42 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:29
43 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:03:41
44 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:03:45
45 Tom Boonen (Bel) Quick-Step Floors
46 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:04:02
47 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:04:14
48 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:16
49 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:04:22
50 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:04:23
51 Julian Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini 0:04:31
52 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:04:34
53 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:53
54 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 0:05:02
55 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:04
56 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:05:32
57 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 0:05:37
58 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 0:05:39
59 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:45
60 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina 0:05:50
61 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina 0:06:00
62 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:06:09
63 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:06:23
64 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:06:25
65 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 0:06:27
66 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
67 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:06:37
68 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:06:38
69 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:07:05
70 Marko Kump (Slo) Team UAE Abu Dhabi 0:07:33
71 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 0:07:36
72 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:07:48
73 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM 0:07:50
74 Lukas Spengler (Swi) WB Veranclassic Aqua Protect 0:07:57
75 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
76 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:08:04
77 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:08:11
78 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:08:28
79 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
80 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:08:37
81 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:08:47
82 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:08:51
83 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina 0:09:08
84 Gregory Habeaux (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
85 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:09:50
86 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina 0:10:03
87 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:10:04
88 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:10:24
89 Marco Marcato (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:10:38
90 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:10:51
91 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:10:59
92 Thomas Deruette (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:11:01
93 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:11:20
94 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:11:33
95 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:11:41
96 Yousif Mirza Alhammadi (UAE) Team UAE Abu Dhabi 0:12:24
97 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
98 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:12:37
99 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida 0:12:47
100 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 0:13:04
101 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:13:07
102 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:13:14
103 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:18
104 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:13:19
105 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:13:28
106 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM 0:13:30
107 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:13:43
108 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM 0:13:45
109 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:13:49
110 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:14:09
111 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:14:11
112 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:14:25
113 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:14:38
114 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:14:43
115 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
116 Federico Zurlo (Ita) Team UAE Abu Dhabi
117 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
118 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb
119 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM 0:14:53
120 Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:14:56
121 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:14:57
122 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:15:13
123 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:15:15
124 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 0:15:54
125 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin 0:16:04
126 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
127 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM 0:16:10
128 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:16:15
129 Christophe Masson (Fra) WB Veranclassic Aqua Protect 0:16:28
130 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:16:52
131 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:16:56
132 Roberto Ferrari (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:17:02
133 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:17:21
134 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 0:17:49
135 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida 0:20:07
136 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:23:23
137 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:24:03
138 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 0:24:34
139 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport 0:25:00
140 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida 0:25:26
141 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:25:42