Fot. Lang Team

Lang Team, organizator Tour de Pologne opublikował nową trasę wyścigu dla amatorów. Będzie dłużej i ciężej.

Tour de Pologne Amatorów to impreza towarzysząca głównemu wyścigowi – Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz pierwszy rozegrany został w 2010 roku, a w inauguracyjnej edycji wystartowało 700 uczestników. Dziś ich liczba zbliża się do dwóch tysięcy, dzięki czemu Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Po pierwsze odbędzie się przed wielkim finałem 74. Tour de Pologne – 4 sierpnia 2017. Rano do walki ruszą wszyscy ci, którzy chcą się poczuć jak zawodowi kolarze, a kilka godzin później będą mogli oglądać w akcji tych, którzy rozstrzygną między sobą losy końcowego zwycięstwa w wielkiej imprezie rangi World Tour. Poza tym w 2017 roku zmieni się nieco trasa. W zeszłym sezonie do pokonania było 31.8km, tym razem dystans jest ponad dwukrotnie dłuższy. Organizatorzy dodali też nowe podjazdy.

Kolarze wystartują z Bukowiny Tatrzańskiej, a po kilku minutach zjazdów nastąpi start ostry w Jurgowie. Od razu do pokonania będzie wspinaczka pod Łapszankę, po którym czeka trochę łatwiejszy odcinek z niewielkimi pagórkami. W drugiej części, około 40km po starcie, startujący wjadą na najtrudniejszą partię – podjazdy pod Sierockie przez Bańską Wyżną oraz Ścianę Bukovina i Rusiński Wierch. Na “deser” czeka powrót do Bukowiny Tatrzańskiej i walka na finiszu. W sumie na 67km do pokonania będzie ponad 1300m przewyższeń!

Mapa Tour de Pologne Amatorów 2017:

Profil Tour de Pologne Amatorów 2017:

Czesław Lang, dyrektor Lang Team mówi:

W tym roku przypada już 8 edycja Tour de Pologne Amatorów. Z tej okazji postanowiliśmy wprowadzić trochę nowości, aby dać Wam możliwość sprawdzenia się na dłuższej trasie (67 km) oraz podnieśliśmy skalę trudności dodając nowe podjazdy.

Abyście mogli dobrze się przygotować, prezentujemy Wam trasę oraz jej profil na załączonych mapach.

Dziękujemy naszemu Sponsorowi Głównemu TAURON oraz naszym partnerom BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska za wsparcie i pomoc w organizacji.

Na wyścig można zapisać się już teraz! Warto się spieszyć, bo lista miejsc jest ograniczona. Wszystkie szczegóły tutaj: www.rejestracja.langteam.com.pl